Женени заради детето

  • 13 578
  • 420
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 151
Ами като нямаш други проблеми защо не ползваш ситуацията да се поогледаш и ти за някой друг? Току си намерила свестен партньор и баща на детето. А иначе поведението на съпруга ти го намирам ултра комплексарско. Ако пък решиш да останеш при него не е зле да поговорите кои неща в миналото му предизвикват нуждата от подобно поведение . Но не така директно и с тези думи. Поговори си с него за детството му, за родителите му, какви са били семейните им стойности, от къде е възприел че този модел на поведение е престижен и правилен и пр. Но това само ако ти се занимава да оправяш чужди проблеми и то с години. Ако мисличш, че можеш да намериш друг свестен партньор и да се оттървеш леко - действай . особено като има кой да те гледа и да ти осигурява.

# 16
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 211
Да намери баща на детето?! Че то детето си има баща. Пък и друг мъж за какво ѝ е в момента?! Някои май живот без мъж не могат да си представят, че съществува. Като в съседната тема... Жената може перфектно да се оправи и без мъж. Да се развежда и да си гледа живота. Нов мъж може и да се появи и най-вероятно ще се появи, но това не трябва да е самоцел.

# 17
  • Мнения: 6 880
Според мен имаш два варианта
1. Отворен брак - той явно има нужда от други, ще си намериш и ти някой, а иначе ще сте си "семейство".
2. Прекратяваш отношенията.
Аз бих избрала първо първия вариант - ще му изневеря,ама така, че да разбере и да го потормозя малко, някоя травмичка по самочувствието, малко да го срина и после шута на боклука. Даже малко на ударена може да се направя "аааа ама ти не искаше ли отворен брак, оооо аз съм се объркала, ай чао"

# 18
  • София
  • Мнения: 39 091
Пълни глупости. Разделете се. Може да живеете наблизо и да се уговорите за детето. Така ще бъде и с двамата, без тази мъка между вас. Тъй като това е мъка, по друг начин не мога да го нарека.
Разводът юридически имаш време да го задействаш. Сега, от септември де.

# 19
  • Мнения: 11 546
След 20 години ще си на 50 - не е лоша възраст, но няма да ти предстои живота. Детето на 4 ще страда от раздялата ви, но и на 24 пак страда, че и го дава по-драматично. Не предпазваш детето. Не си виновна, че брака не се е получил. Съжалявам!  Прегръщам те!Дано намериш начин да сте щастливи с детето и да срещнеш достоен човек.

# 20
  • Мнения: 87
И аз се присъединявам към болшинството мнения, че е по-добре да се разделите.

Също така бих добавил да поработиш и върху себе си - дали и защо привличаш полигамни и активни и енергични мъже, а ти оставаш в позицията на напр. самосъжаляваща се жена?

Ако не промениш нищо в себе си, след развода е много вероятно да привлечеш отново подобен мъж, който ще го играе уж баща на детето, а иначе ще прави, каквото си иска.

Желая много здраве, сили и успех!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 370

Да не стане като в съседната тема, в която  мъжът предложил отворен брак, жената се съгласила, обаче се оказало, че тя е доста вървежна и онзи сега искал да спре.
Отвореният брак е за хора, които са готови да общуват само на сексуално ниво, без чувства, без емоции, пък вечер се прибират при съпрузите си и децата си и си живеят като съквартиранти.  Според мен авторката е човек, който иска обич.
Бих приключила и само еднократно да е било, камо-ли ако нашичкият го прави непрекъснато с разни там женуря. Абе, как си лягаш до този , бре?
Иначе, аз се разведох с бебе на 10 месеца без да е имало изневяра. За да бъдем истински, за да може дъщеря ни да расте с правилен модел, че хората трябва да бъдат влюбени и истински. Е, аз не мога да се влюбя, но поне го вижда при баща си и приятелката му. Бориха се, създадоха дете, обичат се. Това е семейство. Към това трябва да се стреми.


Последна редакция: вт, 22 авг 2023, 09:45 от Светулчица

# 22
  • Мнения: 7 151
AIDA_N тези приказки как човек може цял живот сам и как е господар на всякакви ситуации ... може и така да е в част от случаите, но знам не един случай на 40 години по-късно ... и виждам последиците на това да си сам на възраст и около теб да има хора на твоята възраст с партньори . Всички имат проблеми, разногласия , повечето връзки са компромисни , но то и безплатен обяд няма а гладни стоим ли?
Така че тя да си реши.
А за бащата на детето - това че то щяло да остане без баща са нейни думи и явно тя знае значението им. След като го е формулирала така.

