Instant Pot - тема 4 - мнения, рецепти и съвети

  • 27 698
  • 454
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 760
Ре, как приготвяш рибата ?

# 76
  • София
  • Мнения: 13 977
Сисунче, на програма еър фрай, като не ползвам конницата, а решетката, която е на "крачета". Омазнявам рибата, посолявам я и слагам и малко тарос. И я пускам за 8 минути. После за още 4 на грил и става сочна с хрупкава кожа.

# 77
  • Мнения: 133
Здравейте,  какво ви е мнението за Instant Pot Duo Evo Plus. Първи херметик ще ми бъде. Има ли достатъчно рецепти и стоманената купа на 18/10 ли отговаря?
Купих си преди месец същия уред, 5,7 литра. И на мен е първи уред, доста доволна съм
Досега съм готвила - зрял фасул(15-20 мин.), тас/винен кебап( 15 мин.), пилешка яхния (15 мин),
сарми с кисело зеле (15 мин), ориз със зеленчуци (10 м). Варила съм отделни зеленчуци за пюре - картофи, моркови, карфиол. Мусака правя за 15 мин, после прехвърлям в тавичка със заливка и допичам във фурна за 10 м.

Може ли рецепта за сърмите? По скоро, като време и програма.
Най вероятно и Вие с малко дете, за да правите пюрета Wink. Именно, с тази цел закупихме уреда и ще се радвам да споделите как ги приготвяте, програма и време.
Ако предпочитате, на лично.

# 78
  • Мнения: 5 760
Благодаря, Ре 🤗! Признавам си, че потърсих в Гугъл какво е тарос 😀

# 79
  • София
  • Мнения: 13 977
Лющян, тарагон 🤣.

# 80
  • Мнения: 130
Веселина, благодаря за отговорите! Май ще го поръчам днес през сайта, а няма да го взема от Технополис, защото в една ФБ група има код, с който ти подаряват книжка - IPFEN . Simple Smile
Не знам дали книжката е същата,но видях в един пост във ФБ,че може и с код YOLI да се получи книжка с рецепти.

# 81
  • София
  • Мнения: 312
Всеки админ на група има различен код за това са различни кодовете.

# 82
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
Тази книга може ли само тя да се закупи и от къде?
Кукър вече си имам.

# 83
  • Мнения: 12 236
При купуването на моят мултикукър миналата година си имаше вътре книжка с рецепти, заедно с инструкциите. От Технополис, през септември.

# 84
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
Моя е купуван от сайта на Инстант пот лятото ,нямаше книжка с рецепти.

# 85
  • София
  • Мнения: 312
Книжката е от тази седмица, на сайта има рецепти https://instantpot.bg/recepti-za-instant-pot/
Аз следя и групите във фейса-там също качват рецепти

# 86
  • Асеновград
  • Мнения: 516
Преди малко го получих . В петък вечерта или по скоро събота сутринта го поръчах . Ма ни кост ни вест . Днес им писах и не очаквах отговор , защото пише , събота и неделя са почивни , но ме изненадаха приятно.
Скрит текст:

# 87
  • Мнения: 133
Може би, с тенджера или тиган (нагорещени) съм наранил обвивката на уреда-пластмасовия корпус).
Възможно ли е да е станал опасен?
Прилагам с снимка.

# 88
  • Мнения: 12 236
Не мисля, че е станал опасен. Козметичен дефект просто. Днес в една от групите във ФБ показаха ИП, с разтопено дъно на стъклокерамичен плот. Доколкото разбрах, ако се свържете с официалния вносител, за ок. 15 лева изпращат резервната част, да се подмени. Но там беше брутално разтопяване наистина.

# 89
  • Мнения: 133
Мислите, че има възможност да се подмени дъното на уреда???

Общи условия

Активация на акаунт