С какво ви дразнят хората?

  • 59 087
  • 1 203
  •   3
Отговори
# 480
  • Португалия
  • Мнения: 4 457
И в България има компании, които плащат интернет и ток, но са много малко. На мен примерно не ми плащат. Но подписах анекс, в който е описан адресът, от който ще работя хоум офис и бяха описани още редица неща, свързани със ЗБУТ. Не съм сигурна, но мисля, че това с адреса беше заложено и в едни от промените в закона. В този смисъл, тези, работещи по заведенията може би са по-скоро фрийлансъри в по-голямата си част.

точно за Бг не знаех,че е отрегулирано вече
това с адресът на който ще работиш, се следи много лесно
самото следене, също беше описано-нарочният закон не го знам наизуст, но беше по време на набедения вирус
имахме време,когато всичко беше анархия, и плаващото работно време не се отчиташе толкова добре, но след като влезе този закон, софтуерът за онлайн чекиране на работното време стана много популярен
простичък app ,инсталиран на телефона , откъдето да се логнеш,че си започнал работа, а той дава информация на ЧР за аи пи-то, откъдето работиш

# 481
  • Някъде там
  • Мнения: 16 287
Писала съм и друг път, че за да запазя себе си и съхраня психичното си здраве дълго, бавно и постепенно се научих да се смея на ежедневното нелепо поведение на различни хора с които се налага да общувам или срещам наоколо, а не да се дразня.
Но, има редки моменти в които не се получава. Особено когато съм свидетел на агресия.
Отдавна не бях чакала на гарата. Днес ми се наложи. До мен имаше група ученици. Едното момче постоянно закачеше дърпаше и ръчкаше друго и му искаше пари за нещо. Нападаното момче няколко пъти му казваше със спокоен тон да го остави на мира, но другото продължаваше.
Накрая се обърна побутна го по сериозно и с по висок тон му каза : Престани да ме тормозиш. Казах ти, че нямам пари, а и да имам няма да ти дам.
При което нападащото го момче така замахна и го удари с раницата си, че то падна на земята. Скочих веднага, да видя добре ли е.
Другите деца също доближиха да му помогнат.
Направих забележка на нападателя и получих доста груби нападки и обиди от него.
Момчето ми благодари, но за съжаление трябваше да тръгвам и не разбрах върна ли се да продължи с тормоза нападателя.
Стана много неприятно и мъчно за това, че понякога това, че си възпитан и не си груб и агресивен,може да ти навреди.

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 13:35 от daviz

# 482
  • Мнения: 1 719
Много ме дразнят един определен тип мухьовци, които заговарят жени по улицата. Обикновено това са и от тези, които повтарят, че жените търсят само 'лоши момчета', а на тях, с всичките им ТОП качества, никой не обръща внимание. По принцип мразя да ме заговарят непознати, но точно тези ме и ядосват. Grinning Имат едно държание все едно си длъжен да им отговаряш.

На мен скоро не ми се е случвало да попадам на такива индивиди, но скоро моя позната попадна на такъв. Заговарят те на спирката, на работа, ако работиш с хора, в магазина. Говорим за нормални, е малко голяма дума е, хора, а не просяци и етц. Просто, досадни мъже. Grinning

# 483
  • Мнения: 7 175
daviz аз никога не разбирам защо ако има агресор в дадена група и на другите е неприятен , защо се движат с него ?

# 484
  • Португалия
  • Мнения: 4 457
страх? слабохарактерност?
децата трябва, задължително ,да са много активни в различни дейности- спорт, музика, танци....така развиват и общуването, и защитните си способности, и самосточтелност, и самочувствие...и са по-добри в училище
последното го коментирах сред малка група родители- ако се замислим, кои са успешните деца в класа, то това са активно спортуващите,още от детската градина, онези,които имат различни интереси от стоенето пред телевизор или компютър ,в свободното време
е, има разбира се ,изключения- но те са nerd -т.е. пак са успешни в училище

# 485
  • Мнения: 7 175
Не за всеки родител е възможно. Финансово и от гледна точка на свободно време. Не всеки може да направи това за детето си.

