Изхвърляте ли първата вода на боба?

  • 8 842
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, защото не намирам никаква разлика. Само го кисна предварително.

# 16
  • Мнения: 3 537
Да, изхвърлям я, защото още от баба ми знам, че това е "пръдливата " вода,и па-малко дразни стомаха Crazy Mr. Green
А боба го накисвам от вечерта.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Винаги.

# 18
  • Мнения: 7 474
Изхвърлям две води , едната е със сода .

# 19
  • Мнения: 215
И аз я изхвърлям.
Една приятелка ми беше казала за содата, ама съм забравила що се слагаше?
Лео ще кажеш ли?

# 20
  • Мнения: 7 474
Накисвам го във вода с една лъжица сода, после го кипвам и хвърлям - и после още една вода хвърлям. Сварява се по-бързо и няма екстри след ядене  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 534
Изхвърлям първата вода , след като боба е поврял две минути с лъжичка хлебна сода
Владо ме кара непрекъснато да му готвя боб вече , защото сготвен по тази технология бобът не причинаво газове или спазми в стомаха  Wink

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Изхвърлям водата, в която е киснал бобът. После наливам нова и затварям в тенджерата под налягане.
Пробвала съм и да изхвърлям първата вода. Не намирам разлика.

# 23
  • Мнения: 126
Винаги изхвърлям първата вода.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Да, но обикновено мъжът ми готви боба, а той изхвърля 2-3 води (смешно ми звучи  Simple Smile)
И на лещата хвърлям първата вода,ама там го правя, защото ми се струва, че така я "хигиенизирам" по-добре.  Rolling Eyes

# 25
  • Sf
  • Мнения: 808
Така, ясно Simple Smile Това с хлебната сода не го бях пробвала. Страшно добре звучи, благодаря!

Иначе и аз хвърлям първата вода.

А да Ви питам: как после сгъстявате боба, за да бъде боб яхния? И има ли по-здравословен начин от обикновената запръжка?

Не съм много опитна в готвенето и затова питам така ламерски Simple Smile Благодаря предварително за съветите Simple Smile

# 26
  • Мнения: 22 867
А да Ви питам: как после сгъстявате боба, за да бъде боб яхния? И има ли по-здравословен начин от обикновената запръжка?

Размиваш брашно със студена вода и, когато ти е готова манджата, сипваш и бъркаш. Оставяш да поври5-6 мин. на слаб огън. По-здравословно е от запръжката, но някои предпочитат нея, въпреки че, според мен няма кой знае каква разлика във вкуса. Червен пипер можеш да сложиш още докато ври боба, т.е някъде преди сгъстяването. Също и олио си наливаш, колкото искаш.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 271
Да хвърлям я, защото после много ме боли корема ако не я хвърля.

# 28
  • Мнения: 2 125
И аз като Лео, варя със сода и изхвърлям водата после.
Баба ми го лющи Crazy Като поври в първата вода, изсипва я и с ръце маха люспите на боба и така продължава да го вари. Казва, че не дразнел стомаха и е по-добре да се яде олющен от язваджии Naughty

# 29
  • Мнения: 1 564
Винаги  изхвърлям първата вода  Peace
И аз така.

Общи условия

Активация на акаунт