МАЙско бебе шава и палува, в коремчето на мама то лудува

  • 19 696
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 089
явно моето дете е хахаво нек'во, защото не ще да си стои във ваната след 6-7-ми месец. въртеше се и правеше опити да се метне от ваната (на стойка) долу. по таз причина купихме средно голям надуваем басейн с меко дъно и от тогава си я къпем в банята на пода.
аледжул - аз купувах моите от едно малко магазинче зад съдебната палата. оридох там един ден и една продавачка ме облъчи и омагьоса, че платовете били внос от англия и били на ралф лоран. купих 2 комплекта Simple Smile. след седмица отидох пак. продавачката беше друга. обясних й, че искам да купя и торби за сън, пак от комплектите на ралф лоран, а тя ме гледаше неразбиращо  hahaha че са хубави - хубави са, ама тогавашният ми бременски мозък съвсем телешки ще да е бил.

а добро утро! Laughing

# 271
  • Мнения: 123
Добро утро, МАЙ-чета!
Аз вече също почнах да се оглеждам в разните бебешки глезотии и се ровя почти навсякъде, да се ориентирам. По моите си изчисления, от вчера трябва да съм в 7-ми месец и мисля, че е време в рамките на следващите седмици да се оборудвам с необходимите неща. Мисля да не чакам да последно, или пък някой друг да ми го купува, че със сигурност няма да има съвпадание във вкусовете.
Та, по тоя повод си мислех, да пуснем в новата темичка линкове с най-известните или проверени бебешки магазини (без значение на цените в тях), където има накуп всякакви стоки- от колички, ванички, легълца, скринове и прочие, до бебешки дрешки, козметика етс. Да си призная честно, аз все още не знам кое къде се намира и за какво служи  Embarassed  Mr. Green
Хубав ден пожелавам на всички!

# 272
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен,
аз пак прекарах един незабравим уийкенд.......партито по случай рождения ден на мъжа ми се провали с гръм и трясък ......но причината си беше повече от ужасна....както и да е дано не ни се случват подобни неща занапред, след прабаба ми и неговата леля искам само за раждания и деца да си мисля.А малкия снощи не спрая да мърда, да се бута, да прави разни слата в корема ми, изчекнах се докато му намерих сгодно мястои той се кротна. Ама наистина страхотни шутове, не че ме боли, но май е станал доста силен. Другата седмица съм на преглед в Шейново и там докторът ще каже колко тежи, защото мойта докторица, както ще разбере и Пешън най - обича да си снима главички:)))))
ПО повод покупките, както казах ще купуваме като се роди малкото, но за мебелировката , ние ще сменяме цялата в спалнята и съм решила да си купим голям скрин, на височината под гърдите ми с големи и широки чекмеджета, които мъжа ми ще направи разделения с летвички - подвижни- за малки чорапки, и други такива, ще повиваме бебето на скрина, върху тези постелки, които се продават, дунапренените......аз не мога да шия като майчето:)))Той ще ни е комплект с леглото и гардероба и така....за ваничката съм решила да е онбикновена и да слагам хавлиена постелка вътре за да е мекичко и така......количка ще избера от някой магазин след това, не искам да гледам много много в нета.
Хайде че работа ме чака:))))после пак ще понапиша нещо

# 273
  • България
  • Мнения: 3 621
AleJul   беше казвала, че имаш ценен списък (за покупки) - може ли да ми го пуснеш, за сверяване на часовника?

Ще помоля и аз за този списък. Или някоя мама ако може да пусне такъв във форума и да го сложим в началото на следващата тема. Просто с най- необходимите неща - дрешките като за първо време, бебешка козметика, за майката ( помпичка за кърма  или не знам ...какво още трябва) Просто не съм започнала още с пазаруването и малко се стряскам

# 274
  • Мнения: 536
Аз също не съм започнала с пазаруването, но имам почти всичко необходимо. Само за количка ще обикалям доста, че все немога да харесам. Държа да е с обръщаща се дръжка, амортисьори, големи гуми, голям кош, голям багажник, да не е много тежка...И като гледам май само бившата ми количка съчетава всичко това...Накрая пак ще си взема същата, а ми се щеше да разнообразя...С предната си бременност също започнах пазаруването много късно(в 9ти месец), а от 7ми непрекъснато сънувах как раждам и бебето ми няма какво да облече и стои голичко...Кошмар беше  Simple Smile Но тогава нямах никакво свободно време пък и ми се щеше и таткото да е с мен като пазарувам. Сега мисля да започвам с пазара от м. март...
Stanella, за съжаление се случват и лоши неща, но ти пожелавам само положителни емоции от тук нататък..

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
mira atan, сега прочетох продължението на вашата сага и  искрено се надявам да сте в мин.% грешки, които дават лабораториите щом на ФМ и то при различни специалисти няма видими  физически проблеми.
 
Сега за ИКЕА, пуснала съм кьор фишек, защото не били ИКЕА ами ИДЕА. Съжалявам за заблудата Embarassed, но явно оглупявам от бременността.

