E. Petekkaya & A.Varlıer & Ö.Deniz & H.Şendil & A.Enver~нови и стари проекти и партньори~209

  • 31 169
  • 688
  •   2
Отговори
# 435
  • Мнения: 41 937
Здравейте в първата събота на март!



С пролетна надежда и чашка ароматно кафе да започнем деня си.Нека
ни е усмихнато и позитивно , а почивните дни приятни и релаксиращи.


Ани,благодаря за споделеното! Hug
Лу Hug



Рубриката ''Кратък преглед на епизода от админа на темата за сериала във ВК."
На руски език за това в скрит текст дълго е за превод.Придобива се представа за героите.
Скрит текст:
Рубрика «Краткий обзор эпизода от нашего админа. Послевкусие от серии🌪»

1.Ирфан ,Суави,Левент .
«..Он многим причинил боль.За его спиной много чего наговорили..» диалог отца и сына обрисовал немного нашего загадочного деда.Хитрый и судя по-всему жестокий. «..Он не сжалится,опять не сжалился.Она подумала ,что в этот раз сжалится…» могло ли это быть связано с матерью Джунейда,является ли это лазейкой к его «интересу» Джуейдом ,очередная загадка сценаристов .У Суави «давний» приятель не записан в телефонной книжке ,он заучил номер Ирфана наизусть. Давая наставления сыну как разговаривать с ним ,Суави роняет еще более настораживающую фразу «..Будь осторожен разговаривая с ним .Он не похож на меня..»Далее следует диалог непосредственно Левента и Ирфана,где второй сразу огорошил первого ,попросив официанта принести «гроб».Затем
последовали философские речи про реалистов и идеалистов ,и в общем и целом дед Ирфан буквально по стенке Левента размазал в убеждениях ,морали и собственно говоря игре .Фраза Ирфана по типу «..будешь играть то , что выпадет ,да ?..» и ответ Левента «..я не подкидываю кости ,я просто выполняю свою задачу..» очень показательны ,и являются прямой отсылкой к монологу Ирфана о реалистах и идеалистах . Дед делает Левенту намеки ,мол чай пей,работай ,только в ненужные дела нос не суй,но Левент не догоняет и получает ультиматум .Странные диалоги про граждан и государство и не менее странное «Мы …те ,кто из вас делает вас,а из них делает их»(?)характеризует деда так, как - будто он из конспирологической теории вылез .Вообще Дениз Ирфан ,имеет какой-то легкий флер Булгаковского Воланда ,чем и цепляет.Единственный и очень недопонятый момент ,сцена со слуховым аппаратом(?)

2.Наим и его женщины .
Наш грешник -мазохист ,благополучно устроив разбор полетов жене и дочке ,свалил из дома (не без помощи Джунейда ) и был таков .Трансформация этого персонажа вначале пути и сейчас что-то с чем -то.Он больше всех опасался что Стамбул повлияет на Зейнеп и Мерьем ,но в итоге повлиял на него. «Ты полностью будешь выполнять обязанности хозяйки и женщины» говорит он своей 16 летней дочери ,казалось ниже падать не куда ,но со дна постучали.Выходя из дома ,он надевает на руку четки переданные ему Мерьем ,и этой же рукой с этими же четками ,стучит ночью в дверь Надире.Разорвал единственную книгу дочери в клочья ,но подарил обувь и мяч сыну любовницы.Который к слову кинул в него камень .Если вначале его помощь Надире и Эфе была трогательной ,то теперь эта история пошла по грязному сценарию. «Что ты думал?Погуляешь и бросишь?» говорит Надире Наиму ,и маски сбросились ,теперь оба узрели свои истинные лица.Не шибко радостный своей пассии средь бела дня Наим ,жестко обрубает речи Надире ,но дамочка бывалая и судя по- всему любит по жестче))) Что -то мне подсказывает что в будущем Наим от нее огребет ,ведь как говорится «каждой твари по паре»

3.Зейнеб и Суави .
Забавно как Зейнеп и Джунейт влияют на отца и сына Алканлы.Их диалоги как параллели.Суави обучает Зейнеп точным наукам , а Зейнеп приближает Суави к нечто духовному в своей душе . Очень трогательным вышел диолог о возможном житье -бытье Зейнеп во Франции. «Женщину , которая и улыбается и тоскует ?Я каждый день вижу ее.В зеркале .»а дальше мы уже видели,молчаливая истерика от беспомощности ,слезы на глазах «циника»Суави и его заявление об эвтанази .Человек участвовавший в «28 февраля» плачет из-за девочки в хиджабе …

4.Левент и Джунейд
Опустим диалог о браке .Больше заинтересовала другая часть речи Джунейда «В тех книгах были ответы на все вопросы .Лишь на один не было .Где Джунейд ?» Нам потихоньку разматывают запутанный клубок трагической гибели матери Джунейда и засветили силуэт отца во флешбеке.В дальнейшем в разговоре с Сади ,Левент слышит другую теорию событий .

