Показност , комплекси , лудост !

  • 17 127
  • 427
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 276
За това и спрях да излизам с други навън , че май само аз мисля така .
Това вече е страшно. А ти как се обгради с такива хора? В нормалния случай се подбираме сходни и като среда, приятелства, партньори...

Иначе, ако си роден и израснал с привилегии, според мен не ти пука за изцапания пуловер от двеста лева, защото за теб това е като за друг H&M. Ако някой се развика на детето си заради цената на пуловера му, ще си помисля, че на тези хора наистина пуловерът им идва за стандарта, който имат, скъп. Тоест не им е ежедневие, а лукс. Сега, дали си струва да се трепери на един детски пуловер - според мен не, но коя съм аз, да им се бъркам...

# 31
  • Мнения: X
Аз май се сещам кое е това градче селце. Да не се състои от 3 съединени села?

# 32
  • Мнения: 116
интересно ми е ако може сподели за къде става въпрос ?
Да, виждала съм го това в един определен град от селски тип. Знаят какво е Адидас и Гес, но естествено не знаят по хай клас марките и какво точно къде трябва да се носи. Купуват се марки, но на море не се ходи. И прочие безкрайни неграмотни изпълнения. Добре че живея в София, нося си мидъл клас марките и ми дреме на шапката.

# 33
  • Мнения: X
Не, защото имам наблюдения от развитието и интересите на децата в тази възраст,  извън детето ми.
Твърдението, че 3-4 годишни се интересуват от марки, е смехотворно. Този интерес започва по-късно. Говоря за масовия случай.
Твоите наблюдения върху деца от първа и втора група какви са?
Не се интересуват, но ако са чули от мама и тати че едикоя си марка едикакво си и после са видяли и картинката на марката, може да са останали с някакво впечатление. Малките деца попиват като гъби.

# 34
  • Мнения: 10 903
Аз се обличам от Пепко, от Синсей, от Мохито. Детето също. Но държа обувките да са т.нар маркови, Адидас, Пума, че са по-качествени и удобни. Често на детето маратонките са Пума и детето си знае от 3 годишно, че обувкит са му с "котенцето". И като види други деца с Пума и веднага казва " ааа, детенцето и то е с обувки с котенце". Това по повод дали помнят и коментират  марки. Е, моето дете няма идея, че това е "марка" и колко струват...

Иначе ми е много досадно парадирането на марки и цени.. имам такива познати, децата са с определена марка отгоре до долу от бебета, явно си ги кефи. На 2 годишно подариха за коледа таблет макбук (или нещо такова беше) и веднага се пусна във Фб да видят всички... Скъсала й се чантата и не да каже "скъса ми се любимата чанта", ами "скъса ми се чантата за 300 лв"... отдавна тези хора са ми доста далечни познати.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 23:14 от Ели-Мели

# 35
  • Мнения: 3 841
Че то такива хора има навсякъде, не е само във вашето село!:)
Няма лошо ако хората могат да си го позволят.
Лошо е, когато робуват на тези марки и това им влияе на личностното им себеутвърждаване!
Това е като да имаш Лексус на газ!

# 36
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 301
Въобще не се учудвам на това,което споделя авторката.
Преди години купихме къща в едно голямо планинско село и тогава се сблъсках с този манталитет.
И да,деца на 3-4-5 години не разбират от марки,но познават картинката ,буквата или чертичките...
Едно момиченце си беше вдигнало роклята ,за да покаже на дъщеря ми новите си гащи.
,,Пък виж аз имам гащи Дисни,а ти нямаш,,
Точно на 4-5 години са били и двете.

Присъствахме и на рожден ден на две годишно дете-в селския ресторант с 50-60 човека,оркестър,камера...
От гостите се очакваше да дават подарък плюс плик с пари.
Родителите въобще не са богати.
Бяха изтеглили кредит и се надяваха много на събраните пари.


Случвало ми се е на детската площадка някоя мама да ме дръпне за роклята и да пита каква марка е или колко струва.

Пак там за първи път чух за ,,официален анцунг,,
Разбирайте Адидас,Найк или Пума.

Телефонът е най-важното нещо за тях.Символ на престиж .
Пари на заем ще вземат,но цялото семейство ще е със скъпи телефони.И бебето на 1-2 години също.Да гледа клипчета.


Смешното е,че всеки гледа да се изкара по-богат от другия.
Но на село всичко се знае.Знае се кой какво работи,какви доходи има,какви заеми...

В магазина-коментира се кой какво е пазарувал.
Има и тетрадка за вересиите обаче..

Много бързо ми се изпари първоначалното желание да се преместим да живеем на село.Сега ходим за 1 месец лятото и 1 месец зимата.
Красиво е,тихо,спокойно,не се краде,има и магазини и лекар и аптеки и градина ,абе всичко...Но този манталитет е отвратителен.

Аз пък не се вписвам в тази среда,защото не давам никаква информация .






