Показност , комплекси , лудост !

  • 17 146
  • 427
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 033
Не е нужно да четат, за да разберат запетайката или трите ленти, или петлето, или някоя друга марка, за тях това са картинки, достатъчно разпознаваеми, а поведението е манталитет, който се попива отпреди прохождането.
Скрит текст:
Отивайте в голям град с Пепко, Лидл и Синсей във всеки квартал, приходящите провинциалисти почти само от такива места пазарùм Grinning
Не е вярно това
Защото...?

# 16
  • Melmak
  • Мнения: 3 275
Не е нужно да четат, за да разберат запетайката или трите ленти, или петлето, или някоя друга марка, за тях това са картинки, достатъчно разпознаваеми, а поведението е манталитет, който се попива отпреди прохождането.

Не знам, Нарциса... много хора си възпитават децата така, кифленски да го наречем, там ясно от къде идва.
Обаче в моето семейство не са ни възпитавали така, нашите никога не са се гъзареели с телефони, маркови дрехи или нещо подобно. Дори когато са имали финансова възможност, не са купували такива неща, а не им е било цел да сме "маркови" отгоре до долу.
Аз също нямам особена потребност, мога да нося и от пепко, и от мола, нямам мания за такива неща. Обаче при моят роден брат не е такова положението. Аз си го обяснявам с комплекси, макар да сме израснали по еднакъв начин, с еднакво възпитание и еднакви родители..

# 17
  • София
  • Мнения: 8 011
Не мисля, че това е масово. Хората имат далеч по-важни приоритети от това да огледат облеклото на нечие 3-годишно.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 863
Не е нужно да четат, за да разберат запетайката или трите ленти, или петлето, или някоя друга марка, за тях това са картинки, достатъчно разпознаваеми, а поведението е манталитет, който се попива отпреди прохождането.
Скрит текст:
Отивайте в голям град с Пепко, Лидл и Синсей във всеки квартал, приходящите провинциалисти почти само от такива места пазарùм Grinning
Не е вярно това
Защото...?
Защото такива са ми наблюденията покрай всекидневното обикаляне по площадки със сина ми. Знам от какво се интересуваха децата в първа и втора група в ДГ. Възрастни - да, те гледаха марката. Деца в първа и втора група - не. Други неща ги интересуват.

# 19
  • Мнения: 15 033
Скрит текст:
много хора си възпитават децата така, кифленски да го наречем, там ясно от къде идва.
Обаче в моето семейство не са ни възпитавали така, нашите никога не са се гъзареели с телефони, маркови дрехи или нещо подобно. Дори когато са имали финансова възможност, не са купували такива неща, а не им е било цел да сме "маркови" отгоре до долу.
Аз също нямам особена потребност, мога да нося и от пепко, и от мола, нямам мания за такива неща. Обаче при моят роден брат не е такова положението. Аз си го обяснявам с комплекси, макар да сме израснали по еднакъв начин, с еднакво възпитание и еднакви родители..
И при нас е така, влизаме двамата в мола, аз в Синсей и с евтина моторолка, брат ми в Масимо Дути и Андрюс с айфона. Не мисля обаче, че става дума за гъзареене при него (въпреки че според нашите избива някакви комплекси) - просто хем го кефи скъпичкото, хем няма против да пръсне пари по него.

Скрит текст:
Не е нужно да четат, за да разберат запетайката или трите ленти, или петлето, или някоя друга марка, за тях това са картинки, достатъчно разпознаваеми, а поведението е манталитет, който се попива отпреди прохождането.
Скрит текст:
Отивайте в голям град с Пепко, Лидл и Синсей във всеки квартал, приходящите провинциалисти почти само от такива места пазарùм Grinning
Не е вярно това
Защото...?
Защото такива са ми наблюденията покрай всекидневното обикаляне по площадки със сина ми. Знам от какво се интересуваха децата в първа и втора група в ДГ.
Тоест, кое точно оборваш в крайна сметка - че напористите провинциалисти в София и Варна не се хвърляме на скъпото, или че останалите по родните места се хвърлят?

