За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 108

  • 29 493
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 051
При нас педиатъра даде втората доза на вит. К, определено не беше 2 капки, доста повече може би 20, предполагам зависи все пак от препарата, мисля в родилното е под формата на инжекция, обаче нашия бебчо го изплю и аз много се бях притеснила.
После ходихме на трансфонтанелна ехография и питах лекарката, та тя каза, че в случая при нас няма опасност защото сме на АМ и в него също има вит.К, за кърмените бебета е добре да се внимава.

# 46
  • Мнения: 1 106
Здравейте. От няколко седмици детето (1г.3м.) диша много странно. От време на време все едно изхълцва и не може да си поеме въздух, в същото време се и смее, през нощта не го прави, диша си нормално, не знам какво да си мисля, да го приема като някакъв нов вид лигавене от негова страната или да се притесня?

# 47
  • Мнения: 277
От препарата на Омега вита се дават 20 капки.
Акушерката в родилното изрично ми поясни, че 2 капки са се давали от стария препарат, който е бил е по-висока концентрация.

Имам въпрос и относно третия прием на витамин К1. В епикризата на бебето пише, че на 1 месец трябва да му се дадат 2 мл. По аптеките има само този на Омега Вита:

https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030017770

Педиатърът на бебето каза да му дадем само 2 капки. Не трябва ли да му се дадат 20 капки, ако 1 капка от този витамин К1 е равна на 0,1 мл?

# 48
  • Мнения: 130
Здравейте, бебето ни е на 7 м.
Въпросът ми е, защо НЕ посяга да вземе подаден към него предмет?
Има ли упражнения, които да му помогнат или следва да се търси някакъв специалист?
Когато хване нещо, държи здраво и т.н., нормални неща, единствено, това ме притеснява.

# 49
  • Мнения: 6 544
Ако посяга към други предмети, към които проявява интерес (без да ги подавате), не мисля, че има повод за притеснение. Може би това конкретно, което му подавате да му е омръзнало ако е играло с него преди това.
Ако не посяга към нищо по-добре да се консултирате с педиатъра и ако той прецени, че има повод за притеснение, да ви насочи към специалист. Ние тук можем само да гадаем. Иначе и по-рано от 7 месеца се предполага, че трябва да посяга към предмети, но все пак всяко дете се развива със собствени темпове.

# 50
  • Мнения: 5 149
Ако е любител на яденето пробвайте да подадете парче храна Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 496
Дъщеря ми е на почти 8 месеца и откато усвои уменията си да пълзи и да застава на ръце и крака тип кучешка поза , започна да го прави и на сън. Знам, че е нормално, но това ме влудява, защото по цяла нощ се чува шумолене, въртене и сумтене. После пък почва да си изтърва биберона и става шоу. Та въпросът ми е кога горе долу започват да спят по- спокойно?

# 52
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 774
Период е, ще отмине. В общи линии няма бебета, които да не усещат скока в растежа или да не регресират при придобиване на нови умения малко или много. Моята дъщеря (1.9 г) сега проговаря по-усилено и тя пък говори на сън. Така че, няма еднозначен отговор кога ще спи спокойно.

# 53
  • Мнения: 463
Дъщеря ми е на почти 8 месеца и откато усвои уменията си да пълзи и да застава на ръце и крака тип кучешка поза , започна да го прави и на сън. Знам, че е нормално, но това ме влудява, защото по цяла нощ се чува шумолене, въртене и сумтене. После пък почва да си изтърва биберона и става шоу. Та въпросът ми е кога горе долу започват да спят по- спокойно?
детето ми (10м) прави същото само, че се изправя. Както спи събужда се и сяда или започва да се набира на нещо, прави го от месец някъде. Подсъзнателно “тренират “, неизбежно е, това което мен най ме притеснява да е не се удари някъде. Започнах вечер да слагам спален чувал , защото все се отвива и засега нощните упражнения намаляха , очевидно изпитва затруднение 😃 ако това е решение и за вас ?

