Instant Pot - тема 4 - мнения, рецепти и съвети

  • 29 719
  • 454
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 241
Пишете на сервиза им, през контактната форма на сайта им.

https://instantpot.bg/contact/?tab=serviz

# 91
  • Мнения: 140
Благодаря.
Вече има писах на посоченият е сайта имейл. Не бях видял тази контактна форма.
Да видим, какво ще ми отговорят.
Ще напиша отговора им тук, може да е полезен за други потребители.

# 92
  • Ст.Загора
  • Мнения: 696
Един съвет, никога не оставайте кукърите си директно на керамичните котлони . Има голям риск някой да натисне без да иска някой сензор и белята става много бързо, не са един и два случаите на изгорели дъна . Аз използвам стъклена дъска ( протектор) върку керамичния котлон и отгоре е кукъра.
https://moemax.bg/product-49604050030

# 93
  • Мнения: 5 817
Върху керамичните котлони готвя всеки път в кукъра, защото само там имам абсорбатор. Изключени са централно от таблото обаче заради една начинаеща готвачка на почти 4 😃

# 94
  • Мнения: 13 239
Инстантпот пускаха ли коледни намаления? Още на втория ден изчерпаха Дуо ево плюс, който ми трябва.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 1 068
Инстантпот пускаха ли коледни намаления? Още на втория ден изчерпаха Дуо ево плюс, който ми трябва.
.
Само на черен петък намаленията са такива. После и да има намаления са символични.

За сметка на това много хора започват да продават кукъри, защото са им подарък, който не искат 😂

Този модел го има и сега, но по-големия литраж. Ако не ви е проблем, вземете него. Аз съм с 8л. и не мисля, че е много голям.

# 96
  • Мнения: 52
Мили хора, нещо се запалих и аз да вляза в клуба на Instant pot. Никога не съм ползвала нито еърфраер, нито мултикукър, нито уред за бавно готвене. Искам да си взема някой от комбинираните уреди, но не мога да реша кой. Семейството ми е 4 членно (ние двамата с мъжа ми, едно дете на 9г. и едно бебе на 6 м.). Какво бихте препоръчали за такова семейство с не много голяма кухня и за начинаещ готвач в тази сфера.

# 97
  • Асеновград
  • Мнения: 519
След доста четене и около 1.5 - 2 следене и подкрепа от форума аз поръчах този - Instant Pot PRO CRISP + AIR FRYER 7.6L ама нека да чуете и други мнения . Не се навивах да купя , защото стария кукър все още работи ма викам докога да чакам . И не е херметик стария  и викам да мина на по горно ниво . Ill

# 98
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
Аз вчера най-накрая поръчах от сайта им Instant Pot DUO CRISP + AIR FRYER. Доста се чудех кой модел и дали изобщо да поръчвам. Вчера се зачетох на една от страниците във ФБ, че пръскал мазнина, когато се освобождавало бързо налягането. Някакви кърпи слагали отгоре, ама не било добре. Нистина ли е такава хамалогия с чистенето след това? Поръчах го с идеята да спестявам време уж...

# 99
  • Мнения: 8 348
Аз вчера най-накрая поръчах от сайта им Instant Pot DUO CRISP + AIR FRYER. Доста се чудех кой модел и дали изобщо да поръчвам. Вчера се зачетох на една от страниците във ФБ, че пръскал мазнина, когато се освобождавало бързо налягането. Някакви кърпи слагали отгоре, ама не било добре. Нистина ли е такава хамалогия с чистенето след това? Поръчах го с идеята да спестявам време уж...

Няма такова нещо. Аз съм с такъв от доста време. Само ако правите нещо с мляко, тогава не го правете, че излиза мляко.

# 100
  • Мнения: 12 241
Веднъж само ми е пръскало, при освобождаване на налягането. От тогава, като приготвям супа, фидето го слагам накрая, а него го досварявам на Сотé, за пет минути. Никога не правя застройка, със или без мултикукър.

# 101
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 118
Само като се правят супи не се освобождава веднага налягането. Аз, защото не чета го освободих и малко изпръска. Иначе няма такъв проблем. Този големия, черния го имам може би, откакто излезе на пазара. Ползвам го основно за бавно готвене и подналягане. На соте задушавам. Еър фрайера съм ползвала броени пъти. "пържа" на фурната. Много съм доволна, голям ми е помощник Grinning

# 102
  • 1st floor
  • Мнения: 9 175
Под супи, предполагам всичко с течности - боб, леща, яхнии?

# 103
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 771
Аз също го имам от предния ЧП и много си го обичам!

Когато готвя под налягане,  никога не изключвам функция Keep warm, защото след като спре готвенето под налягане,  започва да отчита времето от края на програмата и така лесно се ориентирам. Изчаквам на дисплея да изпише 10-12 мин.и тогава изключвам и освобождавам налягането.

# 104
  • Мнения: 8 348
Под супи, предполагам всичко с течности - боб, леща, яхнии?

Реално зависи от количеството на водата - ако е до максимума по-добре да не се изпуска. Ако е до половината - няма проблем. Аз поне до сега не съм имала. Млякото е изключение.

Общи условия

Активация на акаунт