Януарчета 2007

  • 12 760
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 317
Ние не се лющим, обаче имаме малки пъпчици по муцунката. И коликите са ужасяващи - рев и чудо е  Sad  Свекърва ми ме влюдява - направо ми идва да я хвана и да й крещя  #Cussing out  Не стига, че хормоните си играят с мен, ами и да се оправям и с нея - аман вече! А като знам, че и занапред ще е така - не ми се мисли!

На мен нещо ми се изринаха гърдите - само едната. Не е зърното или ареолата, ами другата част. Странна работа. Сега не давам от нея, цедя и давам с шише.

# 31
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
eleonora_petrova, обрива по бузките е признак на претопляне. Обясни това на свеки - предполагам, че тя държи малката да е на топло и добре облечена. Мен майка ми опяваше като бепе тук, че ще го простудим детето  #Crazy
Иначе аз мажа олющеното на мъника с лосиончето на Мустела, за подсичане слагам пак на Мустела, кремчето с цинк.

# 32
  • Мнения: 3 405
Аз имам малко други кожни проблеми - кожата на стъпалата, дланите, китките и коремчето на бебо се лющят. Точно на местата където има търкане с ръкавичките, чорапките и горната част на памперса.

И при Любо е така, омазнявам го със Саносан, но се лющи. На бузките има обривче, от топлото, много е малка стаята и става топло. Проветряваме по-често. Вие извеждате ли бебетата на терасата, аз вече трябваше да ги изведа на въздух, но не посмях.

# 33
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Още не смея да я извеждам, че с тоя дъжд ме е страх. Доки каза времето да е хубаво, да не е дъждовно и ветровито, та още изчакваме. Абе до кога само ще спим, папаме и акаме newsm78 кога ще започне да се заиграва и стои будна по-дълго?

# 34
  • Мнения: 1 317
Абе до кога само ще спим, папаме и акаме newsm78 кога ще започне да се заиграва и стои будна по-дълго?

И аз това се питам  newsm78 Ама сигурно ще е към 3 месец  може би.

# 35
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Абе до кога само ще спим, папаме и акаме newsm78 кога ще започне да се заиграва и стои будна по-дълго?

И аз това се питам  newsm78 Ама сигурно ще е към 3 месец  може би.
Момичета, радвайте се на всеки ден на бебчето, не губете търпение, така може да пропуснете много важни и сантиментални моменти - нищо, че висе струва, че само се хранят спят и акат. Аз примерно много се радвам, когато оригвам мъника и той ми обвие врата с малките си некоординирани ръчици. Или пък като му сменя памперса и го гушна, се опитва да ми засуче бузата Simple Smile.

# 36
  • София
  • Мнения: 300
Майчета я кажете че много се притеснявам и ние имаме по личицето някакви пъпчици с бяло връхче, но не ми се вярва да е от претопляне. newsm78
mimi_81 ако не се лъжа вие май имахте такъв проблем с какво ги третираше?

# 37
  • Мнения: 689
Здравейте, момичета!
Хайде и аз да се прехвърля тук.

Защото е малка мързеланка... кърмата ми слезе на третия ден, а ми я дадоха на четвъртия... зърната ми не пускаха както трябва и въпреки постоянното помпене не се оправиха - а имах кърма за цялото отделение... от гърдите на другите църкаше кърма, а от моите и сега сълзи като ги стисна... Като се прибрахме се поотпушиха, но и двете ми зърна бяха разранени от помпите(опитах три вида помпи...) и от малката...  и така сега мога да кърмя, но тя не иска да суче - кърмата ми сама се стича в устата и, а тя само се облизва...
И аз бях така. Но забелязах, че зърната ми се разраниха от помпите. Сега се цедя на ръка. Много повече изцеждам (след като Криси се нахрани, още по около 150/200ml), а и зърната не ме болят. Но се мажа и с Гармастан и мога да кажа, че е много ефикасен.

Аз имам малко други кожни проблеми - кожата на стъпалата, дланите, китките и коремчето на бебо се лющят. Точно на местата където има търкане с ръкавичките, чорапките и горната част на памперса.
И ние имаме такъв проблем. И сега започнах да омазнявам при всяко сменяне на памперса

Относно залъгалките: ползваме, защото в противен случай Криси ще си изяде ръцете.

А що се отнася до извеждането навън: струва ми се, че температурите тези дни са доста ниски и ме е страх да не го простудя. Но като се позатопли малко изобщо няма да се замислям.





