Дайте съвет за гърдите!

  • 1 771
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Мисля, че не трябва да подготвяш гърдите си, защото е противопоказно.Гинеколог наш приятел забрани на мъжа ми да ми стиска гърдите и най-вече зърната, защото това предизвиква силни контракции.Лично съм го изпитала - масажът на зърната води до контракции.Второ, тази подготовка е абсолютно безсмислена, т.к. не може да предотврати болката, която изпитваш при сукане на бебето /твърде различни са двете неща/.Аз от собствен опит мога да кажа, че не съм имала проблеми, въпреки, че започнах с помпа и сигурно пет дни съм я хранила от шише с изцедена кърма, защото беше в кувиоз.Болка има първите 2 дни, после всичко се оправя.Също така сукането на бебето е много по-приятно, то си знае работата. Grinning

# 16
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Дори при вдлъбнати зърна предварит. подготовка не е желателна - важно е бебето да се постави правилно, за да може да обхване ареолата добре (именно чрез нейното притискане) и тогава млякото потича през малкия отвор на зърното без проблем. Но вс. това и още много, много интересни неща може да прочетеш в отдела кърмене.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 252
Няма смисъл от масажи, обтривания и др. бабешки измишльотини. Господ си знае работата. Сложи бебето възможно по-рано на гърдите и всичко ще е наред.

# 18
  • Мнения: 1 273
На мен също ми дадоха такъв съвет и аз питах акушерката при която ходя на ЖК и тя ми каза в никакъв случаи да не ги пипам,защото мога да предизвикам контракции.Дали е така -незнам,но смятам да я послушам.
Това за контракциите е абсолютно вярно. Лекарката в родилното ми го каза. Иначе аз лично съжалявам, че не започнах подготовка защото сега си имам големи проблеми с гърдите (да не говорим, че съм с вдлъбнати зърна и е някакъв ужас Shocked, добре,че има силиконови зърна иначе нямаше никога да кърмя)
 В краяна сметка всеки сам си решава за себе си, НО следащия път ще ги подготвя предварително--ей за това съм 100% убедена.

# 19
  • Мнения: 3 069
Вече се отхвърля това подготвяне на гърдите, защото премахва мазния слой който ги предпазва от нараняване.
А с търкане на зърната с по груба материя може да се предизвикат контракции.
Остави нещата така, природата си знае работата, важно е да поставяш бебето правилно на гърдата.

# 20
  • Мнения: 689
Задължително си подготви гърдите преди раждането за да не те боли когато започнеш да кърмиш.  Не е нужно да ги мачкаш и търкаш просто ги мажи с Гармастан още от седмия месец.
Peace

# 21
  • Мнения: 1 896
Задължително си подготви гърдите преди раждането за да не те боли когато започнеш да кърмиш. 
Кърменето не боли! Ако има болка, значи бебето не засуква правилно.
Ако е правилно засукало, устичката му е широко отворена и е поело голяма част от ареолата, долната му устничка е извита към брадичката и при сукане не се чуват цъкащи звуци. Долната челюст се движи и се чува или усеща как преглъща.
Усещането за майката е изключително приятно и много далеч от болка.
Пожелавам ти го!  Peace

# 22
  • Мнения: 132
Кърменето не боли! Ако има болка, значи бебето не засуква правилно.
Ако е правилно засукало, устичката му е широко отворена и е поело голяма част от ареолата, долната му устничка е извита към брадичката и при сукане не се чуват цъкащи звуци. Долната челюст се движи и се чува или усеща как преглъща.
Усещането за майката е изключително приятно и много далеч от болка.
Пожелавам ти го!  Peace
   smile3521
А за рагадите, basilisk пак е права!!!!

# 23
  • Мнения: 753
Единственият курс, който посетих, преди да родя , беше за кърменето. Последните "новотета" оттам бяха да не се прави нищо на зърната, за да запазят те еластичността си и да не се предизвика преждевременно раждане! И аз не съм правила нищо.
От гинеколога си имах съвета да мажа  /зърната/ с Гармастан крем по 1 път след баня. Това чад пад съм го правила и то от 8ми месец.

# 24
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Аз пък се мазах с кремчено за зърна на Авент. Доволна съм, и сега се мажа след всяко кърмене.
От триенето на зърната се отделя окситоцин. Това е хормонът, който предизвиква контракции. В последствие докато кърмиш бебето, от "масажа" на зърната матката ще се свива и така ще се възстановява по-лесно.
Но не знам доколко пък е опасно дразненето на зърната. Аз лично след като минах термина, започнах да търкам зърната си, белким тръгна да раждам  Laughing Embarassed... но не стана нищо Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 237
Аз от 8-я мес. си обтривах зърната под душа с гъбата, после с хавлията като ги подсушавах- но съвсем леко и приятно, а не да изпитвам болка. Мажех ги с бадемово масло и издърпвах зърната с пръсти, понеже не ми бяха много изпъкнали. Като засука бебка се дооформиха. Нямала съм рагади. Само на дясната не ми беше удобно да я слагам и понеже явно не засукваше правилно малко ме болеше. Но после свиках и няма проблеми. Успех и на теб!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 237
Забравих да кажа,че дразненето на зърната може да предизвика контракции, затова трябва да се внимава. При мен нямаше такова нещо, но знае ли човек.

# 27
  • Мнения: 256
според мен трябва да ги подготвиш за да избегнеш неприятните болежки и мен ме предупреждаваха ама аз не ги слушах и като дойде моментът на истината ревях от болка за това ги подготвяй Peace

# 28
  • Мнения: 1 288
Моята гинеколожка категорично ми беше забранила да пипам зърната и да ги подготвям по какъвто и да е начин. Можеш да предизвикаш контракции  Naughty А и нищо не може да ги подготви да са така устойчиви, че да издържат на захапката на бебко Crazy

# 29
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз нищо не съм правила в бремеността, минах през ужаса на рагадите- спасиха ме силиконовите зърна, гармастан и дефламол. Но няма кой да мивърне стреса и това,че ми намаля кърмата.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт