АС и други романтични К-драми - тема 4

  • 17 076
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 130
Пращам ви за кратко в Сеул. Hug

# 61
  • Мнения: 6 367
Я колко добре ми се получава с мишката. Две серии за 15 мин. и хоп нацелих готин момент, когато нечии носове, които се врат в чужди работи бяха натрити с едно изречение пред микрофони и светкавици. Но има един много сладък образ, който ми създава усещане за дежавю. Питам се шофьорът Нам не е ли готиният медицински брат от Добрия доктор. Този актьор ако е същия има едно много успокояващо присъствие като второстепенен герой, не, третостепенен е, но е като подправка за историята. Може и без него, но колко хубаво че е там. Така с подскоци не съм сигурна, но май има хубава музика в сериала.
Обаче бившия май не е лош човек, въпреки че е наранил жена си с изневяра. Симпатичен е актьорът като външност и имам чувството, че вече съм го гледала някъде, както и колежката, която напи главния в началото ми изглежда позната. Може би е приятелката от Рускалката, в която Рижкото накрая се влюби.
На каката трябваше да й измислят по-младежка прическа и щяха да стоят по-добре с Бо в един кадър. Разглеждах лицето й на стоп кадър и всъщност е доста хубавка и не толкова възрастна колкото изглежда в движение. Явно целта на сценариста е била именно такава. Да покаже, че любовта възраст няма. Просто актьорите в тази двойка чисто визуално не си подхождат за романтика. Дано да нямат по-близки сцени от целувка, макар че и целувка между тях би изглеждала неловко на екрана. А Бо има много хубави кис сцени с Хиери и КимЮ.
С Айю са връстници. Трябва да им се получи добре партньорството. Но някой спомена, че Бо има обявен и друг сериал освен с Айю. За него знае ли се нещо повече. В сайта на спирита където следя актьорите в някакъв момент са спрели да обновяват информацията за тях и явно обновяват само каталога със сериалите.
А вещиците и мечтателите имат ли си такъв сайт за сериали и актьори?

Профи, много сладурско клипче, благодаря!

# 62
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 564
Аз вече няколко такива рекламни видеа гледах, много е красиво всичко- страхотните кадри, музиката, храната за която знаем и която е популярна по света, приятния глас на водещия... Жалко че всичко това е толкова далеч,  най близкия до нас вариант 12 часовия полет е на цена от 1200-1700 евро. Нашият колега това лято ще е с пресни впечатрления, та сигурно и аз  ще чуя това-онова...
В един от петъците когато си бях вкъщи че бързаме да насмогнем с един ремонт и  докато минавах край тв-то чух някаква дама да говори за изтока и как налазват всичко, ама го правят с такъв стил че отнасят не просто награди, а за тях се говори с месеци, и то на места където всяко чудо е за 3 дни. . Спомена световни филмови фестивали как печелят награди, мода, козметиката им и грижата за лица и тела, каза че корейските и китайски актриси са едни от най стилните в света, туризма от масовия, как всяка педя земя е култура, история отбеляза възпитанието и уважението, електроницацията и възможностите и като от фантастичен филм, лимитираните серии на световни модните  брандове с които провят специални гъдели на корейци и японци и как това се представя в сериалите и к-попа, които пък от своя страна светкавично достигат доста далеч от пределите на тези страни.  Събеседничката и се обади че в сериалите им най обикновеното пуловерче е някой Диор, Селин, или Прада, явно и тя се е позаглеждала като мен, аз бях хвърлила око на няколко с които обличаха Ча в Истинска красота...Joy Накратко темата беше че всяко нещо което правят много привлича вниманието.


Скрит текст:
Тази сутрин се натресох и съответно потресох от вида на бившияп първи... Да кажа че друго съм очаквала, не не съм, то от години е все такова, с изключение на моментите когато зорлем влиза у ред за някой проект,  този път козината беше и сплъстена. Като за почти 33 годишен изглеждаше като  към 40++ отпуснат и запуснат - обичайното в стил каквото се снимало, такова излязло.

# 63
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 130
Редактирах!
-----------------------------------------------------------------
Отдавна съм спряла да си причинявам неща, които не ме кефят. Съвсем съзнателно ги избягвам и вместо тях си търся, и намирам Grinning, прекрасна музика, която ми създава настроение през целия ден.
Ето един чудесен ОСТ. Heart И преди да го лепна, само да добавя, че от сутринта въртя една разкошна плейлиста, която ме отведе до него.
https://music.youtube.com/watch?v=yTsINmrAK4I&list=OLAK5uy_kf2xZ … g84E30xYqJ2d8wq5k
Ако не ви се слушат няколкото релакс песни на днес излезия албум на ВИ, плъзнете се от менюто вдясно надолу.
ОСТ-ът - https://music.youtube.com/watch?v=_pC6o6H3CmY&si=nytTTY1YoFpFerbz
--------------------------------------------------------------------
И още един ОСТ - https://music.youtube.com/watch?v=dTMY8sBgAJs&si=U7XKcBV6I-tQkwnM

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 15:25 от profi_1

# 64
  • Мнения: 6 949
Рори, шофьора е точно медицинския брат от Добрия доктор. Ко Чанг Сок е участвал в много филми и сериали макар и все второстепенни или епизодични роли. Той е психиатърът на главния и в Убий ме, излекувай ме. Появява се за кратко и в Отговорите '88, а ще го видиш и в Хрониките.
Бившият е Чанг Сънг Джо. Има вероятност да ти е познат от вампирския сериал на Джун Ки. Там беше някакъв принц. И във Familiar Wife има роля, но не помня тук ли споменавахте за сериала или в някоя от другите теми.
Скрит текст:
Всъщност той не е изневерил. Всичко е било фарс за пред хората, за да даде възможност на каката да се разведе, защото е виждал лошото отношението на семейството към нея и какво е трябвало да търпи. Оженил се е за нея, защото е мислел, че ще успее да я направи щастлива и, когато това не се случило е решил да я пусне, за да може тя да намери щастието си. Просто е избрал неподходящ начин.
Колежката е Пак Джин Джу. Познаваш я по-скоро от Her private life/Нейният личен живот или от It's OK to not be OK/Психо, но това е добре. Участвала е и в Легендите, но със съвсем епизодична роля. И в други сериали ще я срещаш. Обикновено играе я приятелка на главната, я колежка или нещо подобно. Забавна е и комичните роли ѝ се отдават.
Скрит текст:
Приятелката, в която се влюби Рижко в Легендите е балеринката на ангелчето Данчо - Шин Хье Сон.


Бел, приятелчето-съквартирант на Пако е Юн Хьон Мин. Участваше в Discovery of Love, който даваха по Лейдито наскоро и в споменатия вчера Тунел. По принцип има какво да се гледа с него, някои от сериалите му не са никак лоши.

Аз съм от тези, които харесват Сонг Хье Кьо. Когато я видях за първи път ми падна ченето и си помислих, че е една от най-красивите жени, които съм виждала. Ще ви излъжа в кой точно сериал беше, но е или All In, или Autumn in my Heart. Знам, че има много, които не я долюбват и казват, че била мъжемелачка, но така и не разбрах от къде идва това прозвище и приказките, че се сваляла на всеки колега, с който се снима. Де факто има 3 връзки, които са потвърдени официално - с И Бьонг Хон, с Бини и с Катерицата. И не мисля, че за една 40 годишна жена са чак толкова много. Да не споменавам, че доста от актьорите, с които е снимала са в топ-листата на красавците - Уон Бин, Сонг Сънг Хон, Чи Сонг, Чо Ин Сонг, Канг Донг Уон, че и чуждестранни таиква като Такеши Канеширо, Хуан Сяо Мин, Шон Доу.
Интересен факт е, че за нея се знае, че прави много дарения, настроена е доста патриотично и взима дейно участие в популяризирането на корейската история и култура. По този повод дори отказва на Мицубиши да се снима в тяхна реклама, защото компанията не се е извинила за действията си по време на Японската окупация, когато е използвала корейци като роби в производствата си. Предполагам всеки се досеща, че сумата, която е отказала едва ли е била малка.

# 65
  • Мнения: 6 367
Май се сещам кой герой в Отговорът е изиграл пухкавия сладур. Но там не беше така сладък.
Изглежда подскачайки съм пропуснала момента в който се разбира, че бившия се е преструвал на изневеряващ за да освободи главната от майка си, макар че от видяното със или без брак отърване от нея няма.
Има два принца действащи във Вампирите и един, който лошия вампирчо ползва за декорация на дупката си. Предполагам, че актьорът който коментираме е изиграл сладкия принц от 1а серия щом не можах да се сетя, че от тази роля ми изглежда познат, а съм гледала сериала два пъти. Ами много е симпатичен актьорът и чисто физически много повече си отива с главната.
В психото имаше една обща за двамата главни приятелка. Тя ще да е колежката от този сериал. Хем съвсем скоро го гледах, а така да се объркам от къде ми е позната.
Всъщност и на мен главната в Гаджето ми харесва когато не е в романтична сцена с Бо. Просто двамата хич не си подхождат. Как не са го видели това тези, които са подбирали актьорите. Но за моя изненада някъде прочетох, че в ЮК
сериалът е бил успешен с един от високите рейнтинги за тази частна ТВ.
Тъкмо намерих да им видя първата целувка. Отново ми е НЕ. Сравнявам с девойките от Отговорът и Лунна светлината и  тук ми изглежда фалшиво. А и режисьорът е прекалил с тези озъбени усмивки. Вместо да изпише вежди на героя ми избоде очите като зрител.
За сефте ми се случва да критикувам любимец. Чак ми е неудобно че намерих толкова кусури на героя му и то с прецъкване. Ще ми се да намеря нещо хубаво поне във финалния епизод. След като видях целувката ще мина и през финала и отивам да прослушам ОСТа. А утре мятам Хрониките да съм готова когато излезе превода на първа серия на сезона с Джун.

Днес май почва ангелския сериал. Обещала съм си да му дам втори шанс от самото начало.
След този уикенд остава още един за да приключат Лунната светлина и се чудя останаха ли сериали за повтаряне през уикенда, че вече даваните ги ползват да покриват неспазените срокове с премиерните сериали. Има ли някакво инфо за следващия уикенд сериал?

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 18:54 от Рори72

# 66
  • Мнения: 6 949
Рори, колежката от Гаджето, в Психото беше от издателската компания. Не помня как се водеше, мениджър ли, секретар ли, агент ли.

Отвори този линк и като скролнеш надолу, за да видиш снимките на актьорите участвали в сериала, би трябвало да се сетиш кой принц е бил - Crown Prince Sadong. На снимките винаги са с визиите си от дадения сериал.
А за фалшивата изневяра се разбира някъде в последните 1-2 епизода. "Любовницата" се срещна с каката да ѝ се извини и разказа какво се е случило.

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте, нова съм в темата. Привет и от мен. Моля, някой да ми препоръча сериали подобни на Тайната градина, Моето име е Ким Сам Сун, Пепеляшка и четирите принца, Пълна къща и т. н. Благодаря предварително за вашите отговори!

# 68
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 130
Привет!
Иди в началото на темата, на първа страница, и отвори скрития текст в първи пост под "Любимите ни заглавия". От там можеш да си харесаш нещо. Според това, което си описала, мисля ще ти допадне №44 от списъка - "Бизнес предложение".