# 38
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
barbi, точно тия пъпчици с бял връх са от претопляне Simple Smile

# 39
  • Мнения: 871
Ей къде сте се изпокрили тук бе...
И аз се включвам Naughty Всички ще дойдем, когато изпишем темичката, т.е след около 5 странички
И на Ая и се лющи кожата, но предимно на крачетата. Педито ми даде една рецепта за крем, която ми забъркаха в аптеката и сега всичко е ок. Днес сефтосахме разходките...Ами все чакам някой по-хубав ден и накрая ми омръзна и излезнохме. И утре ще излизаме Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 1 289
Барби,най-ефикасен се оказа Медико идеал.Преди тива пробвах с някакви мазила предписани от личната,но ...

# 41
  • София
  • Мнения: 3 249
Айде да се разпиша и аз, че да следя темата!

KayRenn, аз се чудех къде си, даже в бременната тема питах веднъж. Много са готини снимките ви. Разкажи отзиви за раждането си от клиниката на Щерев (нали не бъркам, че там роди?)

За пъпчиците - педито ми каза да ги мажа със зехтин, но тя по принцип ми каза до 1 месец да не ползвам друго, освен зехтин. Обаче не ми обясни, че са от претопляне ... newsm78

Разходките - ние севтосахме слънчевите дни още когато беба беше на 10 дни. За по 15 минути я извеждахме на двора. Тия дни нещо спряхме, но трябва да се стегна и да я извеждам навън за по 10-15 минути, че да привиква. На 14 февруари сме на консултация, после ще ходим на ортопед, после аз на гинеколог и до тогава трябва да съм я адаптирала за излизане навън, каквито и да са температурите. Ако е много студено, ще се движим с такси, ама все пак.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 099
Надявам се останалите мами януарки да се включат скоро Simple Smile

Коледни януарчета приемате ли?  newsm78 Ние с коледният Шош искаме при старата дружина!!!  Crossing Arms

# 43
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
_Ним_, какви да са ми отзивите от клиниката на Щерев - като ви четях след като ни изписаха, само се кръстех и се радвах, че съм дала малко повечко пари и съм си осигурила максималното спокойствие  и грижа. Като оперативен екип са перфектни - и следящия ме доктор (хирург-гинеколог), и асистиращия оператор, и анестезиолога, както и акушерките и неонатоложката. Имаха малко проблеми, свързани със стационара, но това ще се уреди, все пак ние бяхме бебе номер 4 Simple Smile. Въпреки това получихме много грижи и внимание, окуражаваха ме във всичките ми ентусиазирани начинания - слагане на гърда веднага след като излязох от реанимация, по мое желание ми показаха как да къпя мъника и как да му сменям памперса (дори настоях сама да сменя 2 Wink). Последните 2 дни в клиниката (бяхме там 5) бяхме само на кърма.
За съжаление от стреса от операцията цъфнах с херпес - до сега най-сериозната хирургическа интервенция, която съм преживявала е отстраняването на сливиците. Та заради тая гадост се наложи да съм с маска докато кърмя и да не гушкам мъника, ама вече ми мина Simple Smile.
Колкото до пъпчиците - на училището за бременни ни бяха обяснявали за тях, че щом са ситни, с бели връхчета, значи са от претопляне. Оги получи такъв още на втория ден, след като ни настаниха в една гореща стая, в която никой не знаеше как да регулира климатика - добре, че съм дете техничарче, че си намерих терморегулатора скрит под една декоративна капачка Wink. За около 6-7 часа обрива по бузите на мъника изчезна, без да е мазани с нищо ...

ivonska, нали знаеш, че никой не спира никого да пише където и да е в тоя форум Simple Smile.

Аз още не съм се престрашила да изкарам Огнян навън - нямам идея какви дрешки да му сложа, а и тия дни беше ветровито и дъждовно ...

# 44
  • Мнения: 871
Надявам се останалите мами януарки да се включат скоро Simple Smile

Коледни януарчета приемате ли?  newsm78 Ние с коледният Шош искаме при старата дружина!!!  Crossing Arms

 welcome

Кайрен, изкарвай го мъника, защото скоро ще ти правя срещи в парка, така че се хващайте в ръце newsm47
Аз пък съм чувала че по време на дъжд било много подходящо за разходки, обаче не мога да се аргументирам, т.е само съм чувала Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт