КГБ = Клуб на Готините Баби - 216

  • 26 504
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 18 880
Добро утро!
 Това ми прилича на Радой Ралин.
 Фло ,ред на внуците идва за сватби, малко ще почакаш, но за къде да бързаш.

# 91
  • София
  • Мнения: 8 471
Добро утро, красавици!
Благодаря ти, ранобудна НИНКА, за приятелското кафе. Човек може да си измисли празник и да му е хубаво на душата.
След вчерашните емоции не можах да заспя до 2. Четох притчи - любимо четиво са ми. Има много мъдрост в тях.
БОРЯНЧИЦЕ, колко му е - ще почакам едни десетина, петнадесет години и ще настане сезонът на сватбите на внуците. Ти обещай, че ще правиш тортите. Grinning
Допивам си кафето, събирам багажа и тръгваме за село. Гаджето не го свърта у дома, там му е добре, намира си работа. В София скучае. Като ви казвам, че ще го сменям с някой мързелив, на вас не ви се вярва. Stuck Out Tongue Winking Eye
Ще ви се обадя от село. Сега ви гушкам и ви желая спокоен неделен ден. Hug

# 92
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 107
Добро утро и от мен, че да не ме забравите. Къщата е още тиха-дядо и внучка спят. И как ли няма да спят. Вчера бяха големи игри. Дядо и направи импровизирана къща от стара дървена ограда и тя и съседското дете играха до 24,00 часа. Точно както ние едно време. Майката и бащата на детето дойдоха към 10,00 да си го вземат и останаха до 12,00. После докато подредим-станало 1 часа. Сега пия кафе и отивам в Радомир да подкрепя единия кандидат - кмет, че ме помоли. Ще снима предизборен клип. Ще видим как ще се получи. Тази вечер с ММ сме и на театър. Ще върнем внучката на родителите и и после ще се правим на културни.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 734
Добро утро!
Нямах много време за писане, че гледахме внуците. Сега си тръгнаха, малкият рева, че не иска да си ходи. Как да не му е добре, като му обръщаме внимание, храним го с любимите храни и му купуваме всеки път нова играчка?
Ениса, не очаквай благодарност. И аз някой път се обърквам, че някой ще ми благодари за това, което правя за внуците, но скоро се осъзнавам, че няма да стане.
Фло, тръгнало ви е на сватби. Случайно разбрах, че една позната ви е видяла в Руската църква.
Пипилота, и при нас беше като у вас-игри през деня и вечерта всички уморени.
Нина, благодаря за хубавите кафенца сутрин, много ми се услаждат! Наистина при социализма имаше индустрия, възпитание, дисциплина и образование. Сега малко демокрацията избива на анархия. И даже на запад в по-зле. При нас не е още толкова зле, но тенденцията е лоша.
Айде стига съм философствала, да имате хубав ден!

# 94
  • Мнения: 2 028
Добро утрооо!
Допивам кафето на Нинка .
Хладничко тази сутрин.Метнах си едно горнище .
Сутрин,където пия кафето е сянка и си е направо студенко.
Иде моето време🤭😃
Ще ставам да сготвя.
Давам идея- винен кебап.
Рядко го приготвям,но се хапва от всички .
И един хляб в хлебопекарната,че не ми се ходи до магазин.
И макарони на Хурна ми се въртят из главата .😃
Ставам да действам .

