Тази година имам абитуриентка!Кажете, моля, къде в София....

  • 16 224
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 050
много важно е тя какво иска и към какво се е ориентирала
има страшно много рокли тип принцеса,ако иска такава ще има голям избор
аз бях миналата година и си я ших.бях избрала модела,на жана жекова-струваше около 1000 май и затова не си я взех.отидох на шивач,дори я попромених малко.беше цикламен сатен и отгоре черна дантела на големи цветя с тук таме мъниста.получи се добре
аз знаех какво искам и затова почнах да я шия началото на април и към 20 април беше готова
това е роклята на жекова,която харесах  http://www.janajekova.com/p/c_stela/pic02_big.jpg
много бях харесала и тази http://www.janajekova.com/p/c_shampansko/pic07_big.jpg


ето няколко мои снимки,за съжаление в момента не разполагам с хубави,а на тези роклята е излезнала ужасно(не че се вижда цялата),но поне се вижда цвета и материата
http://snimka.bg/album.php?album_id=97706&photo=1
http://snimka.bg/album.php?album_id=97706&photo=2

ще кача такива,на които се вижда цялата ясно
на момичето до мен също беше много хубава и семпла


балът ми бе миналата година и тези снимки на тази рокля ги бях гледала в нета(аз тогава много ровичках из нета, но тъй като не ми се даваше някаква огромна сума само гледах Wink ) Виждам, че ти си я направила много хубава-браво и модела и избора е хубав  bouquet
Иначе аз успях да си намеря рокля каквато исках в един магазин на центъра на Варна-след много мрънкане-дано и вие успеете Hug

# 16
  • Мнения: 1 120
аз съм от софия,но ходих чак до пловдив да ми я шият.тук в сф ми искаха фантастични суми за нея.от порядъка на 300-400лв,защото била много сложна и цялата дантела се шиела на ръка,защото мънистата чупели иглите на машината.чрез познати стигнах до една жена на 60 и нещо години от пв и ми взе СМЕШНИТЕ  60лв ????тя работела на времето в агресия или нещо такова,сега е пенсионерка.аз малко трудно се навих да я дам при нея,защото почти не шиела вече,но рискувах и се получи найстина добре

# 17
Много красиви и елегантни рокли има в "Паола Апси",но не са евтини newsm78

# 18
  • Мнения: 597
И аз имам абитуриентка тази година,но още не сме говорили какво и как ще бъде,много ми е интересна темата..КОлко излиза горе долу едно абитуриенство в Бг ?Извинявайте за тъпия въпрос,ама нали съм дал4 от Бг,и направо не съм в 4ас за нещата.../Извинявам се на мамата,която е пуснала темата,4е малко я спамя../ Но като гледам сега цените какви са...направо си е страшно...въпреки,4е съм в USA,за Бг това са много пари...а ми се иска и моята Принцеса,да се 4увства Принцеса..

# 19
  • Мнения: 2 229
Колко излиза напълно зависи от възможностите. По баловете има рокли от 200 до някакви космически суми от рода на 3000 лв. Можеш да си направиш прическа, грим маникюр и за 20 и за 100. И не винаги по-скъпото е по-хубаво. Аз посмъртно не бих дала толкова ужасно много пари за 1 вечер...

А по темата - ако ще ходите до София, защо не минете и през Асеновград? Там в момента има мноооого рокли, много мои приятелки си купиха оттам, нали с това е известен града. Хора от София ходят в Асеновград, защото тук нищо няма...

# 20
  • Мнения: 4 076
Бюстие и кринолин няма да стоят много добре на пухкаво момиче,въпреки,че те са сладки каквото и да облекат.Не са удобни нито за сядане,нито за танци.Другият вариант е "фолкпевица"и с това идеите на най-известните ни дизайнери се изчерпват,за да се развихрят върху цената.Каквото и да иска дъщеря ми,аз не мога да й позволя  да посреща баби,дядовци,роднини и приятели,полугола.Не смятам да харча за ходене до София,каквото има в нашия град-това.Вчера видях доста интересен тоалет в лила в един булчински магазин,например.Достатъчно пари отиват за частни уроци,курсове,кандидат-студентски изпити,шофьорски курсове и мн.др.,а имам и друго дете.Да се научат да се забавляват и радват на празника,вместо да си ги мерят(роклите).Шивач-изключено.Имам много лош опит,не смятам да рискувам.Екскурзия вместо тоалети ми звучеше добре,преди да видя една такава.Абитуриентите бяха постоянно пияни и дори не желаеха да слизат от буса да разгледат древната Троя.Иначе на бала бяха семпло облечени и много кротки-до 23 часа някъде изпаднаха в пиянски унес.
На слука на всички абитуриенти и техните майки,и давайте снимки Peace

