Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем! - тема 8

  • 22 445
  • 406
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3
Здравейте! Има ли сред вас някой на който са му отказвали ипотечин кредит от Дск, затова че апартамента е на Акт14? Ние живеем и работим в Германия..До днес всичко мина гладко, предварително одобрение, пазарна оценка, правно становище и днес очаквахме окончателното одобрение и хоп...забелязали, че страдата нама Акт16...Къде ли са гледали, като приеха оценката, одобриха становището и т.н
Служителката каза, че ще се опита да направи кредита с това изключение( понякога отпускали с едно-две изключения). Моля някой ако знае да сподели има ли възможност да ни направят това изключение? Благодаря на всеки отзовал се!

# 76
  • Мнения: 23
Може ли тези, които са теглили ипотека да споделят как е минавал техният процес с пазарната оценка, масово ли се оценяват по-ниско от продажната цена, тъй като оценител посети имота и каза, че ще оцени имота на по-ниска цена от продажната, което нас абсолютно не ни устройва. Мислехме, че поне 10-15% отгоре ще можем да постигнем...

# 77
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 814
Може ли тези, които са теглили ипотека да споделят как е минавал техният процес с пазарната оценка, масово ли се оценяват по-ниско от продажната цена, тъй като оценител посети имота и каза, че ще оцени имота на по-ниска цена от продажната, което нас абсолютно не ни устройва. Мислехме, че поне 10-15% отгоре ще можем да постигнем...
Зависи. Имам примери от близкото обкръжение от пролетта. Единият (стара тухла, за ремонт) е с оценка с 24% по-висока от продажната цена, другият (панел, ремонтиран и обзаведен) - оценен на 10% под продажната цена.

# 78
  • Мнения: 3 285
Ние правихме оценка лятото, едвам изкара пазарната цена - нов блок, с акт 16, широк център, на шпакловка и замаска.

# 79
  • Мнения: 235
Здравейте. Обмисляме закупуване на апартамент чрез ипотечен кредит до 130 000лв. Имаме събрани около 20 000лв. Ще бъдат ли достатъчни първоначално за тегленето на заем?
Също така доходите ни са от Англия. Банките ще ни отпуснат ли заем?
Разбрах,че банките отпускат около 70-80% от пазарната цена. След като нямаме другите пари ще трябва да се тегли и потребителски заем?

# 80
  • Мнения: 4 780
Предварителното одобрение не дава гаранция за окончателно. Предполагам, че в ДСК одобрението е като при повеето големи банки - пускат се данните в системата и по няколко показателя автоматично се дава оценка. Може да са затегнали изискванията в периода между предварително и окончателно одобрение, може нещо да им се е видяло рисковано, а може при предварително одобрение изобщо да не се гледа готова ли е сградата. В Уникредит  преди години питах за предварително одобрение и се отказах. Имаше някаква такса, като ми обясниха, че няма гаранция за окончателното и основно ще ми гледат доходи и размер на кредита.

За оценката - гледа се разположение и тип строителство, евентуално някакви подобрения, които собственикът няма да отнесе със себе си - хубава дограма, изолация, евентуално подови настилки и врати, ама не е сигурно.

Обзавеждане пък по никакъв начин не влиза в оценката.

# 81
  • Мнения: 4 057
80% от оценката, могат да финансират и повече от 80%, ако оценката е висока. Ако в една банка не стане, отивате в друга, но % на финансиране не е проблем. Проблем е доказване да реални доходи. Не съм сигурна как стоят нещата с работодател извън ЕС.

При нас през 2015 г. в оценката беше описано обзавеждането, както и че обектът е част от затворен комплекс, което вдигаше оценката.

# 82
  • Мнения: 4 780
Ама те са в Германия. Ако доходите им са официални, доказани, това не би трябвало да е проблем, но може би зависи и от сектора, примерно някои сектори да са рискови.

# 83
  • Мнения: 4 057
Ама те са в Германия. Ако доходите им са официални, доказани, това не би трябвало да е проблем, но може би зависи и от сектора, примерно някои сектори да са рискови.

Пише в Англия,, писала съм го във връзка с питането на Mikin95.

# 84
  • Мнения: 4 780
Отговорът ми беше за тези от Германия Simple Smile Зa Mikin не знам. Отпуска се 70-80% или колкото са обявили не от пазарната цена, а от оценката.

Питате за доходи от чужбина, ако ви трябва висока оценка - хубаво местоположение, тухла и т.н., за да е по-висока.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Може ли тези, които са теглили ипотека да споделят как е минавал техният процес с пазарната оценка, масово ли се оценяват по-ниско от продажната цена, тъй като оценител посети имота и каза, че ще оцени имота на по-ниска цена от продажната, което нас абсолютно не ни устройва. Мислехме, че поне 10-15% отгоре ще можем да постигнем...
Зависи от типа строителство, година, АКТ, а и пазарната цена не винаги е меродавна, особено ако банката прецени, че е нереалистично висока (примерно вие може да сте ОК с цената, но банката да смята, че няма да може да продаде жилището на тази цена, ако вие спрете да си плащате вноските). Това последното е особено важно, защото се случва не особено рядко в моменти на кризи, където цените на жилищата спадат, при което закупилите жилища преценяват, че им е по-изгодно да се откажат да плащат жилището и да го оставят на банката, вместо да плащат дълги години, нещо което е закупено на висока цена, а сега е доста надолу.

Ако е на по-ранен АКТ, то може да се пазарите на АКТ 16 (когато ще има нова оценка) да я повишат.
Предполагам, че зора ви за тези 10-15% отгоре е за ремонт.

# 86
  • Мнения: 23
Здравейте,

Бих искала да попитам някой знае ли допълнителните пари за ремонти до 300евро от уникредит по какъв начин се получават?
При одобрение и сделка се получават заедно парите за ипотека и парите за ремонти?

# 87
  • София
  • Мнения: 195
Здравейте,

Бих искала да попитам някой знае ли допълнителните пари за ремонти до 300евро от уникредит по какъв начин се получават?
При одобрение и сделка се получават заедно парите за ипотека и парите за ремонти?
  Само,че като потребителски кредит .Ние от там си платихме държ.такса,нотариуса и ремонта.

# 88
  • Мнения: 23
Разбирам, бяхме останали с впечатлението, че довършителните работи са част от кредита за ипотеката, а не отделен кредит.

Което значи, че и ще са на различна лихва предполагам от тази на ипотеката.

Здравейте,

Бих искала да попитам някой знае ли допълнителните пари за ремонти до 300евро от уникредит по какъв начин се получават?
При одобрение и сделка се получават заедно парите за ипотека и парите за ремонти?
  Само,че като потребителски кредит .Ние от там си платихме държ.такса,нотариуса и ремонта.

# 89
  • Мнения: 235
Здравейте ако имам около 20 000лв ще ми стигнат ли за всичките такси по закупуването на апартамент? Също така ако банката ни отпусне около 70-80% от жилището другите 20-30% трябва да са чрез потребителски кредит ?

Общи условия

Активация на акаунт