Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - тема 8

  • 24 475
  • 452
  •   1
Отговори
# 315
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Разбира се, че може Simple Smile Нали често се случва родител да закупи имот с ипотечен кредит на името на своето дете. Т.е. детето е собственика, а родителя взима ипотеката, изплаща го и носи отговорност.

# 316
  • Мнения: 4 130
Може, но не е никак разумно. Никак. Щом ще има собственост, то най-малкото да се включи като съдлжъник, нищо не се изисква от него. Разбирам, че може да има спънки - доходи, кредити или друго, но от гледна точка на това доколко е ок - не е.
И обратното може - съдлъжник, а да не е собственик. Мой родител беше съдлъжник по първия ми ипотечен кредит, аз си бях единствен собственик по нотариален акт.

# 317
  • Мнения: 95
Може, но не е никак разумно. Никак. Щом ще има собственост, то най-малкото да се включи като съдлжъник, нищо не се изисква от него. Разбирам, че може да има спънки - доходи, кредити или друго, но от гледна точка на това доколко е ок - не е.
И обратното може - съдлъжник, а да не е собственик. Мой родител беше съдлъжник по първия ми ипотечен кредит, аз си бях единствен собственик по нотариален акт.

Да така е. Най разумно е и двамата да сме, но банката казаха че ако го добави ще пречи на кредита, тъй като е самоосигуряващо се лице и е с фирма с много ниска печалба. Благодаря ви, ще говоря с брокера в такъв случай да видим какво ще измислим или с нотариус.

# 318
  • Мнения: 4 130
Разбира се, това е Ваше решение, аз просто изказвам мнението си. Честно казано може би бих пробвала с него, а ако не стане - без него, но пак казвам, това е само мнение.

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Как така ще пречи на кредита?
Отидете в няколко банки и поискайте оферта. Не виждам как ще пречи, освен ако взимате неразумен креди на границата на възможностите. Ако е нормален като параметри кредит, то това няма как да окаже съществено влияние. Помислете защо нещата са толкова на кантар?

# 320
  • Мнения: 4 130
Всякакви хипотези - може в момента да не работи, а да има кредити, например. Или да има кредити с недоказуеми доходи.

# 321
  • Мнения: 4 922
Някои банки не искат самоосигуряващи се, не искат работещи в малки фирми, не искат определени професии... И аз предлагам да идете в друга банка за оферта. Или си намерете кредитен консултант.

# 322
  • Мнения: 43
Най - доре се обърнете към кредитен консултант. За вас услугата ще е безплатна. Ще ви разяснят всичко и ще ви помогнат да изберете най - добрия вариант.

# 323
  • Мнения: 95
Най - доре се обърнете към кредитен консултант. За вас услугата ще е безплатна. Ще ви разяснят всичко и ще ви помогнат да изберете най - добрия вариант.

Имаме кредитен консултант. За момента предложиха друга оферта от друга банка. Ще видим те какво ще кажат.

# 324
  • Бургас
  • Мнения: 205
А може ли да се вземе ипотечен кредит,но да се ипотекира друг имот,не този за който се взима кредита?

# 325
# 326
  • Бургас
  • Мнения: 205
А размера на отпуснатия кредит върху кой имот ще бъде,този който ипотекирам ли?

# 327
  • Мнения: 3 462
А размера на отпуснатия кредит върху кой имот ще бъде,този който ипотекирам ли?
Разбира се

# 328
  • Мнения: 1 474
А размера на отпуснатия кредит върху кой имот ще бъде,този който ипотекирам ли?
Проверете в банката. Обикновено е % от сумата на ипотекирният имот.

# 329
  • Мнения: 9 752
На мен миналата година ми казаха, че ако ипотекирам друг имот ще ми отпуснат 60% от пазарната оценка, а не 80-90 както е стандартно. Но може би при всички банки си е различно, така че попитайте, все пак да няма изненади.

Общи условия

Активация на акаунт