Живеене с хоум офис и от двамата партньори

  • 2 652
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

От съвсем скоро започнахме да живеем заедно с приятеля ми, и двамата сме основно хоум офис (той ходи 2 пъти седмично на работа, аз веднъж) като причината, за това е, че и на двама ни офисите са на другия край на града и пътя ни отнема повече от час + висене по задръствания (от София сме), отделно работата ни го позволява и не виждам смисъл да ходя в празен офис, тъй като и колегите не ходят. Нещата са пресни и нямаме никакви проблеми, но не мога да се отърва от притеснението, че постоянно сме заедно и това ще ни се отрази на връзката по някакъв начин т.е. ще се превърнем в съквартиранти, няма да се желаем по същият начин и т.н. Хубавото е, че сме доста социални, често излизаме, спортуваме отделно т.е все пак държим някакъв личен живот, но не знам това дали би било достатъчно, за да съхрани любовта/страстта. Ако има значение, аз съм на 24, той на 33.
И двамата нямаме предходен опит със съжителство с друг човек. Моля да споделите вие как се справяте с това ? В ерата на хоум офиса съм сигурна, че има и други в моята ситуация, ще съм благодарна за всякакви съвети Simple Smile

# 1
  • Мнения: 36 004
като начало, не работете в едно и също помещение
разбирайте се да ходите по различно време в офисите си, за да има всеки от вас време да остане сам
излизайте по отделно с приятели

Последна редакция: пн, 28 авг 2023, 12:54 от bubanka

# 2
  • Мнения: 245
В началото на пандемията и двамата преминахме изцяло на работа от вкъщи. Честно казано ни беше идеално. Разсипахме се от секс, готвехме, говорехме си. Щом той ходи 2 пъти в офиса, ти - веднъж, мисля че нямаш причина за притеснение. Наслаждавайте се един на друг и че имате възможност да прекарвате повече време заедно.

# 3
  • Мнения: 157
Работим заедно, живеем заедно, той без мен не ходи почти никъде, за разлика от мен, хаха. Това не променя отношението, привличането и желанието ми да бъда с този човек докрай. Връзката ви като партньори трябва да е много над ежедневните простотии, за да пребъде и да ви е добре дълги години.

# 4
  • Мнения: 804
Работата от вкъщи и на двамата би могла да създаде проблеми ако работите в едно и също помещение, или пък сте в различни, но често си ходите "на гости" в другата стая. С моята половинка вече трета година работим и двамата от вкъщи, но живеем в къща и сме на различни етажи. През деня се виждаме само да обядваме заедно, много рядко слизам да се видим за малко извън обедната почивка.
Предвид, че той ходи два дни в офиса, а ти веднъж седмично, бих се съгласила с другите мнения да си нагласяте графика твоя един ден в офиса да не съвпада с неговите два. По този начин ще си имате достатъчно време далеч един от друг и не би трябвало да имате проблеми.

# 5
  • Мнения: 767
Според мен, не би трябвало да имате проблеми, заради работата вкъщи; напротив, би следвало да можете да се възползвате от ситуацията. Значително по-лошо е да сте във физически офис и да търпите една камара различни характери и настроения и после несъзнателно да пренасяте изнервеността вкъщи. Връзката между двама души е както те самите си я направят. Запазването на любовта зависи от вас, не от обстоятелствата. Ако не е това обстоятелство, ще е друго. Това, че сте постоянно заедно не означава автоматично омръзване. Това, че другите работят поотделно не означава автоматично запазване на взаимоотношенията. За начало приемете ситуацията за положителна, не си внушавайте, че тя ще съсипе всичко. Най-малкото сте по-свободни от останалите хора. Няма да се провалите, ако се обичате достатъчно. С времето всичко се превръща в обикновено, затова трябва да си разнообразявате по всякакъв начин живота, да не допускате да затънете в битовизмите и еднообразието. И всичко това не зависи от външни фактори. Познавам една двойка, която се раздели, защото не можеха да се засекат в апартамента. Тя работеше като рецепционистка, караше и нощни смени по 12 часа, дневни също нали, той се занимаваше със спорт. Разделиха се, според жената не може да се живее така, казваше: аз се прибирам от нощна смяна, той излиза за тренировки, ние с дни не можем да се засечем да общуваме… Както виждате и обратното не е гаранция.

# 6
  • Мнения: 3 841
Моите приятели работят така от 8-9 години. Нямат никакви проблеми помежду си:)

# 7
  • Мнения: X
Ние сме почти изцяло в ХО от пандемията. Работим в едно помещение, освен когато един от двамата или и двамата трябва да сме в телефонни конференции, тогава се разделяме. При нас не е довело по никакъв начин до влошаване на отношенията, точно обратното - много ни харесва.