Приятен,спокоен,че защо не и ползотворен ден за всички ни 🌻🌸

# 95
  • София
  • Мнения: 1 755
Добро утро,мили дами!
   Нинка,благодаря за кафето и забравеното стихче!
   Да ви предложа събитията от днешния ден:
Скрит текст:
1588 г. – В Англия се завръща третата морска експедиция обиколила света, начело с Томас Кавендиш.
1611 г. – Въстание в Янина.
1627 г. – Започва обсадата на Ла Рошел от войските на крал Луи XIII
1846 г. – В САЩ е патентована шевната машина.
1858 г. – Открит е астероида 55 Пандора.
1872 г. – Васил Левски създава първия революционен окръг в България с център село Голям извор.
1898 г. – В Женева италианският анархист Луиджи Лукени убива императрица Елизабет Баварска – съпругата на австро-унгарския император Франц Йозеф I.
1919 г. – Във френския град Сен Жермен ан Ле е подписан Сен-Жерменския мирен договор.
1919 г. – В България е основан Спартак Плевен под името Скобелев.
1921 г. – В Берлин е открит участък от първата в света автомагистрала.
1939 г. – Втората световна война: Канада обявява война на Нацистка Германия.
1939 г. – Втората световна война: Немската армия извършва масови улични екзекуции в град Бидгошч (Полша), разстреляни са над 1000 мирни граждани.
1943 г. – Втора световна война:Окупиран е Рим от германски войски. Италианските войски се изтеглят от централна в южна Италия заедно с крал Виктор Емануил III, правителството на маршал Пиетро Бадолио и Върховното италианско командване които се установяват в град Бриндизи.
1944 г. – С Постановление на Министерския съвет в България е създадена Народна милиция.
1945 г. – Бившият премиер на Норвегия Видкун Кислинг е осъден на смърт за сътрудничество с Хитлеристка Германия.
1960 г. – На Летни олимпийски игри 1960 в Рим Абебе Бикила става първият състезател от Субсахарска Африка, който спечелва златен медал, като пробягва маратона с боси крака.
1961 г. – По време на състезание от Голямата награда на Италия катастрофа причинява смъртта на германския пилот от Формула 1 Волфганг фон Трипс и на 13 зрители от публиката, които са ударени от неговото Ферари.
1964 г. – Влиза в сила Конвенцията за териториалното море и крайбрежната зона.
1967 г. – Жителите на Гибралтар гласуват в референдум за запазване на зависимостта от Великобритания, вместо за присъединяване към Испания.
1974 г. – Португалия дава независимост на колонията си Гвинея-Бисау.
1976 г. – При катастрофа между самолети на британски и словенските авиолинии край Загреб загиват 176 души.
1977 г. – В затвора на Марсилия е извършена последната във Франция екзекуция с гилотина.
1990 г. – Папа Йоан Павел II освещава най-голямата църква в света – Базиликата на Божията майка на мира в Ямусукро (Кот д'Ивоар).
2002 г. – Швейцария става член на ООН.
2008 г. – В Женева (Швейцария) е пуснат в действие Големият адронен ускорител, който е смятан за най-големия научен експеримент в историята на човечеството.
2022 г. – Принц Чарлз официално става Крал Чарлз III.
     При мен няма нищо интересно за споделяне.Бързам да приключа някои работи,за да си освободя 2-3 дни през следващата седмица,защото съм планувала да постъпя в болница за някои изследвания.Да не се чудите къде съм.

# 96
  • Мнения: 18 880
Ето че съм сгрешила, Христо Радевски, някогашен сатирик бил авторът, не е Радой. Да се знае.
 Фло , колко му е след 15 години да извъртя някоя торта, особено на картинка. Имам работа,  а ми се спи, кое  да бъде?

