До мамите на тригодишните дечица

  • 2 167
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 140
Избива си я още, но по рядко.
Сега сме на друга вълна.

# 16
  • Мнения: 872
До характер си е всичко.
Но като порасват нали започват да разбират повече...,ми ние постоянно преговаряме и се пазарим  за нещо.Но е по добре откъм послушание от преди една година например.

# 17
  • Мнения: 17 407
НЕ е отминала и не знам дали някога ще отмине, като се има предвид и зодията й. Е, сега е много по- склонна на преговори, което не е малко Mr. Green Според мен зависи от характера най-вече.

# 18
  • Мнения: 2 353
  Съгласна съм със Смарт. После следва кризата на четиригодишните и т.н. Моята щерка скоро направи четири, наблюденията ми засега са, че глезотиите вече не са във формата на пищене, а на разговори. Поне е по-тихо. Понякога.

# 19
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Аз все още чакам появата на послушното дете! Tired Надявам се към 3 1/2 да се кротне, та поне малко почивка да имам до изблиците на малката! Confused

# 20
  • Мнения: 3 932
И каква е тази криза, че ние май сме я подминали newsm78...моля мякой да ме светне за симптомите.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами при нас положенето се подобри значително след като навърши 3 години. Слуша какво и се казва, дава ръка навън, четем цяла книжка - преди това не се случваше, заглежда се по филмчета. Е, естествено че има и моменти на бяс, обаче много по-малко от преди  Laughing

# 22
  • Мнения: 365
МИНЕрВАта, ако това което пишеш е вярно, ти си благословена от съдбата. При нас кризата още не е отминала, макар че май се вижда някакво подобрение. Има моменти, в които обаче като си науми нещо и въобще не чува какво и се говори - рев и тръшкане до небесата. В момента най-лошите моменти са, когато иска нещо и всичко трябва да става на секундата, независимо че аз в момента правя нещо друго и я моля да изчака. Тогава започват неистови крясъци и писъци. На моменти ми идва да се хвърля от някъде

# 23
  • Мнения: 155
Благодаря на всички   bouquet
Да си призная, надявах се отговорите да са малко по-различни, например, че след рождения ден държанието на Еми ще се промени с магическа пръчка, но уви ще продължа да чакам.
Макар че, ако
   че глезотиите вече не са във формата на пищене, а на разговори. Поне е по-тихо. Понякога.
напълно би ме устроило.

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Направо се стряскам от отговорите Wink...тъкмо мине кризата но двегодишните и дойде кризата на тригодишните Joy...и така до пубертета, там вече знаем, че положението е трагично Mr. Green. Чудя се дали да почвам хапчетата отсега Wink...
По темата - от около месец дъщеря ми започна да се държи по-нормално, разбира от дума, не пищи за всяко нещо...разбира се, пробва се периодично, но не е както преди.
Но да не се радвам - иде кризата на тригодишните Wink.

# 25
  • Мнения: 149
сина ми е на 3г и 5м  заглежда се повече по филми,рисува, общо взето се заиграва по вече,но го има и беснеенето,глезенето и рева за всяко нещо което не е по вкуса му.
всичко това го прави само при мене,може би много го глезя ли?????

# 26
  • Мнения: 1 485
Дъщеря ми е ма 3г и 5м.и честно казано не се оплаквам,защото племенника ми е на 4и9м и е много див и необуздан.Той е по скоро много агресивен и според майка му е станал такъв откакто ходи на детска градина. newsm78

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Хъхъ, че какво, като е на три - то да не е с нож да го отрежеш детския пубертет...
Плавно и славно се променят нещата в посока очовечаване. Мая не е имала особено тежки кризи така или иначе, буквално единични случаи, но все пак в някаква степен като повечето деца си мина през това и чат-пат още минава. Но вече ако изпадне в тръшканица е много по-лесно да бъде уговорена, поддава се на преговори, подкупи, манипулации и увещавания, както и - на заплахи.
То аз съм склонна да се тръшна на земята и да бия с юмруци понякога, че едно тригодишно ли няма?!...

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Принципно след 3г. и 1/2 настъпва някако "очовечаване", така да се каже.

И аз го забелязах с каката, а малката май мааалко по-рано ще излезе от този пубертет. Но той нейния е и толкова лек, че мога да го броя за несъществуващ.

# 29
  • Мнения: 3 334
Да излизат от кризата на двегодишните и влизат в кризата на тригодишните.
 Grinning
Убеждавам се все повече в това, че просто преливаме от период на период - кризите, пубертета и т.н. Класиката. Laughing
на същото мнение съм  Wink

Общи условия

Активация на акаунт