5.Фейза
Помимо активной пассивной агрессии ,боюсь в будущих как минимум двух сериях эта натянутая тетива выстрелит.Но мы то знаем ,чем нам обходятся козни Фейзы )))

6.Левент ,Бесте,Мира
Пока родители ссорятся и перекладывают ответственность друг на друга,Мира начинает копаться в прошлом,не безуспешно .В диалогах,Бесте пытается манипулировать привязанностью Миры к себе ,дабы надавить на Левента.Они меряются взаимными обидами и совершенно не видят состоянии дочери подростка,чем эти эмоциональные качели взрослых выходят ей.Так же стоит отметить Сечкина ,который будучи другом отца ,понимает и видит в Мире гораздо больше чем оба родителя . Он буквально напоминает Левенту ,забывшегося в проблемах Мерьем и Зейнеп «Мира!Твою дочь зовут Мира .»

Дополнение : Все мы помним сон Мерьем .Сначала волк за дверью ,затем волк и овечка.Нахожу забавной параллель того ,что Суави сравнивает себя и Ирфана с волками .Разница лишь в том ,что Суави «упал»

снимки зад кадър


 с очилата е режисьорът Йомюр Атай...






Желая ви приятен ден!

ПП Докато пишех се появи поста на Нинка!Аз гледам ''Моето име е Мелек'' и пускам резюметата всеки ден.Коментирам малко ''ЧП'',тъй като сега се излъчва.За другите не ми остава време,тъй като то отива за да търся и пусна инфото, и снимките.

# 436
  • Мнения: 36 794
Честит 3-ти март на всички Българи

Честит Национален празник момичета



Да помним и да отстояваме Свободата си!

Нинка, Злати Честит празник и на вас и семействата ви

Гледам и трите вечерни сериали, но.......загубих интерес и ентусиазъм с който започнах да ги гледам.....Причината е нагаждане на сценария, което нагаждане съм виждала и в други сериали........и също съм губила интерес.....

Днес е ден за празнуване - пожелавам ви приятен празничен ден

# 437
  • Мнения: 41 937
Добро утро,момичета!



Честит национален празник на България!
Бъдете горди българи!


Ани,така е като има много тв.канали в Т-я има и много сериали.Така,че няма как сценаристите да не се повтарят!Има някои,които са римейк,но те пък за много епизоди започват да си ги нагаждат и ги развалят.

Nature Dizzy  На днешния ден преди 7 години, 3 март 2017 г., се състоя премиерата на легендарния сериал “Истанбулска невеста” ! В главните роли Йозджан Дениз и Аслъ Енвер. Сериалът включва 3 сезона, общо 87 епизода!
Въз основа на книгата „Върни се към живота” на известния психотерапевт Гюлсерен Будайджъоулу.
Сериалът, според професионалните филмови критици, с право е включен в „Златния фонд на турската телевизия“.
"Истанбулската невеста" има три адаптации в Ливан, Мексико и Индия.
През 2018 г. той заслужено е номиниран за престижната международна награда Еми.
Дори хиляда думи не са достатъчни, за да изразят любовта си към този шедьовър!









Не са пуснали новите снимки и озета за 9 еп. на ''ЧП''.Предполагам следобяд ще се появят на сайта.Аз утре ще ги пусна!

И двете сестри са умни,започнаха да се опознават и да намират общ език.


Телеканал Now  и страницата ни за сериала публикуваха нови снимки за сериала.




На снимката Зейнеп вероятно е след като почти не била блъсната от кола в края на фрагмента. Или преди това е седяла в колата, после е излязла и едва не е била прегазена. Thinking


Приятен празничен ден!

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 10:14 от Zlatina3

# 438
  • София
  • Мнения: 3 499
Здравейте, мили приятелки!

ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК !

Днес  рожден ден има БИРСЕН - Бихтер Динчел.

Честит Рожден Ден ,Бихтер!
Хубав ден и празник ви желая.

# 439
  • Мнения: 41 937
Здравейте,момичета!



Хубаво е да има кой да ти пожелае, добро утро и прекрасен ден!

Ани Hug...Нинка Hug
Днес е почивен ден за някои работещи на държавна работа,а може и за някои фирми.
Но които са на смени като моите деца е работен ден!

А понеделник е ден и за поредния епизод на ''ЧП''....
Новите снимки за 9 еп.












и озета:
Мерием и Зейнеп, след като се оказват лице в лице със смъртта и не могат да избягат, са принудени да се върнат в къщата. Но след като се завръща, Зейнеп се сблъсква с трудности по отношение на сватбата си с Джунейд и съвместния живот с него.

Мерием, се обвинява за случилото се със Зейнеп. Освен това Мерием, която Суави възнамерява да използва за извършване на евтаназия, се превръща в най-голямата заплаха за плана на стареца. Когато ревността на Фейза се превърне в клевета, Джунейд ще си помисли, че Зейнеп е разкрила тайната му. Поради това Зейнеп ще се срещне с тъмната страна на Джунейд.