# 8
  • Мнения: 9 689
Ние работим от вкъщи и не ни се е отразило на отношенията. Вие може да си омръзнете дори и да ходите в офис и да се виждате само вечер у дома. Е да, мен понякога ме дразни, че нон-стоп сме заедно, но не е повод да си развалим връзката, просто понякога обичам да си оставам сама.

# 9
  • Мнения: 8 908
Ами всичко е доста индивидуално. Ние също имаме дни, в които работим от вкъщи и двамата, но понеже аз имам много колове, работим в отделни помещения и честно казано, виждаме се за обяд само.
Тествайте различни варианти и ще се разбере кой работи за вас най-добре. В началото на връзката хората са по-склонни на гъвкавост и адаптация, така че това е във ваш плюс.

# 10
  • Мнения: 46 546
Най-важното е да не се връзвате на клишета, че задължитено трябва да сте разделени, за да ви е интересно. Нищо особено не ви се случва, та чак да следвате съвети.
Водете се по собствените си усещания. Когато имате нужда да останете сами с мислите си, идете до магазина, на кафе с приятелка, полежете във ванната, послушайте музика на слушалки, почетете книжка, идете на маникюр и т.н.

Освен хоум офис през ковида съм работила 15 г. с мъжа ми, по 24 часа заедно. Беше ни перфектно.
По принцип работим в различни стаи, за да не си пречим, защото сме заети по различно време. Който е свободен домакинства, като свърши си гледа филм или прави, каквото му се прави.

# 11
  • Мнения: 585
Ей ни и нас, от ковид насам и двамата сме изцяло вкъщи, хоум офис. Всичко ни е наред, женени сме, имаме деца.
Мисля като Не се сърди човечето, много е важно за това, а и за други неща, да не влизате в клишето - задължително ще си доскучаете. Ако сте един за друг, пасвате си тогава даже и плюс може да се окаже хоум офиса, за нас е.

# 12
  • Melmak
  • Мнения: 3 103
Няма универсална рецепта. Не се притеснявай, ако нямаш поводи. Това, че сте заедно не означава, че ще си омръзнете.

Заедно сме от 10 години, от около 8-9 живеем заедно. От 2018 г имаме хоум офис. Бяхме хибридно, с пандемията минахме изцяло хоум. Аз опитвам да ходя един път седмично, той не ходи изобщо. Работим в една стая. Не ни е навредило на отношенията. Не сме си омръзнали. Ако човек е много зает, няма как цял ден да си лафи с другия.

# 13
  • Мнения: 996
Ние работихме в една и съща фирма преди пандемията, бяхме всеки ден заедно. Събрахме се след като започна и винаги сме били нон стоп заедно.

Почти три години работихме от гарсониера, в една стая, дори когато сменихме фирмите. Сега се преместихме и вече имаме офис, спалня, хол... Строго индивидуално е, но никога не е имало проблем. Реално докато сме на работа - работим. Няма някаква особена разлика за нас, просто не прекарваме по два часа на ден в път.
Тъй като сме в една сфера и двамата разбираме какво представлява работата на другия и повод за конфликт няма или поне не такъв породен от това, че сме хоум офис.

# 14
  • Мнения: 111
Аз и партньорът ми също предимно работим от вкъщи заедно. За мен е спалнята, за него - холът и по време на малките ми почивки и обяд се виждаме за мъничко. Така сме от последните 6 месеца, тъй като започнах и аз предимно хоум офис да си работя и честно казано си прекарваме супер! Имахме първоначално амбиции да си направим работните станции в хола и за двамата, но аз много повече обичам да работя с музика, имаме доста работни срещи онлайн и не ставаше. Направих си работната станция върху скрин в спалнята тъкмо и да стоя повече изправена и когато се уморя си придърпвам стол/ се разплувам на леглото с котките Joy  Той ходи всяка седмица поне веднъж в офиса и докато се прибере вече си липсваме и е готино да си наваксаме кой какво е правил. Аз петъците работя до обяд и след това си взимам време за себе си обикновено - ходя на маникюр, виждам се с приятелки през деня. Също гледаме от време на време да си виждаме приятелите поотделно. Тази "схема" работи за нас и досега не сме имали обтягане на отношенията или чувство, че сме съквартиранти. Страстта си я има и понякога като се напрегнеш е доста удобно, че имаш подръка в съседната стая човекът си за анти-стрес дейности Blush

Общи условия

Активация на акаунт