# 54
  • Мнения: 1 513
Дъщеря ми е на почти 8 месеца и откато усвои уменията си да пълзи и да застава на ръце и крака тип кучешка поза , започна да го прави и на сън. Знам, че е нормално, но това ме влудява, защото по цяла нощ се чува шумолене, въртене и сумтене. После пък почва да си изтърва биберона и става шоу. Та въпросът ми е кога горе долу започват да спят по- спокойно?

И моя син  е така, на същата възраст е.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 051
Аз искам да питам за прословутото забелване на пишката - педиатъра беше казал, че до 4 месец нищо не се пипало, аз междувременно попрочетох тук във форума за въпросната процедура и приех страната на тези, които са против насилственато забелване,  но се случи точно това от което се опасявах.
Онзи ден бяхме на ваксина и педиатъра попита до къде сме стигнали и да погледнел, аз казах, че нищо не съм правила и тъкмо да обяснявам,  че искам да поговорим по този въпрос и той му дръпна пишлето, добре, че бебчо почти не усети и само леко измрънка.
Та вече пред свършен факт ясно е, че трябва да продължим в къщи, обаче той като го направи поне аз това което видях защото се шокирах е, че не се видя главичката на пениса а някакси кожичката се обърна, като се прибрахме имаше една малка точка кръв на памперса.
Сега ние с мъжа ми уж да го правим, но като дръпнем леко реално се вижда една кожичка все едно на три части разделена с малко кръв по тях, пробвахме на следващия ден, но също не се вижда главата, та след всичките ми цветисти описания искам да попитам всичко това в реда на нещата ли е и да кажем тя ще започне да се показва постепенно или ние нещо не правим както трябва.
Като питах доктора колко трябва да опъваме, той каза докато не изохкало бебето, но ние не смеем повече.

# 56
# 57
  • Мнения: 63
Здравейте , пиша тук защото не знам вече къде да потърся инфо освен от хора с други деца . Проблемът е следният - бебе на 2 месеца ,момиче (аконима значение ) вечер приспиваме - понякога по 15мин понякога по 2-3 часа ,запива спокойна е и изведнъж - бам очите се отварят ,все едно гледа но не вижда ,супер широко отворени са ,не клепа ,не плаче ,не мрънка ,започват неконтролируеми деижения с ръце крака ,отваря затваря уста изкарва езика почти до край ,странни физиономии ,върти се избутва се с крака . Изглежда така сякаш неистово се бори с нещо . Ако я взема на ръце сякаш си щракнал с пръсти и всичко приключва ,гледа те спокойно все едно нищо не е станало . Прави го и при дневните дремки ,но най-вече вечер (всяка). Мислихме че е ако заспи късно ,не ,че ако не е спала много през деня ,ако е спала много .. разходки на тихо ,разходки на шумно , да не ходим около шумни места ,за да не се преъзбужда . Баня преди сън ,без баня (изместваме я примерно следобяд ) с песни без песни ,абе всичко каквото може да се сетите . След такова събуждане ли е даже не знам дали е будна когато го прави ,успокоявам за да заспи и всичко си е нормално . Жестотовете и мимиките са безумни ,които прави дори не мога да ги опиша , предствете си един психичноболен човек как върти и ококорва очи ,плези се и криви лицето си - ето така е . Честно ви казвам ужасно ме плаши ,сякаш с настискане на копче в 5мин след като заспи се включва . Някой чувал ли е виждал ли е знае ли какво е това чудо . ** това е от трета четвърта седмица макс .. просто вече не помня нормално заспиване

