Нашите кухни - тема 95

  • 45 926
  • 760
  •   1
Отговори
# 330
  • Пловдив
  • Мнения: 7 515
Да уточня за кутиите
Скрит текст:
на дете са минимум по 3 на ден, а в повечето случаи по 5-6 - не закусват вкъщи, прибират се вечер, съответно носят закуска, обяд, зеленчуци, плодове, нещо за междинните хранения. За щастие, ММ носи само по една кутия за обяда си, когато не се прибира

# 331
  • Мнения: 9 296
Да уточня за кутиите
Скрит текст:
на дете са минимум по 3 на ден, а в повечето случаи по 5-6 - не закусват вкъщи, прибират се вечер, съответно носят закуска, обяд, зеленчуци, плодове, нещо за междинните хранения. За щастие, ММ носи само по една кутия за обяда си, когато не се прибира
Боже, Боже...какви времена! Не е лесно на сегашните мами...
Едно време закусвахме и обядвахме в училищен стол /абсолютно приличен, отделен въпрос, че аз не ядях ту едно, ту друго, ама това си е индивидуален проблем/,  междинни и следобедни похапвания - на всяко подходящо място, включително в училищния бюфет. Никой не носеше кутии с домашна храна.
А най-често се прибирахме за обяд у дома, а ако се и закусва в къщи, практически само глезотиите и междинните - навън.

# 332
  • Мнения: 12 935
И аз слагам кутии, ама по 1 на ден. Верно, моите на занималня не са ходили и вече са големи и на смени, но обядът им е вкъщи - пращам за закуска в училище да не кибичат по лавки...
Как ги мъкнат тия деца и учебници, и всичко...

# 333
  • Мнения: 11 780
Значи има надежда за мен и ръцете ми (не маникюр, дори обикновен лак не мога да завъдя), само тази нова кухня и съдомиялна да ги доживея! Че все ми излизат други задачки и новата кухня се отлага за неопределен период в бъдеще неопределено.

Скрит текст:
Вчера пекох тиква, в неръждаема стомана, с алуминиево фолио отдолу и сипана вода. 2 пъти търках с тел овъгленото, 2 пъти сипвах препарат и сода и слагах на котлона да се вари, все още е накисната тавата в мивката, чака финално търкане. А ми се е случвало след готвене на онова пиле със сос в йенската да чегъртам не само с тел, но и с шпакла за шпакловане на стени. Laughing

# 334
  • Пловдив
  • Мнения: 3 319
Мандаринка ,тези метални тави ,за които говориш се чистят много трудно .Ползвам си йенските ,а металните съм заменила с керамични и друг вид метални  ,не знам как се водят ,но са като тези тъмните ,които са комплект с новите фурни .Много лесно се чистят   .А,когато гостувам на свеки и трябва да се боря с чистене на кръгла метална тава ,след баница ми става лошо ...И фурната и е голяма ,  и винаги в съдомиялна влизат ,но трябва да се търкат доста предварително .

# 335
  • Мнения: 9 296
Значи има надежда за мен и ръцете ми (не маникюр, дори обикновен лак не мога да завъдя), само тази нова кухня и съдомиялна да ги доживея! Че все ми излизат други задачки и новата кухня се отлага за неопределен период в бъдеще неопределено.

Скрит текст:
Вчера пекох тиква, в неръждаема стомана, с алуминиево фолио отдолу и сипана вода. 2 пъти търках с тел овъгленото, 2 пъти сипвах препарат и сода и слагах на котлона да се вари, все още е накисната тавата в мивката, чака финално търкане. А ми се е случвало след готвене на онова пиле със сос в йенската да чегъртам не само с тел, но и с шпакла за шпакловане на стени. Laughing
Разбира се, че има надежда. Сега да ти кажа аз каква я свърших доста преди новата кухня в селската къща Simple Smile, защото не можех вече да чакам, пък ти прецени дали и за теб не е подходящо подобно решение.
 Просто купих миялната /хем за вграждане, без да са готови шкафовете/ и я свързах, ползвам я вече година и съм изключително доволна. Като изключим, че в момента в селото има режим на водата /имат одобрен проект и финансиране, дано и работа да свършат по водопровода/, го считам за най-умното си решение от последната година. Преди това все чаках като теб да направя кухнята, ама видях, че много ще се забавя - възможно е да се наложи значително преустройство с разширяване на самото помещение, не само изработване на кухня и така...на същия принцип взех и фурната, но тя още не е монтирана.

# 336
  • Мнения: 651
От таблетките за съдомиялна ползвам тези https://shop.gladen.bg/product/finish-quantum-ultimate-tabletki-za-miyalna-50-br , с годините съм пробвала доста други, но само финиш куантум измиват перфектно.
  Що се отнася до съдомиялната, ползвам вече 12 г. Аристон, 45см, за вграждане, и съм изключително доволна.

# 337
  • Мнения: 5 925
Здравейте, предстои да изберем мивка за кухнята, с отцедник ще е. Правоъгълна или квадратна като форма, за вграждане, стоманена. Колебаем се между мивките на Хром, Тека и Грое. Мнения за всяка от трите?

# 338
  • близо под тепетата
  • Мнения: 687
И ние сме на тема "мивка", но поне тук не се колебая - Пирамис -пирогранит, цвят Метално сиво 100см с отцедник. Малко няма да се връзва с дървесния плот и бялата кухня, но четох само положителни отзиви за поддръжката.
Много се колебаех между такава и иноксова на българските Хром.
А за Тека четох, че иноксовите им мивки са с много слаба ламарина.
Ще трябва после и смесител да се избира...Neutral Face

# 339
  • Мнения: 15 295
И ние сме на тема "мивка", но поне тук не се колебая - Пирамис -пирогранит, цвят Метално сиво 100см с отцедник. Малко няма да се връзва с дървесния плот и бялата кухня, но четох само положителни отзиви за поддръжката.
Много се колебаех между такава и иноксова на българските Хром.
А за Тека четох, че иноксовите им мивки са с много слаба ламарина.
Ще трябва после и смесител да се избира...Neutral Face
Нищо подобно. Имам. Даже на нея пишеше-85 години гаранция! (ламарината не е неръждаема стомана/инокс. не са от ламарина)

# 340
  • Мнения: 1 923
На Тека стоманените мивки са доживот.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 14:03 от mileneira

# 341
  • Мнения: 7 174
И при мен актуална е мивката. Искам да е бяла (най-светлият цвят на Шок примерно). Гледам, че има доста приемливи цени на черни комплекти мивка плюс смесител, а светлите вървят по-скъпи, което хич не ми харесва.

# 342
  • Мнения: 515
А за Schock какво е мнението ви?

# 343
  • Мнения: 300
Търся колонен шкаф, за да ми прибере тажин, еърфраер и др. неща, но не намирам хубави модели. Може да е и със стъклена витрина.
Ако ще правя по поръчка по-добре да нещо хубаво. Имаше едни италиански списания.
Някой имали от там нещо?

# 344
  • Мнения: 12 935
Ако ще е по-поръчка, си го направи каквото искаш да ти е. Едва ли шир-потреба ще ти свърши работа. Нали трябва да се съчетае с останалата кухня...

Общи условия

Активация на акаунт