За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 108

  • 29 492
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 651
Как се бебеносите при лошо време, така че главичката на бебето да не се мокри? Шапка и качулка е ясно, ама пак личицето би могло да се на мокри.
Чадър не ни е вариант, понеже разхождам и куче паралелно.

# 31
  • Мнения: 2 746
Ненедент предполагам - напълно безопасна.
Да, тази е. Благодаря. Ще я отворя довечера.

# 32
  • Мнения: 6 542
Има дъждобрани и покривала за бебеносене по сайтовете, но никога не ми е било удобно с такива. С чадър ми е по-добре, но освен бебето нося само раница на гърба.

# 33
  • Мнения: 2 774
Аз пък се чудя как става самото миене на зъбките,моя кин със сигурност няма да позволи да му бъркам в устата🤨

# 34
  • Мнения: 1 111
Здравейте, за бебета на около 3,5-4 месечна възраст кое е характерно да продължава да си има само дремки през деня или дремки + един по-дълъг обеден/следобедън сън?

# 35
  • Мнения: 5 149
Аз пък се чудя как става самото миене на зъбките,моя кин със сигурност няма да позволи да му бъркам в устата🤨
Ей за това на моята (по препоръка на акушерка и консултант по кърмене) ѝ почиствам устата със стерилна марля, от както се е родила. Обикновено не го споделям, защото повечето хора веднага реагират с "Няма да си бъркам в устата на бебето", нооо при нас работи Simple Smile Премахват се разни налепи, ако има, от млякото и няма нужда от онези дивотии с новородено, което си изплаква устата с вода.

Payla, всяко е различно. Моето, от както беше на месец и половина до регреса, спеше половин час на всеки час и половина. Мнооого рядко е спала час. Но да, принципно е хубаво да има едно по-дълго дремване, за да може и мама да дремне Joy

# 36
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Зъбите мия с четка и паста от 1.6 г. От годинката някъде миех само с вода. При нас помогна личния пример - гледа ни как се мием ние и тя иска. До годинката не съм мила зъбки с нищо. Давах й да си играе и да си дъвче една чесалка под формата на четка. Така свикна и после не съм имала проблеми с миенето.

# 37
  • Мнения: 2 585
Аз показах ако може така да се нарече как аз си “мия” зъбите с бебешкаа му четка слагайки я пред устата си, това веднага предизвика интерес и започнах да търкам вече наистина бебешките зъби. Възприе го като игра. С накрайника обаче от ненедент пастата абсурд да ми даде да му брънка в устата

# 38
  • Мнения: 393
Здравейте! Имам бебе на 1 месец. Забелязах, че има видими капиляри на клепачите. Трябва ли да се притеснявам или е нормално и се дължи на по-тънката му и бяла кожа?

# 39
  • Мнения: 5 149
Нормално е. И аз имам на моите, особено, когато съм уморена Simple Smile И веничка на моста между очите е нормално да се появи Simple Smile

# 40
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Аз не съм виждала бебенце без такова нещо по клепачите.С времето изчезна при моите деца.

# 41
  • Мнения: 393
Имам въпрос и относно третия прием на витамин К1. В епикризата на бебето пише, че на 1 месец трябва да му се дадат 2 мл. По аптеките има само този на Омега Вита:

https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030017770

Педиатърът на бебето каза да му дадем само 2 капки. Не трябва ли да му се дадат 20 капки, ако 1 капка от този витамин К1 е равна на 0,1 мл?

# 42
  • Мнения: 760
Имам въпрос и относно третия прием на витамин К1. В епикризата на бебето пише, че на 1 месец трябва да му се дадат 2 мл. По аптеките има само този на Омега Вита:

https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030017770

Педиатърът на бебето каза да му дадем само 2 капки. Не трябва ли да му се дадат 20 капки, ако 1 капка от този витамин К1 е равна на 0,1 мл?
Не мисля, че някой тук във форума може да отговори по-компетентно от педиатъра ви. Мисля, че е най-добре да послушате него или ако се съмнявате да направите онлайн консултация, например, с друг педиатър.

# 43
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
На малкия педиатърката му даде втората доза на 1 месец...
А защо се дава,тъй и не попитах,но на големия не сме давали(даже Вигантол почти не му давахме,т.к.бе лятно бебе и тогавашната педиатърка каза че няма нужда чак толкова).

# 44
  • Мнения: 6 542
За превенция от вътрешни кръвоизливи при новородени се дава.
На големия ми син не сме давали, на малкия му дадоха в родилното и после аз му дадох, понеже в епикризата бяха написали, но 2 капки, а не 20 и май беше грешно. Не му дадох още така или иначе, защото го разбрах много след това, а рискът е за съвсем малки бебета.
И двамата са зимни бебета, но са родени в различни болници.

Общи условия

Активация на акаунт