Живеене с хоум офис и от двамата партньори

  • 2 655
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 114
Здравейте,

От съвсем скоро започнахме да живеем заедно с приятеля ми, и двамата сме основно хоум офис  Ако има значение, аз съм на 24, той на 33.
И двамата нямаме предходен опит със съжителство с друг човек.

Ако възникне проблем за мене ще е от подчертаното.
Мъжа е на средна възраст, но или е живял сам, или с родители.
Подозирам, че като мине любовната еуфория ще му се стори неудобно да домакинствате, да разпределяте бюджет и всички подобни битовизми. Дано не съм права.
Хубави са горните съвети.
От мене - дръж се на положение, включвай го във всички домашни дейности. Не да ти помага, а да сте равноправни. Ако не сте изяснили финансовите рамки - поговорете и за това и спазвайте решенията.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 485
Всичко зависи от вас.
Ние заживяхме заедно, когато аз бях на 18, а той на 20. Винаги сме работили заедно, последните 15+ години първоначално близо до вкъщи, после основно от дома ни. Излизаме заедно, предпочитаме да сме двамата основно, а не с други хора. Имаме 5 деца, които сме си изгледали големите и гледаме малките основно сами. Дори той да иде в кантората, на обяд идва да обядваме заедно, когато няма друг ангажимент. Спортуваме заедно, пътуваме често. И така и не сме си омръзнали още, а страстта е част от ежедневието ни. 30 години вече живеем заедно, от 25 г. сме женени, а преди това още няколко години бяхме гаджета.

# 17
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 367
Ако не ти харесва да прекарваш колкото може повече време с любимия човек то той въобще не ти е любим, вече сте съквартиранти и е въпрос на време да откриете колко всъщност сте си омръзнали.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 075
Ние работим и двамата вкъщи понеже офисите са на по 1 час път. Омръзва ми седенето в къщи, но не виждам смисъл да пътувам по час в посока и да ям боклуци. Ние работим в отделни стаи и няма проблем.

# 19
  • Мнения: 3 044
Ние с моя работим хоум офис, 1 до друг буквално, от 3 години насам. Работим даже в една и съща фирма и сме и на една и съща позиция Joy . Не е наложително, офисът ни е на 15мин от вкъщи, просто ни харесва повече хоум. Не мога да се оплача, всъщност ми е хубаво. Така и при него. До толкова сме свикнали да сме заедно, че ако отидем в офиса, пак излизаме да си обядваме,пушим и прочие заедно. Ако случайно единият е в офиса, а другият не - си пишем. Не сме си омръзнали, не сме имали и проблеми с това досега.

# 20
  • Мнения: 6 788
Всъщност във всяка една връзка идва момент, в който сте предимно заедно, след като започнете да обитавате общ дом. Ако не ви се получи, не е заради това, а просто не сте били един за друг. Работейки се предлага, че всеки е ангажиран с работата си, а не с партньора, макар и физически да сте на територията на един дом. Дали ще се видите след работа в офиса или накрая на деня вкъщи ще си обърнете внимание, на практика е едно и също. Аз лично като съм хоум офис, нямам грам време за останалите обитатели на дома.
С 2 думи, ако не ви св получи, няма да е от хоум офиса.

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
От 20 години съм с мъжа ми, от 10 сме почти постоянно заедно. Но аз не го спирам по никакъв начин да излиза сам с приятели, да си отиде в родината за месец- два- три пак сам, той не спира мен да излизам сама с приятелки, или да ходя на гости в други градове на приятелки. Имаме си доверие, уважаваме личното си пространство. Домът ни има достатъчно стаи, да ме сме нон стоп в 15 квадратни метра заедно.

# 22
  • Мнения: 38
От 20 години съм с мъжа ми, от 10 сме почти постоянно заедно. Но аз не го спирам по никакъв начин да излиза сам с приятели, да си отиде в родината за месец- два- три пак сам, той не спира мен да излизам сама с приятелки, или да ходя на гости в други градове на приятелки. Имаме си доверие, уважаваме личното си пространство. Домът ни има достатъчно стаи, да ме сме нон стоп в 15 квадратни метра заедно.