# 37
  • Мнения: 116
Точно същото , радвам се , че поне някой не си мисли , че си измислям истории . Наистина за повечето хора звучи като измислица , щеше да е супер да е , но за жалост има такива родители , които показват и се доказват пред цялото село и го набиват в очите на децата и те попиват точно като гъбки и каквото говорят майките на кафето по 24 часа , то това ще говорят и децата .
За рожденните дни е нещо като сватба тук , украса с арка от живи цветя , и всякакви е такива изцяло ненужни за едно 3-4 год дете неща . Чакай малко има наистина богати хора , ама говорим богати богати и не се изхвърлят така , а виж наша Мара да се покаже коя е … и най-интересното, ако не оставиш в плик нужното определяно от тях за рожден ден , вече детето ти никога не присъства на такъв ….
Въобще не се учудвам на това,което споделя авторката.
Преди години купихме къща в едно голямо планинско село и тогава се сблъсках с този манталитет.
И да,деца на 3-4-5 години не разбират от марки,но познават картинката ,буквата или чертичките...
Едно момиченце си беше вдигнало роклята ,за да покаже на дъщеря ми новите си гащи.
,,Пък виж аз имам гащи Дисни,а ти нямаш,,
Точно на 4-5 години са били и двете.

Присъствахме и на рожден ден на две годишно дете-в селския ресторант с 50-60 човека,оркестър,камера...
От гостите се очакваше да дават подарък плюс плик с пари.
Родителите въобще не са богати.
Бяха изтеглили кредит и се надяваха много на събраните пари.


Случвало ми се е на детската площадка някоя мама да ме дръпне за роклята и да пита каква марка е или колко струва.

Пак там за първи път чух за ,,официален анцунг,,
Разбирайте Адидас,Найк или Пума.

Телефонът е най-важното нещо за тях.Символ на престиж .
Пари на заем ще вземат,но цялото семейство ще е със скъпи телефони.И бебето на 1-2 години също.Да гледа клипчета.


Смешното е,че всеки гледа да се изкара по-богат от другия.
Но на село всичко се знае.Знае се кой какво работи,какви доходи има,какви заеми...

В магазина-коментира се кой какво е пазарувал.
Има и тетрадка за вересиите обаче..

Много бързо ми се изпари първоначалното желание да се преместим да живеем на село.Сега ходим за 1 месец лятото и 1 месец зимата.
Красиво е,тихо,спокойно,не се краде,има и магазини и лекар и аптеки и градина ,абе всичко...Но този манталитет е отвратителен.

Аз пък не се вписвам в тази среда,защото не давам никаква информация .







Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 22:55 от kety9696

# 38
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 007
Цяло село комплексари, барабар с авторката, щом забелязва подобни... простотии. Аз например не обръщам внимание, който иска да си купува количка дето Илон Мъск си вози бебето, въобще не ме интересува...

# 39
  • Мнения: 116
Всеки има право на мнение , но няма как да не се възмущавам при положение , че това засяга ДЕЦА или и за това да не ми пука , че обществото ни е супер деградирало . Ама наистина всеки да се спасява както си знае , то е пълен хаос , децата се изглеждат едно друго , това което е с по-малко(дрехи , телефони, таблети) е обект на подигравки и така до тийн  , но на нас естествено не ни пука, че заради тъпото ни мислене съсипваме бъдещо поколение ..
Цяло село комплексари, барабар с авторката, щом забелязва подобни... простотии. Аз например не обръщам внимание, който иска да си купува количка дето Илон Мъск си вози бебето, въобще не ме интересува...

# 40
  • София
  • Мнения: 13 428
За Мъск не съм обръщала внимание, но съм виждала потресаващи снимки на дрипите, носени от Зукърбърк, който не е много по-беден.
Хората в това населено място сигурно са едни изключително нещастни хора, особено децата, които не могат да играят, да се забавляват и да бъдат истински деца от страх да не си изцапат дрехите в стил масмаркет (споменатите марки поне са такива). Sad

# 41
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 007
Искаш да превъзпитаваш чуждите деца ли? Или? Каква е идеята?
Моето общество не е деградирало... Около мен няма подобни хора. Хем съм от малък град от селски тип, там работя, и живея в провинциален град, сравнително голям, но много селяни живеят тук. Обаче някой да си мери адидаса и "гуеса" съм виждала само по телевизора...

Фивър, дадох го просто като име, защото е богат, но сигурно и той не се изтъква с някакви придобивки.

# 42
  • Мнения: 9 783
Каква всъщност е целта на темата?

# 43
  • Мнения: 3 841
Научи детето си, че хората се посрещат по дрехите, но се изпращат по ума!

# 44
  • Мнения: 5 097
Ако му се подиграват за марките на дрехите и маратонките, на димитровградския пазар е пълно с доста качествени реплики.

Общи условия

Активация на акаунт