В петък бях на ФМ при Димитрова, доволна съм в общи линии, прегледът не беше продължителен (предполагам, че защото не бях нейна пациентка и нямаше за какво да разтягаме локуми), но за смека на това доста обстоен. Огледа всички органи, обясни ми кое какво е и дали е в норма и нормално развито - както се казва кратко, точно и ясно. Това на мен ми е достатъчно, защото отидох при нея с тази цел, а не да си бъбрим. Чакаме госпожица, така че можете да ми сложите розово щъркелче.

За покупки не бързам да купувам още, макар че съм си набелязала какво точно ще купим - харесала съм си количка, легълце имаме(с две големи чекмеджета е отдолу и събираше всички неща на баткото като бебе), бейбифон (виждам, че тук не се споменава често, но ако ще си гледате детето сами си е от огромна полза), ще купувам главно дрешки, одеалце, козметика - задължително ще е медицинска, че с баткото имах доста проблеми и кърмачески приспособления (шишета, помпа, стерилизатор). Но всичко ще е поне след около месец.

# 276
  • Мнения: 373
AleJul,много ли ще е нахално ,ако и аз помоля за този списък?

# 277
  • Мнения: 96
Але Жул, ще те помоля и аз за списъка;)

# 278
  • София
  • Мнения: 4 588
АлеЖул, ако ти е удобно, можеш направо да го копираш тук, че като гледам доста майки проявяваме интерес. Laughing Надявам се,че никой няма да се сърди  Wink

# 279
  • Мнения: 529
Здравейте девойки, и лека седмица ви желая. Simple Smile
Тони Бонбони, мислех те аз тия дни, даже се канех да питам някой няма ли инфо. Съжалявам за кофти преживяванията, но дано сега да сте добре и всичко да е наред оттук нататък.
Ниночка за това легло в Стефи и аз бях много навита, изглеждаше ми супер на картинка. Обаче като отидох в магазина и бях крайно разочарована. Те са някакви турски мебели май и изглеждат доста кофти на живо.
По повод количките на АБС, нали откриха нов магазин на Бебе Маркет в Изток, та аз там ги гледах. Имаше една готина триколка, но тя  няма напълно легнало положение и не става за новородено. Харесах една друга Tech rider е модела, струва 335 лв като отделно си купуваш чувалче, чанта и други аксесоари. Но аз съм харесала и една на Макларън в Малечко, та ще си мисля още.  Wink
Сега да се оплача малко, от миналата седмица имам отоци по краката.  Sad Първо си мислех, че се появяват само вечер и че е разбираемо при положение че седя цял ден на един стол. Но забелязах в събота, че като поседях права около час в кухнята и пак зверски ми се подуха глезените. Sad Знам че това е присъщо за бременните, ама се чудя дали има начин да оправя нещата, че е малко раничко от сега да се подувам толкова  newsm78

# 280
  • Мнения: 96
Какичка и иие с Милееенка сме в Гео Милев, трябва да си псретнем някоя срещичка, най вероятно сме доста близко.

# 281
  • Мнения: 16
Какичка, благодаря, че си се сетила за мен Hug. И аз се надявам всичко да е наред с мен, а и с всички нас, че то не си е за разправяне - човек веднъж влезне ли в болницата - отърване няма!
KSI, надявам се, че и при теб всичко е наред след престоя ти в болницата и дай боже повече да не ни се налагат такива посещения при докторите.

Искам да попитам всички момичета!
От както мина времето за Фетална Морфология, ходите ли на някакви други изследвания??? Аз се чудя и мая, какво да правя, а и сега нали били забранени ЖК, та не мога и докторицата в поликлиниката да питам...
Все пак предполагам, че отново трябва да се ходи по някакви ултразвуци и т.н., ама дайте акъл ако знаете Simple Smile

Поздрави

Т.

# 282
  • Мнения: 65
Kakichka,тая работа с отоците хич не добре.
На мен доки все ми повтаря да намаля соленото, да пия много течности, да ходя пеша и да си държа краката на високо. Та съм си сложила под бюрото една кутия от тонер и така...  Wink

Също до колкото знам към отоците имат отношение кг и кръвното.
Така че внимавай с картофките със сол  Laughing

# 283
  • Мнения: 96
Аз смятам да не ходя повече на някакви специални изследвания....правих БХС, ФМ и това ще е. Само на обикновени ехографски прегледи.......ако всичко върви така добре разбира се.на мен на месец ми се събират по два така, че мисля че е напълно достатъчно.
Виж за други изследвания ще трябва да направя- кръв, урина, и Васерман, май нямам и за австралийски антиген.

Хей ние пак изписахме темата

# 284
  • Мнения: 80
За mamma21 от Бургас - не е вярно, че не препоръчват в Бургас БХС, аз ходя при д - р Гамишев и той ми препоръча да направя такова изследване в София, както и направих. Но то се прави в по - ранна седмица, аз го направих в 16 г.с. А за ФМ в 21 седмица ходих при д -р Калчева на 3D или 4D не разбирам много, но ми направи обстоен преглед, видя всички органи, както и пола на детето, костите, дори видя тогава и наченки на бъбрек Simple Smile. Чухме и сърчицето и. Струва 70лв, запис не ми даде, но и аз не помислих, че може да се прави, по - късно четох тук, че други мами си имат и запис на бебето. Но снимки ми направи и то много добри, имаме си снимка и на личицето на  момиченцето ни Grinning

Общи условия

Активация на акаунт