Промених се...

  • 4 288
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 888
Пиша вероятно за последно...
Имам необясними и непоносими усещания от три-четири години. Всеки ден, без изключение. Оттам безкрайна изнервеност, безсъние и неработоспособност (добре че работата ми е лека и ме търпят, защото трудно биха намерили нов човек). Обикаляне по лекари, четене, изследвания, лекари, изследвания... и в крайна сметка нищо.
Нервна почва, хипохондрия, дрън, пляс... Аз обаче страдам всеки ден. Въпреки това всички ми казват, че е време да се откажа. Лекарите като видят дебелината на папката ми с изследвания - същото. За безсънието - хапчета. По принцип до сега бутам няколко дена почти без сън, накрая от изтощение малко повече, и пак същото наново. Ако имам по-важна задача и ми трябва някаква кондиция, се приспивам с алкохол. Но след като малко му мине действието (след 3-4 часа), отново се събуждам от усещанията си. Не мисля, че с хапчетата е по-различно.

Не за усещанията и проблемите си пиша темата. Тя е за това, че много се промених... Или се видях в друга светлина... Озлобих се... Срещу лекарите... Срещу съдбата и безизходицата... Срещу себе си, че не мога да свикна с положението, че нямам воля... Срещу близки (уж)... Била съм много "сръдлива", "тежък характер"... По повод на близък роднина... познава лично всички лекари в града, заради службата си, освен това е имал сходен проблем и е обикалял като мен. Молила съм го само за насока - не... Никога не бих се обидила, че някой ми е отказал услуга, която е свързана с време/ангажимент/пари, но да кажеш 2 думи...които може пък да са спасение за някого...не мога да го приема. Това "тежък характер" и "сръдливост" ли е? Какъв извод би си направил някой с "добър характер"? Дали и как да се променя? Имам нужда от положителен пример, от градивна критика, каквото и да е...

# 1
  • Мнения: 8 808
Страдаш от депресия. Познато ми е това, което описваш. Синът ми е така от 10 години. Сестра ми в момента е в тежката форма на депресия и говори почти същото като теб. Нищо не излиза на изследванията, а тя казва, че се е счупила отвътре и не вижда светлина за себе си в тунела. Взимаш ли антидепресанти? Това е някакво спасение, поне да си помогнеш в началото. Те обаче не са панацея. Истината  е в личната воля да промениш сама характера си. От него идва всичко. Ако успееш да се пребориш със себеси, ще се излекуваш съвсем сама. Лошото при всички вас е, че сте убедени, че ви няма нищо и търсите проблема извън себе си, в някаква митична и непозната на науката болест. Обърни се навътре, там е всичко. Когато повярваш, че можеш сама да се справиш, наистина ще успееш. Ти търсиш помощ отвън, от лекарите и затова нищо не става.

# 2
  • Мнения: 12 790
На ендокринолог ходи ли? Направи ли ти пълни изследвания?

# 3
  • Мнения: 8 808
Тя ясно пише за дебелината на папката с изследвания. Явно болест няма в тялото, всичко е в главата или душата както казват.

# 4
  • Мнения: 888
Срам ме е да напиша цифрата на ендокринолозите и всички останали специалисти, които съм посетила.
Не взимам антидепресанти. Понеже страхове от диагнози нямам. Дори съм предпочитала "ужасен край" пред "ужаса без край". Отчаянието и депресията са следствие на това, че не мога да живея пълноценно (изобщо). Че не съм дееспособна, че всеки ден ми е едва избутан. Много дълго време живеех с голяма надежда и оптимизъм, че проблемът ще бъде открит и решен. Над 3 години имах надежда, но тя вече угасва. Ех, да беше психически проблема... Да беше страх, както го описват в темите за хипохондрия, ПР и т. н., но при мен страх няма. Че да го намаля, пък било то и с лекарства, или психотерапия - и това да намали физическите усещания. Но при мен няма грам страх или мисли за диагнози. Физическите усещания не се влияят от емоционалното ми състояние по никакъв начин. Но превземат съзнанието ми - и точно преодоляването на това не ми оставя сили за друго. От това идва депресията.
Както и да е... Самото ми отношение към ситуацията не ми харесва. Иска ми се да не съм толкова озлобена.

# 5
  • Мнения: 46 518
Не е фактор папката с изследванията. 10 г. не можех да си намеря място и все ми казваха, че всичко ми е наред.
Добре че беше форума, за да ми разтълкуват правилно резултатите и да ме насочат към кадърни лекари.
Иначе вече почти се бях предала, че е нещо на психическа основа.

