КГБ = Клуб на Готините Баби - 216

  • 26 447
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 025
Честит имен ден Ениса!
Здрава ,все такава бойна и неуморна да си !🌸🌼

Честит имен ден на Мерианкиното момче!
Здрав да е!🍀🍀

За крампи аз имам две лъжици в нощното шкафче .
Мисля,че от Фло го зная.
Ама защо лъжици,а не ножовИ?
А уж съм чирпанска снаха😄😄

При нас снощи преваля,по-точно ръмя .Пообра прахоляка .
Днес ще сме на пържен шаран .
ММ ходи до един язовир,където днес хващат рибоци,та от там се снабдихме .
Спаси ме да не измислям поне част от менюто .
Днес се успах и работата ми изостава .
Ставам да действам.

# 661
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
Честит имен ден на Ениса и половинката на Мериан! Здраве, здраве и търпение!
При мен нищо ново. Лек ден на всички - при нас е слънчево, но все още хладно.

# 662
  • Мнения: 18 863
Честито на имениците ,златни да са им дните!

# 663
  • София
  • Мнения: 8 468
Нахраних големите деца, прибрах малкото, обядвахме и ние, които сме втора смяна и сега малко почивка.
Довечера сме на купон - пИятел има юбилей 70, та сме поканени. Почти бях готова да откажа, но щерката и децата ме убедиха, че вече са големи и ще се справят и без нас. Надявам се да е така. Blush
Хайде, че диваната ме чака.

# 664
  • Мнения: 444
Привет, привет!
Явявам се набързо, че отново зор Grin
Честит имен ден на Ениса и половинката на Мериан! Да сте много много здрави и късмета да е винаги с вас! Усмихната празнича вечер! Flowers Four Leaf CloverBeersHeart Eyes
Тук леееко се позатопли и е една идея по добре от вчера. Дано утре е още по Simple Smile
За сега чаф и до скоро Hug

# 665
  • Варна
  • Мнения: 393
Честит имен ден на Ениса и на момчето на Мериан! Здраве и късмет!  Flowers Four Leaf Clover
Хубаво нещо са празниците, весело да ви е!  Wine Glass

При мен няма нищо ново за споделяне, ама да се "вясна" за всеки случай.  Nerd
Чета темата и се радвам, когато ме споменете.  Kiss  Sparkling Heart
Добре, че имаме пенсионерски и тракийски мероприятия, че да не скучая!
Но утре в Пенсионерския клуб няма да отида. С тези избори ни атакуват всички партии!
Идват ни на гости в Клуба, черпят ни със сухи пасти и безалкохолни напитки, а ние пием и по 50-уиски, ама... Раздават ни рекламни "химикалки и запалки", и мислят че са ни "спечелили"!
Знаят за кого ще гласуваме, да ги питаш защо се "харчат и напъват"!
Не че няма полза от подаръчетата, със химикала решаваме кръстословици, правим списък на промоциите в магазините или си записваме туй-онуй за да не забравим, със запалката палим цифричките на тортите, като празнуваме в Клуба, а бе - пенсионерска идилия!
Утре идват ГЕРБ. Биене в гърдите и плюене не ми се слушат! 

Лека вечер, девойки!  Nerd

# 666
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 104
Честит имен ден на момчето на Мериан и да честитя именият ден и на Ениса. Здраве и късмет.
Танче, много си права-обещанията преди избори са безкрайни, но на всички им е кратка паметта и бързо ги забравят.
И при мен нищо ново и интересно. Вече чакам с нетърпение заминаването за Текирдаг. Очаквам още информация от ТА за часа и мястото на тръъгване. Казаха, че може би утре. Никак не обичам в последния момент да ме информират, защото аз обичам да планирам. Гледах приблизително, че може би около 24,00 часа в петък срещу събота ще се тръгне, но въпреки всичко е хубаво човек да си направи плановете.
Утре ще работя от къщи, но толкова много задачи се събраха, че започнах да пиша, за да не пропусна нещо.
Благодаря ви за милите думи, че изглеждам добре, но едни поне 15 кг. са ми в повече. До преди 7-8 години бях в съвсем друга форма, и доста слаба.