# 20
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 507
Преувеличени са примерите от заглавието, но си е така по принцип в глобалното село Wink
Скрит текст:
Не е нужно да четат, за да разберат запетайката или трите ленти, или петлето, или някоя друга марка, за тях това са картинки, достатъчно разпознаваеми, а поведението е манталитет, който се попива отпреди прохождането.
Скрит текст:
Отивайте в голям град с Пепко, Лидл и Синсей във всеки квартал, приходящите провинциалисти почти само от такива места пазарùм Grinning
Не е вярно това
Защото...?
Особености на ЦНС.
От къде вземат пари?
Е как откъде, аитита на хоум офис, нали поддържат икономиката на своите плещи.
Това с 3-4-годишните деца, които четат етикетите на дрехите, малко ме усъмни честно казано...
Много са акселерирали децата вече, имаше тема за едно двегодишно дето чете и една друга дето таткото се хвалеше, че четиригодишното вече почти е завършило архитектура в домашни условия под неговата опека. Истина е на 1000000%.

# 21
  • София
  • Мнения: 28 863
Оборвам твърдението, че деца в първа и втора група гледат марката на дрехите.

# 22
  • Мнения: 15 033
Оборвам твърдението, че деца в първа и втора група гледат марката на дрехите.
Понеже твоето и другарчетата му не гледат? А при авторката пък гледат. Ами сега, на коя балонът е по-автентичен?

# 23
  • Melmak
  • Мнения: 3 275
Нарциса, то не би имало лошо в случая на моя брат ако можеше да покрива тези разходи. Основно около колата много личи. Въпросът не е дали е гъзарско да си купува Х марка, а дали си я купува въпреки, че няма никакви пари. Не си правим ремонт на банята 25 години, обаче се гъзареем с някаква кола. Ей ,тоя манталитет имам предвид. И не е възпитано от нашите.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 863
Не, защото имам наблюдения от развитието и интересите на децата в тази възраст,  извън детето ми.
Твърдението, че 3-4 годишни се интересуват от марки, е смехотворно. Този интерес започва по-късно. Говоря за масовия случай.
Твоите наблюдения върху деца от първа и втора група какви са?

# 25
  • София
  • Мнения: 35 288
Абе, тия се дърлят и обиждат на бебе, да докопа играчката на някое друго и да намери пръчка е жизнеутвърждаващо, толкоз.
Кви етикети, кви пет лева.
В магазина пред нас вчера сутринта, една млада госпожица в посочената възраст показваше новите си маратонки и раничка с грейнало лице и основното беше, че са РОЗОВИ.
Имам ново яке Бърбъри не съм чула нито едно да казва.

# 26
  • Мнения: 15 033
Не, защото имам наблюдения от развитието и интересите на децата в тази възраст,  извън детето ми.
Твърдението, че 3-4 годишни се интересуват от марки, е смехотворно. Този интерес започва по-късно. Говоря за масовия случай.
Твоите наблюдения върху деца от първа и втора група какви са?
Дай първо да изясним къде е това твърдение. Че има известна разлика между дърпане заради интерес към марки и дърпане, защото не е точно като нас, която разлика всеки над 20 се очаква да я прави.
Иначе наблюденията ми са сред целите семейства - и тези, дето са останали на село, и емигриралите към град с евтини магазини с недимитровградска стока.

# 27
  • Мнения: 116
повярвай за съжаление има , сега не казвам дали е било първа втора група , но е на деца в детска градина . тези същите деца , които знаят марките ги знаят защото пак казвам родителите им постоянно им нарякват -ти знаел ли това колко струва , знаеш ли деугото колко струва , бият ги за това и не не преувеличавам , няма за какво да си измислям, исках да видя и други мнения .
Не, защото имам наблюдения от развитието и интересите на децата в тази възраст,  извън детето ми.
Твърдението, че 3-4 годишни се интересуват от марки, е смехотворно. Този интерес започва по-късно. Говоря за масовия случай.
Твоите наблюдения върху деца от първа и втора група какви са?

# 28
  • София
  • Мнения: 38 861
Да, виждала съм го това в един определен град от селски тип. Знаят какво е Адидас и Гес, но естествено не знаят по хай клас марките и какво точно къде трябва да се носи. Купуват се марки, но на море не се ходи. И прочие безкрайни неграмотни изпълнения. Добре че живея в София, нося си мидъл клас марките и ми дреме на шапката.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 288
Искам най- сериозно да потвърдя, че едно такова дете се отлюспва по естествен път от другите, нагледно съм го видяла.

Чуждото възпитание по никакъв начин не накърнява това на децата ми. Щото съм си свършила работата.

Общи условия

Активация на акаунт