# 69
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 564
Здравейте, нова съм в темата. Привет и от мен. Моля, някой да ми препоръча сериали подобни на Тайната градина, Моето име е Ким Сам Сун, Пепеляшка и четирите принца, Пълна къща и т. н. Благодаря предварително за вашите отговори!
Привет и отмен! Ха ха, подозирам че в заглавие като Пепелянка и четирите прица има хляб и зрелища Joy

Проф, как  реши да препоръваш точно Бизнес предложение, не се заяждам, искам да знам, защото и аз съм от фенките на ТГ и ако по нещо стават за сравнениеи мога да го гледам. Доколкото разбрах  Предложението Марги го изгледа наскоро, ако има нещо да напомня в него на ТГ щеше да каже, а тя даже искаше да си оправя вкуса, поне такъв коментар запомних.
Това което виждам аз в питането е че 2 от заглавията са с главен Бинчо. Преди време и моя милост питах за същот - някой да ми препоръча нещо подобно на ТГ, но нямаше предложения. Което разбрах сама е че и ТГ и Гоблин са по сценарий на една и съща сценаристка и двата са в категорията прочули Халю по света. Знам че в Гоблин подобно на другия има доста забавни диалози, лек фентъзи елемент и страхотен ОСТ но засега все не стигам до Гоблин.

# 70
  • Мнения: 6 949
Здравей, Phoenix11. По заглавията съдя, че предпочиташ романтично-комедийни драми. Профи, вече ти е дала предложение, а ето няколко и от мен.
Не знам с какви езици боравиш, за това давам само преведени на бг залавия.
Скрит текст:
A Gentleman’s Dignity (2012)
A Witch's Love (2014)
Another Oh Hae Young (2016)
Boys Over Flowers (2009)
Coffee Prince (2007)
Crash Landing on You (2019)
Cheese in the Trap (2016)
Cunning Single Lady (2014)
Descendants of the Sun (2016)
Deserving of the Name (2017)
Doctor Stranger (2014)
Devilish Joy (2018)
Dr. Champ (2010)
Emergency Man and Woman (2014)
Fantasy Couple (2006)
Fated to Love You (2014)
Find Me in Your Memory (2020)
Flower Boy Ramyun Shop (2011)
Goblin (2016)
Go Back Couple (2017)
Goong (2006)
Greatest Marriage (2014)
I Need Romance (2011)
It's Okay, That's Love (2014)
It's Okay to Not Be Okay (2020)
Kill Me, Heal Me (2015)
Lie To Me (2011)
Love Is For Suckers (2022)
Lucky Romance (2016)
Marriage Without Love (2014)
Man From the Stars (2013-2014)
Mr. Queen (2020-2021)
My Girlfriend is a Gumiho (2010)
My ID Is Gangnam Beauty (2018)
Oh My Venus (2015-2016)
Oh! My Lady (2010)
One Mom And Three Dads (2008)
Pasta (2010)
Personal Taste (2010)
Prosecutor Princess (2010)
Protect The Boss (2011)
Queen Inhyun's Man (2012)
Search: WWW (2019)
Sh**ting Stars (2022)
She Was Pretty (2015)
She Would Never Know (2021)
Shut Up Flower Boy Band (2012)
So I Married an Anti-Fan (2021)
Something About 1% (2016)
Something in the Rain (2018)
Strong Woman Do Bong Soon (2017)
The Greatest Love (2011)
The Secret Life of My Secretary (2019)
True Beauty (2020-2021)
Twelve Men in a Year (2012)
W-Two Worlds (2016)
Wok of Love (2018)
Woman Who Still Wants to Marry (2010)
Worlds Within... (2008)

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 09:54 от 2в1

# 71
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 130
Белл, хич не съм запомнила дали Марги го е гледала. Не го предлагам заради ТГ. Изчетох синопсиса на другите заглавия и реших, че от нашия списък това е нещо подобно. Като не съм гледала повечето заглавия, които всяка тема ги пробутвам Joy, реших да не предлагам със сигурност тези, за които нищо не знам, ученическите, историческите, фантастичните, и някак естествено се ограничих до едно. Joy

2в1 такъв колосален списък е пуснала, че ще трябва да си отделя няколко дни за да го прегледам и да избера някое от заглавията за включване в следващата тема. Ще падне четене на синопсиси и ровене за линкове с преведени на бг серии.

