Полицаите ме побъркаха снощи!

  • 5 928
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Е, в това не може да си сигурна...дали ще ги вземат или не.
Моят мъж няколко пъти попада на полицаи, които не искат да вземат пари и си му праскат глоби. Mr. Green

Не всички са такива...малко са, но ги има Peace

# 16
  • Мнения: 1 418
Ако бяха такива,сигурна съм,че нямаше да се държат по този отвратителен начин.

# 17
  • Мнения: 495
Отказах да подпиша акта,не самия документ.Като им поисках копие,те отказаха да ми дадат с мотива,че съм отказала да подпиша нарушението.А не го подписах,защото както казах по-нагоре,докато пишеше единият минаха поне още 5 коли със същите светлини?Какви привилегии имат те,които аз нямам?
нямало е проблеми да подпишеш акта - подписът удостоверява присъствието ти в момента на съставянето, а не това, че се съгласяваш с констатираното
затова е даден срок за възражения, изрично е упоменато
не са ти дали копие, защото това е формален документ - трябва да съдържа определени реквизити, между които и твоя подпис и/или този на свидетел, удостоверяващ присъствието ти
а докато са се занимавали с вас, физически е било невъзможно да спрат още 5 коли  Peace, като проблемът не е в самото спиране, а в действията по-нататък
разбирам  раздразнението ми, но личното ми мнение е, че не си заслужава да се ядосваш - нищо фатално не е станало
приятен ден ти желая

# 18
  • Мнения: 560
Фаровете за мъгла са си ФАРОВЕ ЗА МЪГЛА
Какво повече да се каже по въпроса?
Използването им когато няма мъгла е забранено и подлежи на санкция.Толкова ли е трудно да се разбере.
А манталитета "ама защо на мен като има и други като мен" е супер български.Преди теб са спряли някой с гърмящ ауспух и докато са му писали акт за това са минали още трима с гърмящи гърнета и той се е запитал защо точно него.
Нарушила си закона и ще си носиш последствията.
Дано някога дойде време в България,когато хората ще се научат да уважават закона,да си плащат когато не го правят и да не могат да се обадят на някой "свой" човек да им оправи бакиите.

# 19
  • Мнения: 1 288
спазване на закона- да, ама не и когато тези, които трябва да съблюдват за това, си затварят очите срещу 10 лв. аз досега на некорумпиран полицай не съм попадала.

# 20
  • Мнения: 5 539
Но няма да оставя нещата така.Надявах се,че няма да ми е необходимо да ползвам някои от познанствата си на по-висши места,но явно така трябва да стане.
"Ще има падни-стани... Ще се обадя на Варадинов", а? hahaha
Нищо лично, напомни ми случая с Камен Влахов, на когото бяха вдигнали колата с паяк заради неправилно паркиране и после заплашваше момчетата от паркинга.
Не разбирам за какво се гневиш, била си в нарушение, а защо не си си подписала акта? newsm78 Това, че има и други нарушители, не ни прави по-малко виновни.
Оправданието "Ама те и другите правят така!" не върши работа дори в детската градина.

# 21
  • Мнения: 1 418
Фаровете за мъгла са си ФАРОВЕ ЗА МЪГЛА
Какво повече да се каже по въпроса?
Използването им когато няма мъгла е забранено и подлежи на санкция.Толкова ли е трудно да се разбере.
А манталитета "ама защо на мен като има и други като мен" е супер български.Преди теб са спряли някой с гърмящ ауспух и докато са му писали акт за това са минали още трима с гърмящи гърнета и той се е запитал защо точно него.
Нарушила си закона и ще си носиш последствията.
Дано някога дойде време в България,когато хората ще се научат да уважават закона,да си плащат когато не го правят и да не могат да се обадят на някой "свой" човек да им оправи бакиите.
Защо тогава не спряха този,който беше преди мен на светофара и тръгна на жълто?
Аз имам своята истина.Не оспорвам нарушението си,а нахалното отношение и корумпираност.Не съм за 20лв. акт.Ще си го платя.Въпросът обаче не е в това.