# 23
  • Мнения: 282
Някои хора са полигамни, могат да имат чувства към повече от един човек или пък просто да имат повече нужда от разнообразие. Напълно възможно е този мъж да я обича по негов си начин и наистина да иска да си запази семейството. Проблемът е, че тези неща се казват в началото, за да може и другата страна да си прецени дали е ок с такива отношения....които следва да важат и за двамата.

# 24
  • Мнения: 7 151
А много често такова поведение е отражение на проблеми в миналото и на придобити представи за пълноценност, важност ... и пр. или пък на криза с въпроси успешен ли съм , реализиран ли съм и как да си докажа, че съм голям мъж ... мъжете често ги имат такива. Може да изрази и без да си купува мотор, но пък да си доказва че може да сваля всякакви гащи.  Човек никога не знае.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 745
За пред детето и за пред хората са само оправдания за твоя страх.
Детето ще разбере скоро, че се преструвате и ще е още по-лошо, когато самото то те попита защо не се развеждаш.
А хората отдавна знаят и се подхилкват. Това е обичайната реакция. Имам приятелка, която е с мъжа си уж за пред хората, но целият квартал знае как мъжът й си има любовници, купува им коли, подаръци, а уж двамата все за ръка се водят. Зад гърба й веднага почват грозни подмятания. Най-интересното е, че хората не се подиграват на мъжа й, а на нея, защото тя стои и се прави, че няма нищо.
Вече е на 50 и си изгуби най-хубавите години във фалш. Децата им са големи и не я уважават, заради решението да си мълчи, пък и примерът не е добър, защото има дъщеря и син.  Синът й е женкар, а дъщеря й е една свита и тиха, още няма мъж, но сигурно и тя ще си трае като майка си и е търпи, каквото и отношение да има.
Авторке, детето ти май е момиче. Това ли искаш и за нея някой ден? Не искаш ли да я научиш да е горда, да си пази достойнството и да бъде обичана?

# 26
  • София
  • Мнения: 4 370

, пък и примерът не е добър, защото има дъщеря и син.  Синът й е женкар, а дъщеря й е една свита и тиха, още няма мъж, но сигурно и тя ще си трае като майка си и е търпи, каквото и отношение да има.
Авторке, детето ти май е момиче. Това ли искаш и за нея някой ден? Не искаш ли да я научиш да е горда, да си пази достойнството и да бъде обичана?


Това е най-същественото. Примерът.
Да, и моят пример не е най-идеалният, но пък по-добре да знае, че си има и мама и татко до рамото си, макар и поотделно, отколкото фалш и лицемерие и това да пренесе после в своето семейство. Освен това така я уча, че по-добре да бъде силна и независима, борбена и сама дори, отколкото зле придружена или търпяща всичко, дори насилие  от страх, "какво ще кажат хората" или Бог знае какво.

# 27
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 211
AIDA_N тези приказки как човек може цял живот сам и как е господар на всякакви ситуации ... може и така да е в част от случаите, но знам не един случай на 40 години по-късно ... и виждам последиците на това да си сам на възраст и около теб да има хора на твоята възраст с партньори . Всички имат проблеми, разногласия , повечето връзки са компромисни , но то и безплатен обяд няма а гладни стоим ли?
Така че тя да си реши.
А за бащата на детето - това че то щяло да остане без баща са нейни думи и явно тя знае значението им. След като го е формулирала така.
Нещо съвсем друго имах предвид и го написах съвсем ясно и разбираемо надявам се...
А авторката въобще не е споменавала, че детето ще остане без баща и тя ще му търси такъв. Това не знам от къде дойде.

# 28
  • Мнения: 12 940
Ако си такъв тип, който не се дразни и приема мъжът ти да хойка, защото например "те мъжете всички са такива", тогава да, можеш да си седиш в тази връзка.  Остава обаче рискът да ти донесе някаква болест, което само по себе си не е малка опасност.

Но и да не приемаш мъжът да хойка, и да поемаш риска за совето здраве - това вече на никъде не е, още повече, щом и детето става свидетел по неволя на скандали. Цялата картинка не е точно безоблачно семейно щастие, в което да си пожелаеш да живееш завинаги, докато смъртта ви раздели.

# 29
  • Мнения: 7 151
...заради детето и мисълта мама и татко да са до него “да сме семейство в неговите очи”  …
AIDA_N никъде не написах , че авторката е написала че му търси баща. Писа, че иска тя иска детето да има баща. И аз това написах.
И останалото както искаш си го тълкувай все ми е едно. То е ясно на къде води аргументацията с теб. Хубаво - ти си права, аз не съм. Рапорт приет. Приключвам.

Общи условия

Активация на акаунт