Публикувай тук изследванията от ендокринолога (без личите данни).

# 6
  • Мнения: 8 808
Напиши си физическите усещания. Да не е нещо автоимунно. ... Но пък от моя опит с 2 автоимунни мога да кажа, че за над 3 години щеше да излезе всичко и в изследванията, защото и те прогресират като всичко останало.
Аз клоня към депресия, най-вече заради трудностите със съня.
Витамин Д и В12 колко са, проверени ли са?

# 7
  • Мнения: 888
Не се сърди, човече
Публикувала съм изследвания през годините точно в този форум, чела съм темите, които касаят нещата. И не само тук...
* и с Вас сме си писали

Иска ми се поне нещо в духовен план да променя... В характера. В начина, по който "се промених". Загубих вярата си в доброто. Не разбирам с какво съм по-различна от някой с "истинска" причина за усещанията си. Не разбирам и защо за някои хора да дадат информация е като "откъснато от сърцето" както има един израз.

Ън, трудностите със съня са защото не понасям физическите усещания. Нито нещо мисля като легна, нито съм превъзбудена, имала съм няколко единични случая за тези години с облекчаване на усещанияна - като бебе съм спала, даже единия път със силно главоболие.
Проверявала съм витамините, бяха ниски, но не е от тях. В12 стана нисък доста след началото на проблема, понеже го бях изследвала и преди. Така или иначе съм си го набавила по най-сигурния начин - с инжекции. Но не са от това симптомите. А депресията ми е само заради едно конкретно нещо. Не просто така да съм си отчаяна по принцип...

Последна редакция: нд, 27 авг 2023, 22:29 от Lili325

# 8
  • Мнения: 8 808
Цитат
Не разбирам и защо за някои хора да дадат информация е като "откъснато от сърцето" както има един израз.

Защото няма какво да ти кажат. Какво очакваш,  чудото, което някой ще сътвори за теб? Всичко е в твои ръце, а не в ръцете на някой пореден новоизлюпен доктор- магьосник. Остави хората. Решението е вътре в теб.
ПП Видях какво сме си писали. СРДЧ е вероятен отговор, но лечение няма. Друго има ли, защото на съня СРДЧ не влияе...

# 9
  • Мнения: 54 444
Алкохолът само ще те довърши.
Опитай се да го махнеш.
Не знам какво усещаш и какви са оплакванията ти, но алкохол на никого не е помогнал.

# 10
  • Мнения: 888
Ън, самият жест на немръдване на пръста (езика). Например въпросния роднина, който познава лекарите, изобщо не е в течение за проблема ми, бегло му казах само защо питам и това е.
DeVa, алкохолът е много рядко, само когато предстои нещо важно и неотложно.

# 11
  • Мнения: 1 789
Какви са усещанията? Толкова ли са мъчителни или просто в един момент са се появили и не изчезват, а това те напряга? Симпатиковата нервна система може да предизвиква усещания. При всички положения разговор с психолог ще ти помогне. Поне да приемеш ситуацията. Имаш ли подкрепа от семейството и близките си?

# 12
  • Мнения: 46 518
В12 стана нисък доста след началото на проблема, понеже го бях изследвала и преди...
Колко беше и колко стана?

# 13
  • Мнения: 888
amonqk, не ме напряга факта, че ги има, а не знам причината. В смисъл нямам грам тревожност, притеснения и пр. За мен са мъчителни. За друг може друго да е мъчително. Нямам грам успех в това да "свикна" с тях. Постоянни са, не са минавали нито за ден. На психолог съм ходила. Нямаше полза, но то и за психолог е трудно да направи така, че човек да приеме, че може да живее по този начин. То това би било ненормално по-скоро. Подкрепа от семейството и близките - сериозно се съмняват (за това ги разбирам). Но продължавам да не разбирам тези, от които съм потърсила само информация, не разбиране, не съчуствие и пр.
Не се сърди, човече, след инжекциите не съм го изследвала, не мисля че има смисъл. Но не повлия на усещанията за подуване и безсънието. Дори може би ги засили, понеже влияе точно на усещанията и сигналите от тялото, кожата. Както и преди тях стигах до "крайното изтощение" от безсънието по-бързо.
Както и да е, сложни са нещата, и са много, сега имам нужда да си дам сметка до колко "зле" възприемам това изпитание.
Отношението ми към нещата, към живота, към хората - това ме провокира да пусна темата.

# 14
  • Мнения: 204
Хъркаш ,ли ?

Общи условия

Активация на акаунт