ДЕСЕТИ клас - Тема 1

  • 42 854
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 808
Честит първи учебен ден на наборите! Нека да е здрава, успешна и вълнуваща учебната година!

# 76
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
При нас школо се обнови и ми стана някак пусто, защото изчезна профилът на сестра му. Иначе и наборът ще дописва старите тетрадки. Може после да мине и на тези на сестра си, че тя май изцяло ще работи с таблет. Все пак ентусиазирано си взе и 2-3 тетрадки, а той й се изхили, че се очертават и те да останат за него.
Има няколко нови учители, та ще видим как ще върви с тях. Историята не е драма, защото им преподава култов историк, който е истинска енциклопедия и превръща всеки урок в събитие.

# 77
  • София
  • Мнения: 4 067
Нищо не съм купила още. Наборът по едно време подхвърли, че май трябва да купим някоя тетрадка, аз се съгласих и явно двамата приехме въпроса за приключен. Трябва да го разпитам иска ли нещо, че те са вече цяла седмица на училище, може пък да е разбрал.

# 78
  • София
  • Мнения: 6 722
Успешна учебна година и здрави деца и родители през нея!

Бих искала да си сверя часовника - какви джобни за храна/други ще  давате през учебната година и по какъв начин - карта, кеш? Ние малко хаотично действаме - превеждам някакви пари по карта, после допревеждам, ако свършат, давам и кеш обаче и накрая нямам никаква представа колко е изхарчила. Иска ми се някаква по-стройна система да въведа.

# 79
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 087
Успешна година и от мен!
Здрави да сме Simple Smile

За джобните - в края на миналата година ги увеличихме на 40 лв седмично. Толкова получава гаджето и приятели. Аз мисля за 50 лв сега, защото повече излиза. Стипендията си е за нея. Миналата година отиде цялата за подаръци за Коледа, даже додавахме Wink
Понякога "спешно" превеждаме пари по картата, я за книга, я за чанта.

# 80
  • Мнения: 772
Точно вчера си говорихме с набора по въпроса. Принцесата с кайма миналата година е струвала 1.80, а тази е 2.20. Мисля, че закусва с 2 принцеси, защото не са много големи. През деня си купува една напитка (обичайно студен чай) и обядва. Вчерашното му хранене (закуска и обяд + напитка) в училище е струвало 21.00 лв. 😳. Да си призная, че и аз вече не знам колко трябва да са джобните. Ние не даваме пари в брой, а превеждаме по дебитна карта. Така са по-лесно проследими разходите.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 669
Добро утро!!!
Минавам да почерпя за набора, който днес навършва 16!!!
Много ми е динамично тези дни и не успявам да се включа с писане, но ще се реванширам.

# 82
  • София
  • Мнения: 4 067
Ние даваме по 60 лв на седмица, но понякога муфти и пари в брой, щото не навсякъде му приемали революта. Това е лъжа, де, щото нашите революти ги приемат без проблем, но неговият е детски и не може да тегли. Като ходи на РД, даваме допълнително.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 132
Маги, честит да е набора! Нека бъде много здрав и успешен!
И аз гледам винаги да има наличност в картата и отделно й давам кеш. Максимум са средно 10 лв на ден. Колкото и обаче да са все ще са малко. Едно влизане в някое заведение за бързо хранене и ще свършат. Зависи детето за какво си дава парите. Blush

# 84
  • Мнения: 3 003
Маги, честит рожден ден на набора, да е здрав и много здраве и късмет.
Джобни не даваме точна сума, винаги й давам да има пари в себе си, обикновено нищо не харчи, закусва, обядва вкъщи носи си понякога, никак не й харесва да се реди и бърза в междучасията за нещо. Но при излизане, кино, РД се финансира.
Сега се е записала за една екскурзия, тридневна.
Да сме здрави, най-важното. Не знам как да го сложа в скрит текст, но знаете от Вайбър групата, че бях помолила за помощ за Рая, моята съученичка, бореща се с болест. За съжаление вчера си е отишла...Горката й дъщеричка, и тя е наборче на нашите.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 341
Маги, да ти е жив и здрав рожденика! Да постига всичко с лекота и да е много щастлив!
За джобните изглежда съм най-стисната - давам 100лв на месец. За рождени дни, козметик и кино давам отделно, защото не е регулярен разход. Но за маникюр, гримчета и боклучки да си ползва джобните щом ги иска. Вероятно ще ги вдигнем на 150 тази година защото всичко поскъпна, а ще се налага да обядва навън, но първо да видим колко често и къде и тогава ще решавам. Иначе обикновено ги давам кеш, а като й се събере повечко неизхарчен го превеждаме в картата.

# 86
  • Мнения: 390
Маги, да ти е жив и здрав рожденика! Да постига всичко с лекота!
Джобни давахме по 30лв. седмично, картата за градски транспорт отделно , закуски му правя сутрин, защото не му харесвали купешките и обядва в къщи. Отделно стипендията върви по карта, но той си я събира .

# 87
  • София
  • Мнения: 2 669
За РД и кино давам отделно. Иначе и аз като Дайв давах по 100. От август давам 150.

# 88
  • София
  • Мнения: 2 132
Да почива в мир, Рая! Сили на близките да преминат през всичко, което ги очаква! ❤🙏

# 89
  • София
  • Мнения: 6 722
Да, за подаръци за РД, дрехи, обувки, козметик и подобни и аз давам отделно или допревеждам в картата.
Питам за джобните, с които обикновено се покрива храна, ако не се хранят в/носят от вкъщи, някакви напитки и други дребни разходи - като например да си купи нещо от Лили/ДМ.
Лично аз мислех, че давам около 100 лв. на месец, но като сметна довнасянето по картата и даването отделно на кеш, май ще излязат 200 лв., което се опитвам да разбера дали е нормално или не. Понякога се храни вкъщи, понякога си взима сандвич до училище, зависи от смяната и кога се прибира основно.

silan, той в АК ли е? Там не си поплюват с цените. Макар че - какво се чудя - вчера дъщеря ми беше купила в центъра кафе напитка за 7 лв. и салата за 14 лв.... Опитвам се да я науча, че напитки тип Старбакс/Коста за по 6-7 лева са пари, хвърлени на вятъра, но е трудно. Напоследък забелязвам, че ще предпочете да не си купи храна и да ходи гладна, но да си вземе такава напитка. Confused

Общи условия

Активация на акаунт