Последна редакция: пн, 18 сеп 2023, 12:52 от М1М2

# 58
  • Мнения: 249
Здравейте , пиша тук защото не знам вече къде да потърся инфо освен от хора с други деца . Проблемът е следният - бебе на 2 месеца ,момиче (аконима значение ) вечер приспиваме - понякога по 15мин понякога по 2-3 часа ,запива спокойна е и изведнъж - бам очите се отварят ,все едно гледа но не вижда ,супер широко отворени са ,не клепа ,не плаче ,не мрънка ,започват неконтролируеми деижения с ръце крака ,отваря затваря уста изкарва езика почти до край ,странни физиономии ,върти се избутва се с крака . Изглежда така сякаш неистово се бори с нещо . Ако я взема на ръце сякаш си щракнал с пръсти и всичко приключва ,гледа те спокойно все едно нищо не е станало . Прави го и при дневните дремки ,но най-вече вечер (всяка). Мислихме че е ако заспи късно ,не ,че ако не е спала много през деня ,ако е спала много .. разходки на тихо ,разходки на шумно , да не ходим около шумни места ,за да не се преъзбужда . Баня преди сън ,без баня (изместваме я примерно следобяд ) с песни без песни ,абе всичко каквото може да се сетите . След такова събуждане ли е даже не знам дали е будна когато го прави ,успокоявам за да заспи и всичко си е нормално . Жестотовете и мимиките са безумни ,които прави дори не мога да ги опиша , предствете си един психичноболен човек как върти и ококорва очи ,плези се и криви лицето си - ето така е . Честно ви казвам ужасно ме плаши ,сякаш с настискане на копче в 5мин след като заспи се включва . Някой чувал ли е виждал ли е знае ли какво е това чудо . ** това е от трета четвърта седмица макс .. просто вече не помня нормално заспиване

Моята дъщеря като бебе, още от родилното, след заспиване започваше яко да трепери. Педиатърът ми каза, че е от незрялата нервна система. Тя заспиваше и започваше да мърда ръце, крачета, да потреперва ритмично. Доста се бях притеснила. Това продължи до към годинката и напълно отшумя. Водихме я на невролог за всеки случай, направиха и ЕЕГ също и ни казаха, че са доброкачествени сънни миоклонии и че ще изчезнат с времето. Повечето хора ги имат, като при заспиване има едно стряскане, помръдване на тялото. Просто при нея бяха силно изявени.
Другото, което се сещам, са коликите. Бебетата така се извиват, превиват, правят физионимоии, когато ги болят коремчетата.
Може да споделите с педиатъра и той да ви насочи какво да правите. Може би е нещо временно, бебетата правят всякакви странни неща, които са нормални, но все пак по-добре е да се консултирате с лекар.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2023, 16:05 от dimi_

# 59
  • Мнения: 6 767
Здравейте , пиша тук защото не знам вече къде да потърся инфо освен от хора с други деца . Проблемът е следният - бебе на 2 месеца ,момиче (аконима значение ) вечер приспиваме - понякога по 15мин понякога по 2-3 часа ,запива спокойна е и изведнъж - бам очите се отварят ,все едно гледа но не вижда ,супер широко отворени са ,не клепа ,не плаче ,не мрънка ,започват неконтролируеми деижения с ръце крака ,отваря затваря уста изкарва езика почти до край ,странни физиономии ,върти се избутва се с крака . Изглежда така сякаш неистово се бори с нещо . Ако я взема на ръце сякаш си щракнал с пръсти и всичко приключва ,гледа те спокойно все едно нищо не е станало . Прави го и при дневните дремки ,но най-вече вечер (всяка). Мислихме че е ако заспи късно ,не ,че ако не е спала много през деня ,ако е спала много .. разходки на тихо ,разходки на шумно , да не ходим около шумни места ,за да не се преъзбужда . Баня преди сън ,без баня (изместваме я примерно следобяд ) с песни без песни ,абе всичко каквото може да се сетите . След такова събуждане ли е даже не знам дали е будна когато го прави ,успокоявам за да заспи и всичко си е нормално . Жестотовете и мимиките са безумни ,които прави дори не мога да ги опиша , предствете си един психичноболен човек как върти и ококорва очи ,плези се и криви лицето си - ето така е . Честно ви казвам ужасно ме плаши ,сякаш с настискане на копче в 5мин след като заспи се включва . Някой чувал ли е виждал ли е знае ли какво е това чудо . ** това е от трета четвърта седмица макс .. просто вече не помня нормално заспиване
Имате ли в родовете хора с нарушения на съня тип ходене на сън и подобни? Нека педиатър ви насочи за консултация със специалист, вие запишете на клип това, което описвате.

Общи условия

Активация на акаунт