Последна редакция: чт, 25 яну 2007, 10:52 от lilac

# 21
  • Мнения: 597
Усещам как бавно и методи4но запо4ва да ми се изправя косата...До деня на бала,май ще отворя тема :" Ве4е без коса"... И аз не мисля да се превъзнасям само заради една ве4ер,Права е Лилак, трябва да се зарадват на празника си..а не само коя с какво по-по ще бъде...не е само бала им...но едва ли го разбират,защото абитур.балове са някаква такава психоза...абе народа изперква всякаш!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 752
Усещам как бавно и методи4но запо4ва да ми се изправя косата...До деня на бала,май ще отворя тема :" Ве4е без коса"... И аз не мисля да се превъзнасям само заради една ве4ер,Права е Лилак, трябва да се зарадват на празника си..а не само коя с какво по-по ще бъде...не е само бала им...но едва ли го разбират,защото абитур.балове са някаква такава психоза...абе народа изперква всякаш!
За жалост, сте абсолютно прави ..  Thinking
Това събитие се  епревърнало в един панаир, на който много от хората( децата  newsm78 ) се правят на такива, каквито въобще не са..И това с цената на пропиляването на средствата на родителите си  Naughty

# 23
  • Мнения: 30
Миналата година бях абитуриентка и си ших роклята, занесох две снимки и казах, че искам нещо средно между двата модела. Роклята беше сатенена от две части - бюстие с дантела и дълга пола без обръч ми излезе 200 лева. Честно казано ако мога да празнувам пак щях да си ушия не толкова дълга рокля от някаква по-лека материя, защото денят на бала беше топъл и  ако можех  бих си отрязала полата, защото ми се пречкаше. Освен това бюстието имаши два банела надлъжно, които ограничаваха малко движенията и трябваше да седя права като дъска.
Накратко - по-добре да е нещо удобно, за да не развали прекарването на момичетата Simple SmileОсвен това ако изберат нещо различно от бюстие и пола ще са по-оригинални, твърде много момичета се обличат по този начин. Това е моя опит с баловете, а ако някой иска координатите на шивачката все пак да пита и ще ги напиша.

# 24
  • София
  • Мнения: 163
Можеш да погледнеш и тук http://www.art.bg/rogarga/kontakti.htm

# 25
  • Мнения: 4 076
А също и www.nevenamoda.com    Като гледам обаче кои са й клиентките и приятелките,ми се струва,че шие на дами,които си играят с хилядарките.Все пак може да ти дойде някоя идея.
Дали ще е психоза,малко си зависи и от нас,родителите.Нашият бал още не е дошъл,но отсега сме се разбрали,че мога да купя скъпа,маркова рокля,но няма да платя за кандидат-студентски уроци и курсове за ВУЗа,за който мечтае.Ако става въпрос,винаги ще има момичета с по-скъпи тоалети,както и обратно.Добре е отсега да свиква как да постигне максимум ефект с минимум средства.На сватби и балове се радвам,но не робувам.

# 26
  • u doma
  • Мнения: 170
Аз не мога да си позволя да дам хиляди левове за скъпа рокля от тези бутици , но ви благодаря за всички идей , който сте ми дали . Предполагам че тя ще си хареса модел и ще намерим добра шивачка .  Praynig Praynig PraynigПък ще видим дано го реши скоро ,че няма много време за чудене.

# 27
  • Мнения: 18
Молбата ми е следната  Simple Smile
Тази година дъщеря ми има абитуриентски бал.
Бихте ли споделили впечатления от модни къщи в София (и не само),кажете къде се намират, ако имат и сайт също моля да споделите.Покажете и ваши официални тоалети от модни къщи,от които сте доволни.

Значи да знаеш от 7 до 11 март ще има изложба в музея Земята и хората на абитуриентски рокли,над 2000 модела ще са и на много ниски цени,а и като погледнах каталога роклите бяха страхотни,аз също сам абитуриентка тази година и мисля от тази изложба да си купя рокля!

# 28
  • Мнения: 18
Благодаря ви за отговорите и дадените сайтове,момичета. Чудесни сте!   bouquet
Нейните желания сме ги обсъждали много пъти, но и тя самата незнае точно какво иска, пък и неможе да облече всичко, което й хареса, понеже е леко пълничка и много се притеснява това и онова как щяло да й стои,дали няма да е смешна и така... Труден ни е избора,сега се е спряла на една червена рокля, която е видяла в един филм "Перфектния мъж", ако сте го гледали, няма как да ви покажа обаче снимка на самия тоалет.  Rolling Eyes Та за тази рокля май ще ни трябва добър шивач,а ние сме така да се каже в дълбока провинция /гр.Севлиево/ и си нямаме тук толкова добър шивач,който да й я направи както я иска.
Та имам нова молба  Embarassed Бихте ли споделили някой добър шивач, от който вие лично сте доволни или за който сте чували добри отзиви.


също има много хубави и елегантни рокли ж магазините на Жана Жекова и не са мн скъпи,но магазините са и тук ж сф

# 29
  • Мнения: 4 076
Цитат на: pegi_sf link=topic=158370.msg3112529#msg3112529 date=116
9989952
Значи да знаеш от 7 до 11 март ще има изложба в музея Земята и хората на абитуриентски рокли,над 2000 модела ще са и на много ниски цени,а и като погледнах каталога роклите бяха страхотни,аз също сам абитуриентка тази година и мисля от тази изложба да си купя рокля!
Kаталога има ли го на Интернет качен,че да го разгледаме?

Общи условия

Активация на акаунт