На мен никога няма да ми се случи

  • 4 011
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 702
Ненарушимо правило ми е да не казвам никога. Всичко е възможно да се случи. Всичко!
И тази случка да подложи на проверка принципите ни Wink

# 16
  • Мнения: 25 853
Грешна формулировка. Не „на мен няма да ми се случи“, а „аз никога няма да...“.
На пръв прочит може да изглежда едно и също, но не е. При първото се подразбира някаква намеса свише, нещо да ти се прати от небето, а второто – лична воля, личен избор.
В смисъла на второто – да, заричала съм се разни неща. Някои не съм ги спазила (като да раждам – не зарекла, заклела се бях даже, че никога няма да си го причиня, след като гледах един научен филм какво се случва с тялото на жената по време на раждане ), други – не (като да се хвана с женен мъж и др.).
Животът е шарен и обича предизвикателствата.

Natael-1485, спътничката в живота не ти я праща Господ. Сам си я избираш. Важното е да имаш очи да я разпознаеш, когато я срещнеш. Защото много слепци се разминават в живота...

# 17
  • Мнения: 146
Всичко в този живот е предопределено свише, в живота няма случайности.

# 18
  • Мнения: 54 898
По принцип не използвам тази фраза, но ако кажа, че няма да направя нещо, то е сигурно, че няма да го направя. Отнася се за неща, които изцяло зависят от мен. Обаче какво ще ми се случи, не знам, и не се заричам, че няма.

# 19
  • Мнения: 14 507
Заричала съм се, че няма да направя едно нещо, и го направих, години по-късно. От тогава ми е ясно, че човек и на себе си не може да има вяра.

Е, такива като мене де, знам, че има и съвършени.

# 20
  • Мнения: 11 526
На мен пък, ако започна да говоря "Каня се да направя това и това", и някак говоренето ми източва енергията и не го правя.
Затова си трая, не се изхвърлям и после казвам "Направих еди какво си".

А за никога... Никога не съм казвала такова нещо. Simple Smile

Между другото Свияш има интересно/езотерично обяснение на това, че не бива да говорим какво ще направим. Винаги трябва да е уклончиво и без да предизвикаме т.н. егрегори. Поне аз ги разбрах като тъмни, пакостливи енергии, които са около нас. Кастанеда също говори за тях.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 468
И аз да уточня, че говоря за моите лични принципи. Когато и да съм казала, че това аз никога няма да го допусна/изтърпя/простя - същото ми се е случвало и то в рамките на 10 години.
Имах близка приятелка, която беше обиждана от нейния приятел брутално, но тя винаги му прощаваше. Не го заряза, имат две деца на този етап. Бях силно възмутена и шокирана, но след няколко години и моя бивш мъж започна да се държи като нейния - ами бая години загубих да му прощавам, да го издържам и да опитвам да лепя счупеното.

Покрай мен много майки изоставиха малките си деца на бащите или родителите си и заминаха с чужди мъже или в чужбина. Това съм се зарекла, че никога няма да го направя. И за сега силно се моля съдбата да не ми покаже отново, че не трябва да се заричам.

# 22
  • Мнения: 7 993
Горе-долу в духа на темата всеки път в един магазин минавах покрай къщички за насекоми с доста солена цена и си казвах "има ли наистина глупаци, които дават пари за такива неща" Joy
След месец някъде точно аз купих една къщичка за племенниците си Trollface

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Никога не казвайте (никога няма да ми се случи),в 99% от случаите рано или късно ви застига.


7
Точно същото си мисля и аз. Променят се някакви обстоятелства само и... Дяволът си няма работа.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
На мен нникога няма да ми се случи да стана по-млада Simple Smile

# 25
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 937
Аз съм на мнение, че ако примерно кажеш на съдбата че никога няма да си с определен тип мъж - да кажем по-голям или нещо във външния вид, съдбата чува само "по-голям мъж" и точно това ти дава след определено време. Не знам дали съм права, но това съм виждала от опита си. Казваш че никога няма да ти се случи нещо, а съдбата не е чула думата "никога", а само останалата част.

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Едно време бях заявила - след гимназията никаква математика, не е моето. Аз съм с хуманитарна насоченост, рисувах, кандидатствах с рисуване... И накрая професия в която има и математика ( освен рисуване)
Преди 20 години когато мъжът ми искаше да живеем в неговата къща в красиво предградие в САЩ ... Кой? Аз, гражданката от пъпа на Варна, да се забия в гингирлик с магазин на 50 км? Абсурд! 10 години по- късно аз поех инициативата да се изнесем на село. Вярно, има магазин и на 3 км, но по- големи вериги и разнообразие - на 50 км. Някой отгоре яко се шегува!

# 27
  • Мнения: 54 898
Понеже коментирате къща/село, с ръка на сърцето си признавам, че това няма как да ми се случи, сигурна съм. Толкова да не ме влече такъв живот.
И в града не искам да живея в къща, но в село - абсурд!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Понеже коментирате къща/село, с ръка на сърцето си признавам, че това няма как да ми се случи, сигурна съм. Толкова да не ме влече такъв живот.
И в града не искам да живея в къща, но в село - абсурд!
То и аз искам да живея в къща в града, ама в централните квартали. Конкретно за Пловдив - около Градската градина, или в района на кукления театър. Иначе да ме пращат по разните Марково и Белащица - може, ама ако имам чистачка и шофьор.

# 29
  • Мнения: 1 844
Като съм попадала в къщите на много-много възрастни хора и понеже съм от тия, които мислено преподреждат, боядисват и чистят, съм си казвала "аз ако бях на мястото на тоя човек, с толкова свободно време, всеки ден щях малко по малко да чистя и реиновирам и къщата ще блесне".

Обаче сега, като остарявам, виждам колко ме примързява и вече май започвам да ги разбирам тия хора. Може би и най-подредения човек го удря през просото като стане на 80...

Общи условия

Активация на акаунт