Януарчета 2007

  • 12 764
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 317
Любо има сополи, милия много му е гадно. Капя му физиологичен разтвор в нослето. Дано му мине Praynig, че му е трудно да яде, миличкото.

Анджи аз лепнах сополи на Ева още на 9 ден и ние така процедирахме - с физиологичен разтвор и едни черни капки, дето били за новородени и с фитилчета памук вадехме сополите. Обаче да ти кажа при нас до преди няколко дни още подсмърчаше  ooooh!  Дано на Любо му мине по-бързо, че верно си е мъка за малчовците.

Днес се изцедих за пръв път и то за да видя колко изяжда малката. Едвам събрах 100 гр. от двете гърди и то след 1 час борба с помпата. Ева изяде 70 гр. и заспа веднага. Така поне затворих устата на свекърва ми, която само ми натяква, че съм нямала достатъчно кърма или пък че била рядка и детето оставало гладно!!! 

Нашето ако е светложълто - мисля, че е такова, каквото трябва да бъде. А и ние стоим на 20-21 градуса и според мен е добра температура.

# 16
  • Мнения: 1 289
Хайде и аз да се включа в тази тема.

Засега Тоти няма сополки,а като видя нещо му го"дърпам" с помпичката за нос.

# 17
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
здравейте и от мен в теми4ката Hug
не съм се вклю4вала отдавна ,но не защото неискам ами понеже нямам много време да пиша.майка ми ми помагаше в на4алото ,но сега се справяме сами въпреки операцията.възтановявам се бързо и корема също ми се пребира Grinning
предималко малката повръща и така ме хвана шубето като знам 4е аз съм отговорна за това малко същество Confusedголяма съм паника.
ние не су4им а се храним от шише и с АМ защото нямам кърма а и така не успя малката да се нау4и да цока.още от болницата си свикна на биберона и сега и е по лесно да си кара мързеливата. Crazyдаже и с силиконовото зърно пак не цокаше както трябва.сега изцеждам сутрин най много по 40-50 мл от двете гърди а през деня по 20-30.
да ви питам за 4ай4ето Бебезан и този на Хип как ги давате и изобщо давате ли на бебоците.слагате ли захар вътре в тях.също да питам за капките Саб Симплек.по колко капки давате и как ги давате.на всяко хранене ли.ох маи станах досадна ве4е.хайде засега ви оставям.лека ве4ер на вас и да цункате бебоците от нас двете  bouquet Laughing

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 20:17 от dobito

# 18
  • Русе
  • Мнения: 249
Привет и от нас! Да драсна някой ред докато си почива помпата... и аз нали цедя и добавям АМ... Бебезана го давам без захар, по една чаена лъжичка 3-4 пъти - предимно вечер и нощем... т.е. при нужда. Саб симплекса го добавям към млякото при вечерните и нощни хранения - 7-8 какпки на шише.
Хайде целувки на всички!!!!

# 19
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
setakap, а малката защо не може да суче?

# 20
  • Русе
  • Мнения: 249
Защото е малка мързеланка... кърмата ми слезе на третия ден, а ми я дадоха на четвъртия... зърната ми не пускаха както трябва и въпреки постоянното помпене не се оправиха - а имах кърма за цялото отделение... от гърдите на другите църкаше кърма, а от моите и сега сълзи като ги стисна... Като се прибрахме се поотпушиха, но и двете ми зърна бяха разранени от помпите(опитах три вида помпи...) и от малката...  и така сега мога да кърмя, но тя не иска да суче - кърмата ми сама се стича в устата и, а тя само се облизва...

# 21
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
setakap, а биба-залъгалка ползвате ли? Защото моя мързелан започна да суче по-стръвно, когато започнах да му давам залъгалка да си я дъвче.

# 22
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Моята мома не иска бибата, плюе я. Или цица или нищо Crazy А вече две вечери подред плачем от 8 до 12 и откачам, мислех че бибата може да е някакво спасение, ама нъцки. И сега едвам се приспахме, мрънкаше в креватчето 15 минути, че мама не дава цицата да я лигавим, а като плаче така направо ми се къса сърцето. Или се нервя и ми иде да трепя наред или ми е жал, мисля психиатър ми трябва  Mr. Green

# 23
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
tsveta, това си е направо затворен цикъл - бебето усеща, когато си нервна и реве, като реве те изнервя още повече. Има ли някой, който да ти помага?

# 24
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Само свеки ама тя ме гледа с оня упрекващ поглед, та по-добре да я нямаше. Пък ме е страх, че с мойте нерви, ще направя нещо на детето Sick Уффф само мрънкам

# 25
  • Русе
  • Мнения: 249
И нашата не признава залъгалката - като не пуска нищо... Сега сме яко подсечени и отивам до аптеката да ми забъркат едно вълшебно кремче по рецепта... чудя се дали е от памперсите и дали да ги сменям - аз така съм се запасила от Метро, че... Ще взема май други докато оправим дупето и ще пробвам пак със старите... ама как пък до сега си беше добре с тях  newsm78

# 26
  • Мнения: 1 289
setakap какви памперси ползваш?Аз два дни ползвах Либеро и Тоти се подсече от тях.Сега пак си минах на Памперс.

# 27
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз имам малко други кожни проблеми - кожата на стъпалата, дланите, китките и коремчето на бебо се лющят. Точно на местата където има търкане с ръкавичките, чорапките и горната част на памперса.

# 28
  • Русе
  • Мнения: 249
Аз имам малко други кожни проблеми - кожата на стъпалата, дланите, китките и коремчето на бебо се лющят. Точно на местата където има търкане с ръкавичките, чорапките и горната част на памперса.
KayRenn, и при нас е така, но не е притеснително. Даже било нормално - омазнявай го с каквото там си ползваш и ще си мине от самосебе си.
Миме накупувала съм Памперс - ама 2-ри размер, защото първия ни стяга, пък и е на промоция... Аз пък съжалявах, че не съм взела Либеро... явно не е само от пелените. Сега я намазах със забърканото мазило и взех пак от малките памперси(заради мрежичката) и чакам резултати...  Praynig

# 29
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И ние се лющим на тези места. Аз упорито мажа с кремче и олио и лека полека минава. Сега гледам имаме някакви пъпчици на дупето и се моля да не е алергия Praynig За сега ползвам памперс и дано не се налага да сменям, че се позапасих Mr. Green

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 18:29 от tsveta

Общи условия

Активация на акаунт