Раздяла и попечителство над дете

  • 6 742
  • 177
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 469

Цитат
Възможно е другите адвокати да са се усетили, че щом е спечелил правата, значи има адвокат с влияние в съда, срещу който нямат шанс.

Как се осъществява влиянието?

Е, хайде сега, с връзки всичко е възможно. Когато се развеждах, ходих при адвокатка, известна е и с добро име в моя град, но...първият и въпрос, с многозначителен тон, беше кой е бащата и с какво се занимава....Досещате се каква е идеята - да прецени срещу кого ще се изправи Simple Smile Т.е. какви са шансовете, в случай че става въпрос за човек с влияние и връзки. Не ми хареса този подход и затова избрах друга адвокатка, но и ние с бившия се разбрахме, нямахме големи спорове и всичко мина бързо и безпроблемно.

# 166
  • Мнения: 1 878
Практиката сочи,че много рядко се отнема дете от майка му,камо ли пеленаче.Възможно е да има изключения,но те са именно това-изключения.

# 167
  • Мнения: 2 712
Не бащата, а адвокатът се е похвалил, че е бивш ДС агент. А майките го употребих в преносен смисъл. Имах предвид различните гаджета на бащата.

# 168
  • Плевен
  • Мнения: 138
Pupitka, да в България.Само един детайл ще споделя.Един от свидетелите на БМ, беше и вещо лице при изслушването на дъщеря ми, освен това дъщерята към онзи момент 17 годишна беше ищец  в искова молба.

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 14 903
Абсолютно не е възможно свидетел да бъде вещо лице по едно и също дело. Вероятно е бил социален работник от ДСП, а не вещо лице. И няма никаква пречка 17-годишен или 2-годишен да бъде ищец. Конкретно в отношенията с и между родителите така е по исковете за издръжка. С тази разлика, че 2-годишният не подписва лично исковата молба, а навършилият 14 я подписва.

# 170
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 245
Много неясно пишете, но в иск за издръжка естествено, че ще е ищец 17-годишно непълнолетно дете, защото в случая действа самО, със съгласието на родителя.

# 171
  • Мнения: 4 828
Ох, cvete_78 прегръдки,  много болка усетих😔
Явно бащата е с влияние на всички фронтове, дано децата като пълнолетни успеят да те разберат и да поддържате добри отношения .

# 172
  • Плевен
  • Мнения: 138
Магдена, не може според теб и още трима юристи ,до които се допитах след това.Съдията в залата беше на мнение,че може.Да, на изслушването присъства и социален работник както и адвокатите ни.

# 173
  • Мнения: 32 488
17 годишна? Че тя си е пълнолетна направо.
И ако дете на толкова иска да живее при майка си, как ще бъде спряна.

# 174
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
Абсолютно вярвам на Цвети и абсурда с вещото лице. Аз лично имам много негативно мнение за съдебната система в страната ни от личен опит не конкретно свързан с бракоразводни дела и попечителство, но то несправедливоста е навякъде.

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 14 903
Горе-долу половината страни по граждански дела имат много негативно мнение от личен опит, нали знаеш. Wink

# 176
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 207
За съжаление моят опит не е с граждански дела, а с криминални такива. Не знам дали е такъв термина, но няма да навлизам в подробности, че става дума за тежки и лични неща и не ми се коментира.

# 177
  • Мнения: 1 878
Ако 17 год дете иска да живее при майка си или да я вижда редовно,няма кой да го спре.

Общи условия

Активация на акаунт