# 486
  • Някъде там
  • Мнения: 16 287
daviz аз никога не разбирам защо ако има агресор в дадена група и на другите е неприятен , защо се движат с него ?
Bella-ciao в този конкретен случай не мога да кажа група ли са, или просто им е съученик, познат от друг клас и прочие. Имаше много деца да чакат и не знам дали просто в момента не се е присъединил към тях, докато чакат влака.
Реално ми направи впечатление, че те бяха като в кръг, а той зад гърба на момчето което закачаше.

# 487
  • Мнения: 737
Много ме дразнят един определен тип мухьовци, които заговарят жени по улицата. Обикновено това са и от тези, които повтарят, че жените търсят само 'лоши момчета', а на тях, с всичките им ТОП качества, никой не обръща внимание. По принцип мразя да ме заговарят непознати, но точно тези ме и ядосват. Grinning Имат едно държание все едно си длъжен да им отговаряш.

Така са ме и нападали - казах, че бързам и си продължих, след няколко преки ме нападна в гръб, с бокс. Не знам освен бой какво друго може да оправи такива.

# 488
  • Glasgow
  • Мнения: 4 660
Да, но около bully-тата винаги има вярна групичка. Донякъде и да не попадат самите те под ударите им. И при възрастни се среща, дори и тук във форума, форумните bully-та винаги имат вярна групичка и това преди се забелязваше много, сега с по силната модерация като че ли е по добре.

# 489
  • Мнения: 7 175
А знаете ли хора, които не могат и не желаят да разберат другия. Те си намислят нещо. Другия им обяснява , че не може, че не му е по силите, че не иска точно това, че няма възможности и време ... а те започват със сръдни от сорта - ама като не съм ти приятен, ама ако се мислиш за незнам какво си ... и различни вменявания на вина и въртят на шиш човека , докато не получат каквото искат. Пък после не разбират защо ли той не се чувства добре и какво толкова му е и защо не е в еуфория на доброто настроение и е уморен ... Какво толкова е станало.

И как устоявате на такива хора и поведение ?

# 490
  • Мнения: 660
daviz аз никога не разбирам защо ако има агресор в дадена група и на другите е неприятен , защо се движат с него ?
Те не винаги го искат с тях. Нахален, лепне се за компанията. Може и да го гонят, пак се влачи.

# 491
  • Мнения: 1 227
А знаете ли хора, които не могат и не желаят да разберат другия. Те си намислят нещо. Другия им обяснява , че не може, че не му е по силите, че не иска точно това, че няма възможности и време ... а те започват със сръдни от сорта - ама като не съм ти приятен, ама ако се мислиш за незнам какво си ... и различни вменявания на вина и въртят на шиш човека , докато не получат каквото искат. Пък после не разбират защо ли той не се чувства добре и какво толкова му е и защо не е в еуфория на доброто настроение и е уморен ... Какво толкова е станало.

И как устоявате на такива хора и поведение ?
Да... обикновено тази липса на граници я има в близко роднинските отношения. Аман

# 492
  • Мнения: 7 175
Но не във всяко семейство. Интересно е където я има защо я има и къде е грешката.

# 493
  • Португалия
  • Мнения: 4 457

И как устоявате на такива хора и поведение ?
аз съм много серт човек, при мене нямат шанс
с годините се начучих да не реагирам остро, но възприятията си не мога да променя- ако не искам нещо, не го искам!
и на вина нося- ...защото накрая съм винаги права, особено ако ще е някоя неприятност...
което не е най-любимото ми, но имам много силна интуиция
аз нямам такива в семейството, или по-скоро никой от семейството не се държи така с мен

# 494
  • Мнения: 7 175
Може би защото могат сами. Има някои , които не могат почти нищо сами.

Общи условия

Активация на акаунт