# 97
  • София
  • Мнения: 8 471
Привет от наше село! Пътувахме бавно и славно. По път ни е племеника, та минахме покрай тях. После пазарувахме във Фантастико. Голям, нов магазин. У кавртало, както казват моите градски.
ЕНИСА, прелетях, над твоя покрив, предполагам . Simple Smile
После минахме през съученик на гаджето, та и там кафе, приказки... После си имаме едно любимо село - там спираме за сладолед. И най-накрая - наше село.
Дойдох с много планове, но след като обядвахме полегнах и съм спала 3 часа. Поне добре си отпочинах. То и емоциите уморяват. После дойде съседка на приказки и стана тъмно.
Е, и утре е ден. Ще видя какво мога да свърша. Колкото, толкова! Рекох и отсекох. Grinning
БОРЯНЧИЦЕ, избери спането. Работата няма да избяга. Stuck Out Tongue Winking Eye
ЯЖКЕ, щом трябва, иди да те разгледат докторите. Я кажи, събличат ли те или само ти преглеждат гърлото и ти пишат рецептата. Скоро четох такъв виц. Joy
ГЪБКЕ, зетко е почитател на винения кебап, та ми предстои да го готвя тези дни. Добра идея!.
МЕРИАН, голяма помощ е за щерка ти, че в събота и неделя гледате децата. Няма значение тъщи ли сме, свекърви ли сме, все тая. Не съм чула някоя да е получила тиквен медал за заслуги. Свиркайте си!!!
ПИПИЛОТА, коя постановка гледахте и доволни ли сте? Още малко и ще открием сезона на културните мероприятия.
Отивам да полегна с книжка. Може пак да заспя. Колко му е.
Лека нощ, момичета!

# 98
  • Мнения: 18 880
Свърших и работата и спането.  Утре продължавам напред. Само че си ударих кокалчето на крака ,не знаех колко боли, куцукам, лошо попадение.
 Май ще си разказваме сънищата от тук нататък, лесно се изморяваме ,ако да сме  от готините баби. Дето уж не остаряват.
 Врачка съм станала ,преди да се ударя си рекох ,че ще се ударя, преди да счупя една фруктиера на свекърва ми ,казах, че ще се счупи. Или предизвиквам нещастия.
 Дребни ама вредни ,но много често се случва да знам какво ще стане ,само не мога да го предотвратя, ако не по този начин ,дето мисля  и пазя ,става по друг ,но става.
 То като старееш  и оглупееш май, да вярвам в такива ,но съвпада често. Гледах една серия от корейски филм, Дидия ги гледа - Ново ниво  ли беше. Има още но ми се спи та лека ви, като дремна пак сигурно ще продължа ,почнах една книга и  я мъча та не ми се и чете. Не  е лоша за отношения,  ама вече съм по лекото, не ми се мисли, а  и май си ги знам отношенията  и ги избягвам дори, книгата за младежи, неомъжени момичета,  необвързани по-точно   и една се трепе да си върне гаджето, любовта под носа  и ,но ... Минало ми времето ,детски книжки по вървят при мен. Ще мина на приказки накрая. 4-5 часа бачках  като луда,  е не мога повече  и така. Колкото -толкова.

# 99
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 107
Добро утро! Днес май всички са се успали или вече са пили самостоятелно кафето си.
Аз съм на тръстиката вече 1 час и се очертава напрегнат ден.
Фло театъра беше супер. Гледахме "Стриптизьори". Една от актрисите в потановката ми е приятелка и отидохме специално заради нея, но ми хареса. Любо Нейков, Ненчо Илчев, Васил Гръънчаров и Красимира Демирова/приятелката/ играят. Забавно беше, но и театъра много ми хареса - ТЕАТРО, отсам канала. Много хубава зала, във фоаето има две барчета, може да си вземеш напитка/в стъклена чаша/ и да си я внесеш вътре. Непременно пак ще отида там.

# 100
  • София
  • Мнения: 16 222
Добро утро!
Отдавна е изпито кафето, сега и чая довършвам.
Това Театро звучи интересно. Може да го посетим, да отметнем културно мероприятие.
Трябва да излизам, чудя се коя посока да хващам.
Май ще е който рейс дойде първи, нали имам 2 спирки пред блока.

# 101
  • Мнения: 1 278
Добро и от мен! На тръстиката съм и аз, отметнах спешното, сега се хващам с другите задачи. Събота и неделя минаха в чистене, готвене и пране, та няма с какво да се похваля. Изчела съм ви, информирана съм за всичко, лека седмица ви пожелавам!

