Болки в паласките

  • 790
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Имам странен проблем. От началото на годината след боледуване и малко повече залежаване усетих болка в паласките от двете страни. Първоначално го отдадох на повечето лежане, но времето минава, а болката не отминава. Болката е като мускулна треска, но силна. Сутрин като стана първите крачки са много трудни. След натоварване, боли много няколко дни, когато стоя повече време на бюрото, ставам много трудно. Миналата седмица бях при личния лекар, изпрати ме на снимка на таз, резултат без изменение...Изписа ми някакви витамини от групата на витамин В...Не е в бута, където мисля боли става, а точно в пояса , в паласките. Много объркано обяснявам, но и аз незнам точно как да обясня. Някой дали е имал подобна болка да ми даде някаква насока... Благодаря предварително за отделеното време!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 100
Ехография да ви направят, бъбреци особено.

# 2
  • Мнения: 781
Ехография да ви направят, бъбреци особено.
Ако са бъбреци, няма ли да боли постоянно. Мен ме боли при движение, през нощта като се обръщам също боли..

# 3
  • София
  • Мнения: 35 100
Мен ме боляха близо две години, докато разбера, че не е кръст, не е гръб, не е таз, а са бъбреци.
Като ме подкараха кризите и останах без съмнение.
Вървете и вижте, може и да не е това.

# 4
  • Мнения: 2 328
Ехография да ви направят, бъбреци особено.
Ако са бъбреци, няма ли да боли постоянно. Мен ме боли при движение, през нощта като се обръщам също боли..
Междупрешлените дискове на гръбнака.
Или така наречената по народно му дископатия?!?!

# 5
  • Мнения: 8 883
Паласките са мастна тъкан. Тя не е иневрирана и няма как да ви боли. Проблемът е под тях някъде или в съседство. Правилно са ви насочили към нефролог за бъбреците или невролог за междупрешленни проблеми. Не отлагайте, щом толкова време продължава проблемът и става хроничен.

# 6
  • Мнения: 1 271
Бъбреци са най-вероятно. Отидете на ехограв, с бъбреците шега не бива. Аз не обърнах внимание и направих доста силна криза.

# 7
  • Мнения: 2 495
Може да е нещо ревматично заради сутрешната скованост.

# 8
  • Мнения: 3 046
И аз имам подобна болка, при мен се проявява, когато съм спала повече часове и сутрин ме боли, само от едната страна. Ако ставам рано, примерно в 6ч, няма време да ме заболи. Като стана и се раздвижа и ми поуминава. Правих снимка, ЯМР, 10 дена рехабилитация с ток и ултразвук, но болката още си я има. Конкретна диагноза за тази болка нямам, някакви други неща излязоха. На нефролог за бъбреците не съм ходила, но нямаше ли да си проличи на ЯМР, ако има нещо притенително?

# 9
  • София
  • Мнения: 480
Имам странен проблем. От началото на годината след боледуване и малко повече залежаване усетих болка в паласките от двете страни. Първоначално го отдадох на повечето лежане, но времето минава, а болката не отминава. Болката е като мускулна треска, но силна. Сутрин като стана първите крачки са много трудни. След натоварване, боли много няколко дни, когато стоя повече време на бюрото, ставам много трудно. Миналата седмица бях при личния лекар, изпрати ме на снимка на таз, резултат без изменение...Изписа ми някакви витамини от групата на витамин В...Не е в бута, където мисля боли става, а точно в пояса , в паласките. Много объркано обяснявам, но и аз незнам точно как да обясня. Някой дали е имал подобна болка да ми даде някаква насока... Благодаря предварително за отделеното време!
А сигурна ли си ,че не е от секс. Някой да те е стискал там. Обикновено се получава при определена поза

# 10
  • Варна
  • Мнения: 427
Седалищния нерв също боли там някъде покрай паласките.

Общи условия

Активация на акаунт