ДЕСЕТИ клас - Тема 1

  • 42 588
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 1 523
Dive, и аз бях много разочарована миналата седмица като отидохме на Джъмбо да избираме учебни пособия както всяка друга година и ги избрахме само за 15-20 мин. Набързо няколко тетрадки, тефтерче вече не било необходимо, купи си етикети от най-простите, нямаше избиране на несесер, моливи, боички, подвързии и др.подобни. Вече са големи децата. Но батко й е студент, на него даже и тетрадки и химикал не му трябват, всичко е електронно.

# 61
  • Мнения: 2 761
Здрава и успешна учебна година!
И при нас много нови учители. Интересно е, че класната им е същата, но няма да им преподава. Dizzy Face Не знаех, че е възможно, но е факт. Ще им води само час на класа.

# 62
  • Мнения: 1 986
Успешен старт на всички! Champagne Да са здрави и леко да преминат през този 10ти клас! И, нашите деца вече се вляха в местната образователна система - дано да се чувстват добре и да намерят приятели! Flowers Four Leaf Clover

И, да ви питам за Школо...Класните ръководители ли правят нещо, за да има достъп до него или нещо друго се случва? И, двамата си го инсталираха, но не могат да изберат училището все още...Сигурно не са напълно асоциирани...Joy

# 63
  • Мнения: 2 994
И, да ви питам за Школо...Класните ръководители ли правят нещо, за да има достъп до него или нещо друго се случва? И, двамата си го инсталираха, но не могат да изберат училището все още...Сигурно не са напълно асоциирани...Joy
Да, трябва от училището да ги добавят/активират. Обикновено отнема време, моята девойка също още стои 9 клас.
Къде записахте децата и конкретно набора?

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 336
Marini, доколкото помня като започвахме новото училище, се изпраща една заявка, от профила (твоя, на детето) > Права на достъп > Заяви достъп. Там се избира училището, ролята, класа и после класния (или друг  администратор) трябва да одобри. Но в нашето училище например, са над нещата и не са добавили инфо за тази година...

# 65
  • Мнения: 13 872
Честита нова учебна година! Попътен вятър на всички ученици! На родителите пожелавам малко повече спокойствие от миналата година. Тази година е някак средна, две гимназиални са минали, две предстоят. Нека ни донесе само хубави неща!
Наборът днес не е  училище. От 9 клас не ходят на 15-ти  в школото, защото  то е малко, всички стаи за заети от деца в подгимназиалния курс. Пратих го да вземе онази бележка от личната за училище и днес цял ден ще почива като за последно - ще рисува ще чете.
В "школо" все още няма никакво раздвижване, няма и програма.

# 66
  • Мнения: 1 986
И, да ви питам за Школо...Класните ръководители ли правят нещо, за да има достъп до него или нещо друго се случва? И, двамата си го инсталираха, но не могат да изберат училището все още...Сигурно не са напълно асоциирани...Joy
Да, трябва от училището да ги добавят/активират. Обикновено отнема време, моята девойка също още стои 9 клас.
Къде записахте децата и конкретно набора?
Във 2 АЕГ, в паралелка с руски език.

И, благодаря за поясненията, MianaNia и Dive. Значи, да не бързаме толкова...Вероятно в понеделник ще се изяснят нещата. И, ще трябва и аз да си направя профил, явно.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 891
Успешна и спокойна учебна година и от мен! Да са ни здрави и уверени децата!
Наборът отиде с огромен букет за една учителка, много се радвам, че има такива преподаватели!
Почна се, скоро ще свърши Joy

Дописвам  - marini, трябва и ти да си направиш профил в Школо

# 68
  • София
  • Мнения: 3 872
MianaNia, тъкмо щях да пиша на Школо, че ми липсва втората роля и не мога да добавя нищо, но видях, че си писала, че девойката още стои в 9 клас. Явно I АЕГ не бързат да актуализират данните.
СМГ, пък още в началото на месеца актуализираха профилите, добавиха програма и учители и вече и съобщения получаваме.
marini, да трябва да си направиш профил, за да имаш информация какво се случва Smile

# 69
  • България, София
  • Мнения: 1 759
Кали, благодаря за темата!
На патерици - честито да е порасналото ти момче! Да бъде жив и здрав, заобиколен с добри приятели, да се радва на успехи и смело да сбъдва мечтите си!