Извинете, не че нещо, но това което описвате по скоро звучи като отворена, а не романтична връзка.
Два-три месеца да отсъства партньора ти, не за да работи, а просто защото така е решил...
Защо сте "заедно" въобще, ако всеки се разкарава насам натам самостоятелно с приятели?

Иначе, за хоум офиса. Това си е сравнително ново явление. Не мисля, че някой има реална представа как подобна ситуация би се отразила на взаимоотношенията в едно семейство. Според мен по-скоро негативно.
По принцип, щом си пуснала тема, най-вероятно вече има нещо, което не ти изглежда напълно ОК в ситуацията.
Може би се надяваш прочитайки няколко мнения от непознати тук, да заглушиш вътрешното гласче, което писука WTF Simple Smile

Не би трябвало да ви липсват финансови средства- потърсете квартира по-близо до офисите, или просто сменете работата. Ако искате да запазите връзката имам в предвид. Разликата в годините е съществена, помислете и върху това.

# 23
  • Мнения: 38
В случая не мисля, че има правилно и грешно. Въпрос на вътрешно усещане е. Ние, например, от пандемията насам, преценихме, че щом имаме тази възможност, предпочитаме да работим от вкъщи. Времето, което преди отиваше в път напред-назад, сега използваме, за да се разхождаме заедно или да се забавляваме. Има дни, в които се виждаме само за обяд, в работно време. В тези дни нямам търпение да стане време за вечерното ни време заедно. Тогава избутвам всичко, свързано с работата в дъното на съзнанието и си почивам, но мога емоционално да се изключа от наличието на компютър в къщата Simple Smile Но има и хора, които просто предпочитат да бъдат от време на време (или постоянно) и в офис, с други хора, на друго място.
Едни и същи проблеми могат да се появят с или без хоум офис. Просто отнема различно време. И както някой нагоре предложи, можете да си нагласите графика така, че само два дена реално да работите заедно от вкъщи.

# 24
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 367
Иначе, за хоум офиса. Това си е сравнително ново явление.
Въобще не е ново явление, има си професии и дейности които се работят от вкъщи, случва се и двамата партньори да са така или единият да не работи и пак да са заедно по цял ден без това да им нарушава връзката. Може да не е било масово, но в никой случай не е ново.Стой си по цял ден в офиса и като работиш няма всъщност да сте заедно, най-много да се срещнете по пътя за тоалетната.  Но ако човекът с който живееш те дразни, това не е защото сте хоум офис.

# 25
  • Мнения: 1 155
Здравейте,

От съвсем скоро започнахме да живеем заедно с приятеля ми, и двамата сме основно хоум офис  Ако има значение, аз съм на 24, той на 33.
И двамата нямаме предходен опит със съжителство с друг човек.

Ако възникне проблем за мене ще е от подчертаното.
Мъжа е на средна възраст, но или е живял сам, или с родители.
Подозирам, че като мине любовната еуфория ще му се стори неудобно да домакинствате, да разпределяте бюджет и всички подобни битовизми. Дано не съм права.
Хубави са горните съвети.
От мене - дръж се на положение, включвай го във всички домашни дейности. Не да ти помага, а да сте равноправни. Ако не сте изяснили финансовите рамки - поговорете и за това и спазвайте решенията.
И аз си го помислих. Възраст, в която хора имат закостенели навици, ако са живели сами или липса на такива, ако са били при родители.

# 26
  • Мнения: 437
Който го е страх от мечки да не ходи в гората! Никой не може да ти даде съвет,когато поживееш с него ще разбереш,препоръчително е двойките да живеят заедно,не веднага,не и прекалено късно.


# 27
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 367
Е те страховете на авторката са въображаеми, тя просто е чела тука по темите как виним оплакващите се, че са станали "съквартиранти" и битовизмите са ги разделили и се опасява че и при нея ще станат така нещата. Така става като човек чете твърде много в интеренета, обърквация.

Общи условия

Активация на акаунт