# 72
  • Мнения: 3 342
Phoenix11, добре дошла!
Първото заглавие, което си посочила е Тайната градина и всъщност е единственият, който съм гледала от изброените - за подобен на него не се сещам, но пък в този който ще ти препоръчам също има драма, романтика, забавни моменти и фентъзи елемент.
Моят любим от звездите
https://www.vbox7.com/play:168172872f?p=playlist&id=2315182

Видях го и в спойлера на 2в1, но нищо, един глас и от мен Stuck Out Tongue Winking Eye

Бел, понеже си споменала ОСТ-овете с най-много преглеждания, аз впечатлена останах преди месеци от този на Гоблин - в момента са 448 млн., даже почти  449 FlushedHeart Eyes



Коментарът за Бизнес предложението беше мой наистина, едва добутах до края с прескачане на епизоди и търсех нещо за оправяне на вкуса, а в началото ми се видя разтоварващ уж Joy
Не пропуснах да разходя втория главен, който според мен засенчваше първия Stuck Out Tongue Winking Eye

Бел, получило се е забавно по-нагоре с "ПепеляНка" и четирите принца, ние те разбрахме, споко Joy

# 73
  • Мнения: 6 949
...............................
 Което разбрах сама е че и ТГ и Гоблин са по сценарий на една и съща сценаристка и двата са в категорията прочули Халю по света. Знам че в Гоблин подобно на другия има доста забавни диалози, лек фентъзи елемент и страхотен ОСТ но засега все не стигам до Гоблин.
Бел, на същата сценаристка са и Джентълмените, Наследниците, Потомците, Вечният монарх.... като цяло всичките ѝ сериали са от тези, за които се говори и събират доста фенове. А тя се слави като сценарист, който прави хитови заглавия.
Другите такива са сестрите Хонг - Моето момиче, Хонг Гил Донг, Хотел дел Луна, Приятелката ми е гумихо...

# 74
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 564


Бел, понеже си споменала ОСТ-овете с най-много преглеждания, аз впечатлена останах преди месеци от този на Гоблин - в момента са 448 млн., даже почти  449 FlushedHeart Eyes
Скрит текст:

Леле, каква е тая цифра на песен от ОСТ?!? Тази ми е едзна от любимите от Гоблин, но съм попадала на видеа с по 20-40 милиона, ако се сметнат всичките фенски видеа вероятно ще мине 500. Това ми е от примерите за  ОСТ на които сериала не съм гледала, но музиката ме е впечатлила много. А от същия ОСТ има и още няколко хита.
 
За пепелянката, страхотно заглавие съм наредила Joy Joy Joy

Марги при мен Kill Me, Heal Me, беше като при теб Бизнес предлбожението. Като изгледах и 5та серия (там до където давам шансовете) си направих почивка от него, като разредих с друго, после го догледах че не обичам да оставям нищо на средата, така де, поне да знам що не ми харесва Joy Продължих заради Пако и 2-3 комични момента, а второстепенната впечатляваше с красота, другото едва го добутах до края.

От списъка на 2в1 разбрах че Goblin  е 2016 мислех че е по-стар, но пък песента която пусна Марги отново ми притопли любопитството към него, а и втория главен ми е доста симпатичен. В Шортс ми излизат понякога сцени междуп главните мъже и разбирам че са някакви комични диалози.

Снощи изгледах първа серия на Ангела, само няколко момента ми бяха познати, значци имам сериозни пропуски, обичайното като за първа серия ми беше повече скучно, отколкото интересно, но поне да си навържа с останалото което съм гледала нататък. А вече съм виждала и по-красиви от Данчо Joy

Общи условия

Активация на акаунт