Рали, страхотен е Ивайло! Талантлив, зрял, самостоятелен. Поздравления за вас като родители! Все така напред и нагоре да върви, да жъне успехи, да ви радва и да се гордеете с него

Диди, Добри, съболезнования Cry
Няма думи, които да донесат утеха. Нека е светлина за душите на скъпите ви хора. Винаги ще бъдат в сърцата ви.

На добър час на децата през новата учебна година! Да са живи и здрави, ние покрай тях и с лекота да преминаваме през предизвикателствата Simple Smile

Наборката ще доизписва тетрадките от миналата година. Повечето не са изписани. Учебници ще знаем, като започнат.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 297
Моят от снощи се събира с наборите... мотали се по главната, играли белот на масите на Бунарджика.
Днес отиде ентусиазиран!
Сега се снимал, че му трябвали снимки...И моят от тези, дето ще доизписват тетрадки Simple Smile

А вчера с още 5 момчета, с които бяха 1-4 клас отидоха в "малкото" училище да си поздравят класната - имаше рожден ден! Гледам снимките с нея - много умиляващо!-големи мъже са вече! Ние още си поддържаме вайбър групата на родители 1-4 клас  с класната Heart Eyes както и групата на родителите 5-7 клас с класната...
В школо вече е 10 клас, но няма програма качена...
За осмокласничката ми в в МГ Школо още нищо не "казва".... "...има време-казва Кито, ..." Joy

Да са ни здрави и Господ да ги пази, че ми настръхват косите с тези ежедневни новини за катастрофи...

# 71
  • София
  • Мнения: 4 903
Липсва ми трепетното подвързване, лепене и надписване на етикети и избиране на милион тетрадки и тефтерчета от преди 8-9-10 г...
Точно наопаки съм. Изобщо не ми липсва и съм адски щастлива, че вече наборът е на такава възраст, че всичката тази хамалогия и безсмислено харчене на пари е вече в историята. Преди седмица отидохме и купихме 7 тетрадки, 5 химикала и 3 маркера, и с това се приключи подготовката за училище. Класният е мъж, който не иска цветя, та и целият този панаир около първия учебен ден също ми е спестен. Закарах набора сутринта, оставих го пред училището, свърших една камара други неща, докато той беше на откриването, после обядвахме заедно навън и се прибрахме. Той е доволен, аз също. Ще има четири нови учители, както и ново момиче в класа. Школо при нас е обновено отпреди 3 седмици - въведени са предметите и актуализирана цялата информация.

Да е много успешна новата учебна година за всички! Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover

# 72
  • Мнения: 31 317
Успешна учебна, а и работна година! Да са живи и здрави децата ни, учителите и ние!

# 73
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 636
Точно наопаки съм. Изобщо не ми липсва и съм адски щастлива
[/quote]

И аз съм по същия начин. Толкова да го мразех този момент. Наборката още няма купени учебници, всъщност половината от тях не са обявени - ще ги разберат като започнат. Тетрадки също няма купени, има останали няколко от миналата година - ще започне с тях. Бях й казала поне тетрадки да си купи, но и това не го направи, защото не й харесвали кориците.
Добре, че поне изчете всички романи от задължителните по БЕЛ и две по АЕ.

Няма яснота и какви профилиращи ще избира. Не знам кога ще им искат заявленията с предметите, но ми се струва, че накрая на тото ще играе.

Не можах да се сдържа и се допълвам, като поствам това, което ми излезе във фейсбук:

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 16:22 от zaek

# 74
  • Мнения: 19 333
Да са здрави, успешни  и спокойни децата през новата учебна година!

Нашите ходят на училище от една седмица.
Не сме купували нищо още. И аз не обичам цялата олелия около 15ти и се радвам, че не ми се налага да оправям тетрадки и да ходя на откриване.
Убедих девойката да пише на листи за по-лека раница. Ще видим дали ще й се получи, защото вкъщи трябва да ги слага в орднер, а не е много организирана.
Не е много доволна от новия клас.

Общи условия

Активация на акаунт