Последна редакция: ср, 18 окт 2023, 21:15 от pipilota6

# 667
  • София
  • Мнения: 16 215
Марияна, да е жив и здрав ТМ! Да се разбирате и да гледате правнуци заедно.
Ениса, честит имен ден с пожелания за здраве, успехи и лесни кметски избори!
Пипи, ако сте с автобус - обичайно тръгват от т.н. Международна автогара. Това е площадчето с магазинчета пред Централна гара. Весело изкарване и чакаме снимки Там.
Янке, дано утре и тук да дойде слънцето. То вече няма да е топло, според календара. От днес Климатичо работи на топла програма.
Яжке, хубава ти е идеята за целина. Но у нас е неприложима - няма кой да хапне подобен зеленчук. А пък и Ани не е много по здравословните манджи. Иначе браво на твоите внуци за успеха и все така да продължават напред.
При нас - нищо ново и интересно. Чаках днес да вземат 1 килим за пране. То пък буса се счупил и ме отложиха за петък. Помотах се по улиците, одуха ме вятъра. Сега сме на рециклирани пържоли с гъбен сос.

# 668
  • София
  • Мнения: 3 501
Добро утро, мили приятелки.
Да пием кафе и да ни е сладко:
Снощи се сетих, че не съм поздравила Красива Бела и Дидиа.  Милички извинете ме, но пък се сетих, че имаме желание да проведем среща отново  при Дядото. Действайте по задачата. Кой ли още съм пропуснала, но ще се досетя!?!
Днес -  19 октомври светата Православна църква почита паметта на всебългарския небесен покровител - преподобни Иван Рилски Чудотворец. Свети Иван Рилски Чудотворец е български духовник, най-известният български светец и отшелник, покровител на българския народ, патрон и основател на най-големия  манастир в България - Рилския, патрон на българските будители.                         
На днешния ден се отбелязва и Денят на българския лекар. Той се чества от 1996 г., когато Българският лекарски съюз избира за покровител на медиците Св. Иван Рилски. Според преданието най-великият български светец е извършил много чудеса, както приживе, така и подир смъртта си. Именно заради това и българските лекари са избрали светеца за свой закрилник. Честит празник български лекари.
Хубав ден на всички.

# 669
  • София
  • Мнения: 8 468
Привет, красавици!
Пия от кафето на НИНКА, че моето първо кафе свърши още в 6.45.
Снощи бяхме на 70 годишен юбилей на приятел. Изкарахме много хубаво - то танци, то хорА...Бях си взела и кастанетите и тоалетът ми беше подходящ за латино танци, но нямаше подходяща музика, та не направих атракция. Нищо, друг път. Оставихме децата сами. Добре са се забавлявали без нас. Щерката за една седмица е на стаж, та наистина бяха съвсем сами.
От сутринта закарах внучката, напазарувах и като се прибрах, видях, че си е забравила тетрадката по Математика с домашното, та отидох още веднаж до училището. Спасихме забележката, че е без домашно. Simple Smile
Сега започвам да готвя, а след обяд съм на тръстиката.
Гушкам ви и ви желая усмихнат ден! Здрави да сте!

# 670
  • София
  • Мнения: 3 734
Добро утро!
Сутринта Никол Станкулова ни радва, че лятото се връщало, но забрави да спомене, че е 2 градуса. Кой знае колко майки ще се ядосват, че тийнейджърите са тръгнали по къси гащи на училище. Искам да се съобщават и минималните температури по новините. Когато стане 20 градуса в три часа следобяд аз даже няма и да разбера, защото ще съм в офиса! Докато си тръгна вече ще е застудяло. Frowning1
Габка, много хубави котета, ти ли ги гледаш?
Фло, малко завиждам за купона снощи, знаех си, че си опасна мадама!
Танита, и аз гледам да пропускам предизборните дракания по телевизора. От трън та на глог са всички!
Пипилота, дано вече всичко е уточнено с екскурзията и накрая да покажеш снимки. Видях, че има какво да се види в Текирдат.
Айша, взеха ли килима? Ние си пускаме у нас топлото още от миналата седмица. Климатика не се чува въобще, много е подходящ за спалня!
Нина, благодаря за напомнянето за празниците. Поредния Иванов ден, имаме ли Ивановци? Интересно ми е кой светия има най-много празници през годината?
А доктори имаме ли? Не зная дали зъболекарите също празнуват днес. Но за всеки случай нека да са здрави и успешни!

# 671
  • Мнения: 2 114
Поздрави и за съпруга на Марияна, пропуснала съм го вчера. Да е жив и здрав!

Четох, че Текирдаг бил древния Родосто.
Пипи, Лек път и много положителни емоции !

Фло, Ти пак извън времето и часовника. Маса хора не са станали, ти вече два пъти пътува да училището, а сега се покланяш на богиня Кулинария много активно. Аз днес ще почета Хигия:).

Пазете си днес бъбреците. Ако пиете вода нека не е студена.