# 102
  • София
  • Мнения: 8 471
Добро утро. На село добре се спи - тихо, прохладно, спокойно.
ФЛОто си спи, а ПИПИЛОТА вече се труди. Щом ви е харесала постановката не е лошо и ние да отидем да я гледаме.А може и някоя друга.
Гледам, кафенето на НИНКАТА затворено - санитарен полуден ли има или пък ревизия? Ще се прицънцуря към кафето на гаджето. Simple Smile
БОРЯНЧИЦЕ, покрай децата чета детски книжки - приказки. Приятно ми е, отвеждат ме в друг свят. Както споменах, обичам да чета и притчи. А ти не се юркай толкова. Какви са тия 4-5 часа работа? Ти сама каза, че тази година тикви нЕма. И медали нЕма да има. Grinning
ЕНИСА, лека работа. Ти си знаеш как да я дозираш, та освен да е лека и да е приятна.
АЙША, брой на "онче бонче..." и на който автобус се падне, на него се качи. Stuck Out Tongue Winking Eye
За сега толкова. като се появят и другите мацки, ще си поговоря и с тях.
Допивам кафето и започвам да готвя. Ще направя една супичка на гаджето. За обяд риба на скара. След обяд се прибирам. Довечера съм на родителска среща. Blush

# 103
  • Мнения: 7 480
Привет и от мен!
               Фло, и аз съм се приготвила за родителски срещи,ама моите са по-късно.Сега поръчвам учебници и след , като си допия кафето излитам към СПИДИ. Изпрщам непотребните и утре ще взема новите.Вчера цял ден рових из сйтовете за учебници и не успях да намеря  един учебник за 11 клас и два за 12-ти .Няма нито нови,нито стари.Та ще трябва да обиколя и борсите по пазарите и НДК,защото ги няма и в издателствата. А бе търговия слънце! Като всичко останало.300 учебника, ама учителката иска 301 - вия!
               Айша, не завиждай за турболенцията , че е било като на американските горки.Рязко надолу с усещане,че падаш и рязко нагоре.Мими е с Цвети и точно снимат "Ергенът 3". Вече се е успокоила,преживяла е стреса и я гледам в свободното и време във фитнеса на хотела.
              Неда е някъде из Сф с японците и утре ще имат купон за изпращането им.Възхитена е от тях и казва,че по-възпитани и добри хора не е срещала.
              Лек и успешен ден, а на мен пожелайте да намеря липсващите учебници,че ми се струва мисия невъзможна.

# 104
  • Мнения: 1 240
Оффф, ей ме и мен - многодетната баба на внучета и куче Simple Smile.  Не се оплаквам, хваля се Simple Smile, ама в такъв режим живея напоследък, че няма празно Simple Smile. То аз и тъй харесвам, де Simple Smile.  Направо един нов свят ми се откри, като станах ,,софиянка"" Simple Smile  за постоянно Simple Smile Simple Smile. К'во е т'ва ,,иди ми, дойди ми"", ама е трябвало да го изживея, за да го разбера...

Вече не помня, какво съм чела, докато се наканя да пиша, ще прощавате.... Нали съм баба на малко бебе ( куче), цялото ми време е за него. Отделно внучетата , много често са при мен, докато им изпера чаршафите и хавлиите от едното гостуване, ето ги пак са тук Simple Smile. И този път така ще стане - чакам внучката за да я водя утре някъде в Люлин да и рисуват ръката с къна  ( не знам как се казват тези временни татуси) за първия учебен ден. Толкова мило ме помоли детето, как баба да откаже Simple Smile - иначе майка и трябва да си пуска часове отпуска, много строго се отчитат излизанията през работно време на нейната работа.
Звъни ми.
Публикувам.
Поздрави и хубав ден на всички!

Последна редакция: пн, 11 сеп 2023, 11:08 от Важна клечка

Общи условия

Активация на акаунт