С по- малък от мен

  • 6 098
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 17 643
чета ника 'Дилара' и темата 'с по-малък от мен'. викам си 'човека иска да се пофали' а то за възраст да се отнасяло. /ако младото е на трийсе тогава признавам големи разлики. всичко друго е дундуркане

# 61
  • Мнения: 1 206
Имала съм връзка с по-голям от мен 10г+, имала съм и връзка с по-малък 10г+. За жена е по-лесно "да догонва" мъжа в интелектуално или житейско отношение, от колкото на мъжа. Само да кажа, на 22г. момчето искаше деца, но според мен да отнемеш на човек младостта, за да му сервираш отговорностите и лишенията на семейния живот, не е справедливо. Не бих залагала на връзки с повече от 5г. разлика между партньорите и то, когато и двамата са наясно какво и кога искат.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 945
За жена е по-лесно да "догони", защото попринцип жените се "движат" по-бързо в това отношение. Но дори да се напаснат по този араграф, 10 години са огромни разлики в толкова други отношения. Особено в днешно време, за 10 години светът може да се променя до неузнаваемост. Мисленето се формира в напълно различна среда.

А това изместване на "узряването" дойде с лесния живот от опитите на родителите да вардят децата си от трудности с цената на всичко. Не може да чакаме мъжът да е зрял, но да гоним пълнолетното синче да му сложим чинията с манджата и да му съблечем мръсните дрехи за да го оперем. И после се сърдим на мъжа, ама и той има майка. Изобщо не завиждам на новото поколение жени и какво ще трябва да търпят. Не, че и те не се разглезени де.

# 63
  • Мнения: 20 169
Не бих казала, че поколението и средата са решаващи за навиците и нагласите, а възпитанието. Не понасям глезотии и никога не съм насърчавала. Резултатът мисля, че е задоволяващ. Един адекватен и справящ се сам човек на 20.

# 64
  • Мнения: 2 218
Понякога на 22 иска деца, но си няма идея, какво значи да има дете.
Иска, защото лети на крилете от хормони, не защото е готов и знае как ще издържа това дете и как ще се промени живота му ( като да не излиза всеки ден с аверчетата и да не играе Фифа по 5 часа след работа)

Според мен сериозни бащи на 22 са рядкост в наше време.

# 65
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
И за жените се отнася.

# 66
  • Мнения: 441

Жените по-бързо се приспособяваме към промените, които налага майчинството. Докато има мъже и след 30 не могат.

# 67
  • Мнения: 87
Изглежда, че жените са по-адаптивни, по-приспособими по принцип. Затова може би имат и по-дълъг живот, в световен мащаб.

# 68
  • Мнения: 1 859
По дългия живот на жените е обословен биологично от нуждата да се отгледат деца и внуци:stuck_out_tongue:Stuck Out Tongue

# 69
  • Мнения: 87
😅 Репродукцията е да кажем от 15-16 до 35 г. възраст + 18 г за отглеждане става 53...
Май не е заради децата, а баш, заради адаптивността.  😛😜

# 70
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
От 15-16, ако си от малцинствата. Дори баба ми по-късно е родила.

# 71
  • Мнения: 1 859
Сега както раждат след 35,ангажимента ще е до 60 най-малко

# 72
  • Мнения: 87
От 15-16, ако си от малцинствата. Дори баба ми по-късно е родила.
Говорим за биология, не за етническа принадлежност.

# 73
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
Биологията на жената не е да ражда до 35 години.

# 74
  • Мнения: 87
Говоря в общия случай, даже и е късно. Иначе единици могат и на 50.

Общи условия

Активация на акаунт