СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…/Тема 3/

  • 11 913
  • 202
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 2 539
Темата наистина много замряла...
Чудим се дали да отидем на спа хотел в първия уикенд на февруари?
В България навсякъде ще е лудница заради ваканцията на децата.
Искам хубав хотел, защото имаме и повод, та ниската цена не е фактор
Препоръчаха ми хотел Sunce, но ще съм ви благодарна, ако имате и други предложения. Както и за кръчма с жива музика.
В Сокобаня не съм била, но бяхме във Върнячка. Доста висок клас на фона на другите сръбски спа-та, коитъ съм виждала /от соца/. Разгледайте Фонтана и Пегас /ние бяхме в него - СПА-то е отлично, ресторанта не/. Фонтана разгледахме и имаше жива свирка всяка вечер, поне като минавахме от там. Имаше и още един луксозен хотел на пешеходната улица, не помня името, но може да се провери. Градчето е много приятно.
Като особеност мога да кажа, че е трудно да се намери традиционна кафана. Залитнали са по италианско, суши...
Едната вечеря бяхме в Трите гълъбици /отлична храна, обслужване и съответни цени, но споменахте повод/. Имаше музика, но беше организирано събитие, та не знам дали не е било заради това. Не пречи да ги прослушате. Където я има, музиката обичайно е петък и събота.
https://maps.app.goo.gl/hA2AE4zfU1Hc5rbH6 - интересното е, че като се отвори сайта, препраща към някаква СПА вила, може да е преслушате. Храната е страхотна сръбска, вината също са отбрани.

Последна редакция: пн, 15 яну 2024, 17:52 от jul

# 76
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 619
Бих искала да попитам как стои въпросът с паркирането в Белград-чета за различни цветове зони,различен възможен престой,заплащане с SMS...Предварително благодаря на отзовалите се!
Има 4 зони за паркиране. Пускам линк, където те са описани, както и правилата.
https://www.parking-servis.co.rs/eng/zonski-sistem-parkiranja#2-zone-parking
За съжаление с СМС не може да се плаща, ако е номерът е на БГ оператор.
Нашият хотел беше в покрайнините на Белград и ползвахме безплатен частен паркинг към него. При обиколките из центъра оставяхме колата в някой мол/търговски център срещу заплащане. Освен това има и платени паркинги в централните градски части. А в празнични дни сме паркирали и безплатно дори "на пъпа на Белград", когато е било възможно.

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
Скубиду,благодаря Ви!

# 78
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Здравейте. Търся препоръки за хотел с безплатен частен паркинг в Белград и в Ниш. За предпочитане е да са на пешеходно разстояние от центъра.

# 79
  • Мнения: 579
Препоръчайте ми моля заведение с жива музика в Ниш.

# 80
  • ново
  • Мнения: 6 058
Кафана Мезе, но ги питайте дали всички дни от седмицата имат музика.

# 81
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
И ние планираме в началото на април да посетим Белград и Нови сад.
Може ли да ми препоръчате хотел с паркинг или в близост да има паркинг. Гледах хотели, пише че има паркинг, но не разбирам къде е този паркинг, дали е към хотела или е в близост някъде.

# 82
  • Мнения: 155
Здравейте! Планираме посещение на Празника на Сръбската скара в Лесковац. По- голяма група сме и искаме отрано да се организираме. Препоръчайте хотел или къща за гости в Лесковац. Да има паркинг и да се придвижваме пеша. Отиваме за първи път. Къде точно е ситуиран Празникът, пазари, МОЛ?

# 83
  • 1st floor
  • Мнения: 9 158
Кога е този празник?

# 84
  • Мнения: 20 239
По спомени, беше лятото, и се чакаше с часове на границата заради наплива.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 2 539
Като гледам, агенциите са обявили пътувания за 31.08 - явно е тогава.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 389
Всяка година в Лесковац се провежда фестивал на плескавицата,последният уикенд на август.

# 87
  • София
  • Мнения: 13 282
Всяка година в Лесковац се провежда фестивал на плескавицата,последният уикенд на август.
И аз така помнех (моите снимки са от 1.09), но прочетох статия от миналата година, която е са дата 21 август и пишеше, че Рощилиядата започва днес и свършва на 27-ми. Явно са я направили цяла седмица.

Иначе затварят една улица в центъра и всичко е в скари. Пуши, смърди... "Братя" свирят на ушенце... Емоция си е. Joy

# 88
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Може ли да се минава границата с летни гуми (грайфер над 4 мм) и без вериги? В края на този месец…

# 89
  • Мнения: 6 918
Агенциите правят обикновено в ден събота, за да не е в работен ден.
Миналата година по спомен беше цяла седмица.
На границата беше страшно - първо много фирми от цялата страна, автобусите са на отделни гишета, но все пак имаше над 50 автобуса.
Отделно и гастербайтерите, направо беше страшно.
Километрични опашки.
От юли до септември не се пътува през сухоземните граници със Сърбия и Турция, защото е страшно.
Към Гърция и Румъния само Joy

Не е кой знае какво.
Първо бутаницата е като тук в моловете на Черен петък. Няма игла къде да падне.
Едвам намерихме къде да ядем. Места няма, народ, народ.
Не препоръчвам.
А отделно и жега, на тоя припек в комбинация със скарите и дима, буквално не се диша.

Последна редакция: вт, 19 мар 2024, 15:53 от marinadp

Общи условия

Активация на акаунт