Проходилка - от кой месец?

  • 2 035
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 360
След 7 месец!

# 16
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Синът ми започна да ходи с проходилката от края на четвъртия месец,но беше много едър-10 кг.Може би за всяко дете е строго индивидуално.Но според мен вече можеш да го слагаш за малко и ще прецениш дали се измаря там.

# 17
  • София
  • Мнения: 480
След 8-ми месец или още по-добре - без проходилка.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 932
Синът ми от 7 месец беше с проходилка, пък проходи бързо и съвсем сам. Малката обаче няма още признаци, че и се ходи ( а е на 8 месеца), така че още не съм я слагала в проходилка. Щом има желание слагай го- но за не повече от 10 мин, още е мъничък-да ти е жив и здрав!

# 19
# 20
  • Мнения: X
След навършени 7 месеца.

# 21
  • Мнения: 5 026
Сложих го след 8 месец.

# 22
Благодаря за отговорите. Това е така, че седнал никой не ходи. Аз не мисля че е готов да ходи, но поне да се забавлява с проходилката. Незнам обаче дали не е вредно за крачетата и гръбначния стълб. 

# 23
  • Мнения: 166
Аз лично сложих моето дете на проходилка при навършени 7м,но племенника ми беше там още от 4месе4ен.Нищо му няма,но това за сега нищо и не означава...

# 24
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
аз съм за проходилката, сложих малката към 6-я месец, НО ползвахме само гащите, т.е. тя само седеше в нея и не можеше да стига пода, това я забавляваше много, защото гледашв всичко около нея, някъде след като навърши 7 мес. я пуснах да ходи с нея, но го направих защото и аз знам че може да се слага тогава когато бебето седи на дупето си

# 25
  • Мнения: 1 512
Против проходилката съм. Когато дъщеря ми започна да пълзи и да проявява интерес към всичко, приспособих едно олекотено юрганче като килимче за пълзене. Обезопасих местата, до които можеше да достига сама и я пусках да си пълзи, да се търкаля и  да си развива мускулчетата - пълна свобода на движенията.

# 26
  • Мнения: 54
 :stop:kogato iska6 go slagai-Walio e na 5,5meseca i wee e na prohodilka, a na bandjito ot 4 mesec smile3521

# 27
  • Мнения: 1 081
Точно по този въпрос ходих специално на ортопед(Д-р Райков-за тези от Варна, които го познават). Той няма нищо против проходилките, бънджитата и т.н развлекателни съоръжения. Но всичко е според детето. Той ме посъветва да оставя малкия първо да се научи да пълзи и да си седи на дупето, и тогава в паяка. Е, той пълзи от преди половин месец, обаче явно не му е интересно да е седнал-нито на легло, нито в бънджи, нито в паяк. Но аз и не настоявам де, сложих го за 1-2 минутки, като не му хареса, не съм повторила опита. Най-здравословно било пълзенето:)

# 28
  • Мнения: 4 621
Сложих Яна в проходилка на 6 и половина месеца Peace

# 29
  • Мнения: 256
сложих го за по 10минути на 5м само стоеше небеше ориентиран и на 6м започна да влиза в час Laughing

Общи условия

Активация на акаунт