# 672
  • Мнения: 1 277
Привет на всички! Днес е ден на Перник,  Св. Иван Рилски е закрилник на града и  миньорите.  Всъщност заради мините открити преди 120 години, се избира точно този светец, с вярата, че ще пази всички, които се трудят под земята. Та така, празник след празник при мен, блазе ми, чак сама си завиждам, като знаете на какво положение съм. Въпреки това ще пусна всички от 12 до 16 часа да обиколят центъра, аз ще съм дежурна, а от 16.30 започват обученията, та до когато стигна. 26 човека са.
Бъдете здрави и Св. Иван Рилски да закриля вас и близките ви!

# 673
  • София
  • Мнения: 8 468
Е голяма съм чешматка. Как можах да пропусна да отбележа, че този ден е празник на моя роден Перник, на миньорите и на всички перничани. Даже и на тези, дето са родени в Пловдив, но са дошли в града на черното злато и са останали там, за да култивират моите градски и да придадат Ентелегентен вид на градО. Stuck Out Tongue Winking Eye
Скрит текст:
Денят, в който църквата почита свети Иван Рилски, Перник чества своя празник. 19 октомври е обявен официално за Ден на града с решение на местния Общински съвет през 1994 година, но началото е поставено още през 1903 година, когато е честван първият празник на мината.
През 1906 година Св. Иван Рилски е обявен за закрилник на миньорите и на Перник, а 103 години по-късно, с литийно шествие от Рилския манастир, в града е донесена частица от мощите на светеца, която се съхранява в местния храм, носещ неговото име.
И днес празникът ще започне с тържествена литургия в централната пернишка църква „Св. Иван Рилски”.
Е, сега вече съм спокойна, че всички ще научат нещо за най-българския светец и за град Перник. Grinning

# 674
  • София
  • Мнения: 1 755
Добър ден ,девойки!
Честит празник на Перник и перничани!Честито и на лекарите!Честито и на зъболекарите! На всички желая много здраве,това е най-важно!
 Фло,това ваше село е много инициативно.Ето къде да заведеш внучките и германчето:https://zapadno.com/2023/10/18/%d0%be%d1%82-%d1%86%d0%b5%d0%bd%d … T8rhS-ZRtEjhaGI4cСигурна съм,че ще им хареса.
   Ето събитията от днешния ден:
         
Скрит текст:
202 г. пр.н.е. – Втора пуническа война: В Битката при Зама легионите на римския главнокомандващ Сципион Африкански разбиват нахлуващата картагенска армия, предвождана от Ханибал.
439 г. – Вандалите, водени от крал Гейзерик, превземат Картаген в Северна Африка.
1469 г. – Фердинанд II Арагонски и Исабела Кастилска сключват брак, който прокарва път към обединението на Арагон и Кастилия в една държава – Испания.
1781 г. – При Обсадата на Йорктаун, представители на британския командир лорд Корнуолис предават меча му и формално се предават на Джордж Вашингтон и граф дьо Рошамбо.
1812 г. – Наполеон I с френската армия се оттегля от Москва.
1813 г. – Приключва Битката при Лайпциг, в която Наполеон Бонапарт претърпява едно от най-лошите си поражения.
1903 г. – В Княжество България се произвеждат избори за XIII обикновено народно събрание, спечелени от управляващата Народнолиберална партия. На изборите гласуват 41% от избирателите.
1912 г. – Балканска война: Бой при Еласона – първият сблъсък между армиите на Гърция и Османската империя в хода на Балканската война.
1918 г. – Създадена е Автономната съветска социалистическа република на немците от Поволжието, просъществувала до 1941 г.
1925 г. – Започва гръцко-българския пограничен конфликт останал в историята с името Петрички инцидент.
1943 г. – Изследователи в Рутгерския университет изолират първия антибиотик против туберкулозата – стрептомицин.
1960 г. – Държавният департамент на САЩ налага ембарго на доставките за комунистическа Куба с изключение на храни и лекарства.
1986 г. – Президентът на Мозамбик Самора Машел и други 33 пътници загиват при катастрофа на самолет Ту-134 в планините на Мозамбик.
1987 г. – Черния понеделник: настъпва борсов срив, когато промишленият индекс Dow Jones пада с 22%.
1987 г. – В отговор на атаките на Иран срещу кораби в Персийския залив, Военноморските сили на САЩ изваждат от строя две ирански петролни платформи.
1991 г. – Земетресение с магнитуд 7 по Скалата на Рихтер удря Северна Италия – загиват 2000 души.
1993 г. – започват предварителни разговори между Виетнам и Китай за уреждане на акваториалния диспут за Тонкинския залив.
1995 г. – Състои се премиерата на индийския игрален филм Любовникът ще отведе булката.
2007 г. – Ратифицирана и приета е сегашната Конституция на Черна гора.
            Хубав ден ви желая! И дано Слънчо ни дари с лъчите си!

Общи условия

Активация на акаунт