# 22
  • Мнения: 10 758
Абе аз като се прибирах ги намаше там( в 11 се прибрах) newsm78
Ех мамка му, що не бяха там и да ме спрат мене Mr. Green
Както бех яхнала метлата(заради майка ми), направо щех да ги помелим и свирка щеха да ми направАт. Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 495
Защо тогава не спряха този,който беше преди мен на светофара и тръгна на жълто?
Аз имам своята истина.Не оспорвам нарушението си,а нахалното отношение и корумпираност.Не съм за 20лв. акт.Ще си го платя.Въпросът обаче не е в това.
ето затова проверяват по двойки - за да не станат обект на набеждаване във вся и всьо  Peace
в първия си постинг никъде не споменаваш, че са ти искали пари  newsm78
разбира се - ти имаш своята истина, както я имат и те  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 3 328
А истината, доколкото си спомням, е, че срещу отнетия талон се дава акт. Девойката пише, че е отказала да го подпише - о.к. - това се удостоверява с подписа на свидетеля по акта. Обаче работата се завихря, защото без акт не може да се кара, щом е отнет талонът. Та, няма да е зле да иде да си го вземе акта от КАТ, да драсне възражение, после - ако иска, и жалба до Софийския РС. С един свидетел, който да потвърди, че е било тъмно и мъгливо, наказателното постановление пада от раз.
И другата истина - рядко се спират джипове и мерджани, доста рядко...сигурно щото не могат да спират по повече от една кола наведнъж, ще да е...

# 25
  • Мнения: 1 418
Ами приятелят ми беше с мен,но незная дали може да свидетелства,тъй като и на него му съставиха акт,че излезнал от колата без разрешение.Да не говорим,че като му взеха ЛК да му пишат акта,полицаят после отказваше да му я върне.Аз се намесих и казах,че това е документ,който нямат право да задържат,но той ми отговори,че не говори с мен в момента.Все пак му я върнаха де.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
А истината, доколкото си спомням, е, че срещу отнетия талон се дава акт. Девойката пише, че е отказала да го подпише - о.к. - това се удостоверява с подписа на свидетеля по акта. Обаче работата се завихря, защото без акт не може да се кара, щом е отнет талонът.
...

И аз мисля, че срещу отнетия талон се дава актът. Полицаите нямат право да не ти дадат копие, при всички случаи трябва да получиш копие!
И ти всъщност имаш право да не го подпишеш! Можеш и да пишеш възражение на самия акт.
А в крайна сметка, дали ще постигнеш нещо с оспорването на акта, е друг въпрос!

# 27
  • София
  • Мнения: 3 328
Може да свидетелства, след като по документи не сте роднини или съпрузи. То и да бяхте, пак може, но тогава съдът би могъл да не даде вяра на показанията му, освен ако при преценката на доказателствата по делото в съ вкупност се установи, че едните се поддържат от другите.
А като знам полицаите как се затърчават да ходят по тия дела,  почти съм сигурна, че приятелят ти ще бъде единственият свидетел.
С оспорването на акта няма да постигнеш нищо - досега не съм чула някой да се е разминал с наказателното постановление, щото длъжностното лице е преценило, че няма нарушение или вина, или пък нарушението е малозначително. Такива филми не се прожектират. Жалба до съда в срок и толкоз.

# 28
  • Мнения: 495
И другата истина - рядко се спират джипове и мерджани, доста рядко...сигурно щото не могат да спират по повече от една кола наведнъж, ще да е...
а ти сигурно по цял ден висиш на шосето, за да следиш кой и защо се спира?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
   А аз като съм писала оспорване на акта, всъщност имах в предвид точно за жалбата до съда - честно казано не мисля, че постигнеш нещо и може би не си струва времето. Но все пак успех!

Общи условия

Активация на акаунт