Мира изпада в голяма задънена улица поради съмнения относно истинското си семейство. Дойде време Левент и Бесте да обясняват.
От друга страна, Сади Худайи, Джунейд, Мерием и Левент ще бъдат изправени пред правосъдието заради новината за сектата, която Ханде започва да търси и в крайна сметка е освободена заради Хайри.

Днес дневни сериали по Нова тв. и БТВ няма да има,но по ДФ и БТВ стори ще си ги има.
''Моето име е Мелек“

Скрит текст:
НА КРАТКО какво се случва в еп. 116 на „Моето име е Мелек“, който може да гледате от 21:00 часа на 4 март 2024 по Diema Family. 2024 по Diema Family.

Мелек е изправена пред нови трудности, след като резултатите от изследванията ѝ не са добри. Халил е до нея и я подкрепя, но и двамата са наясно, че ситуацията е сериозна. Какво ще им каже лекаря? Има ли надежда за Мелек да се излекува?

Дефне и Керем се притесняват за майка си и се опитват да ѝ помогнат.

Кадрие лъже Хатидже, че Сейран си търси ново жилище.

Съдебни изпълнители идват в сладкарницата на Джумали.

Джумали се срива, след като разбира за проблема и точно в този момент вижда Мелек с Халил.

Алпай също е решен да създаде проблеми на Мелек и Халил.
https://www.potv.bg/a/moeto-ime-e-melek-ep-116


за ''ПС''

Скрит текст:
Фериде отива в кантората при мъжа си.

Той ѝ казва, че е опаковал вещите и ги е изпратил в къщата на баща ѝ.

Фериде иска от Къванч да инсталира отоплителна инсталация.

Зейнеп се усъмнява заради отказа на Али Фуат от делото и моли асистентката да провери.

Къванч съветва Зейнеп да даде малко време на Халил.

Али Фуат отива в дома на Халил.

Фериде казва на баща си, че си е взела нещата от дома си.

Али Фуат иска от Халил да станат партньори и да разработят едно заведение.

Халил отказва, но старецът му отговаря, че му е поверил дъщеря си, та с едно заведение ли няма да могат да се оправят заедно...

Зейнеп отива пред дома на Халил. Той отваря колета и вижда, че вътре има кафе машина.

Халил се обажда на Зейнеп, за да ѝ благодари, и разбира, че тя е пред дома му.

Илкер отива да иска Бирсен за жена. Бирсен и Серай са шокирани.

Юсуф е готов да се нахвърли върху човека.

Илкер прави предложение на Бирсен. Юсуф се нахвърля върху Илкер.

Серай вика вуйчо си да ги разтърве.

Халил предлага на Бирсен да отидат при него. Тя отказва.

http://tvnovellas.blogspot.com/2024/03/4_71.html#more

Желая ви приятен ден и успешна седмица!


# 440
  • Мнения: 36 794
Здравейте момичета

Днес е ден за почивка след празника.......Вчера и аз бях на празник - на дългото хоро в парка на младежта.....Снощи рано рано съм заспала......

Злати почивката е само за държавните служители....Останалите са на работа.....
Скрит текст:
Въпреки медиините ограничения гледах във фейса цяла България празнува, дори и в малките населени места - хора облечени в носии, деца рецитират стихотворения, народа пее позабравени патриотични песни, стана ми много хубаво.Наистина беше празнично Hands Plus1

Благодаря ти за снимките и озета на ЧП Hug

Добре, че ни напомни, че на 03.03. беше премиерата на Истанбулската Невеста - страхотен сериал

Тази вечер  малко пропуснах от "Трите сестри", нали е почивен ден, но гледах епизодите.....
Този Йълмаз е голям изрод Като садист е! Този заслужава да го обесят на площада!
Извика Илкер да иска Бирсен, а всъщност целта му беше да злепостави Бирсен пред децата....



Много ми харесва Къванч - голям сладур е....Да видим дали ще сложи газова инсталация в къщата на Йълмаз.....Мисля, че няма да сложи, ама сценаристите може да ме опровергаят.......На откачалката Фериде не й стана хубаво, че Къванч й е изпратил багажа, ама пред сестра си излъга, че тя си е приготвила багажа, а шофьора на Къванч го е докарал....Сега остава Къванч да сихване някоя хубавица и да изпрати едно селфи на Феридето и наща ще забрави за татенцето......



Ще чакаме да видим дали Халил ще приеме предложението на Али Фуат......Предполагам, че ще го приеме......



Лека и спокойна нощ, че утре ни чака работа.......

# 441
  • Мнения: 41 937
Здравейте,момичета!



Ани,благодаря за коментарите! Hug Опитай се да изгледаш епизодите на ЧП с руски субт. или озвучка,че да си го коментираме.Става още по-интересно!Мира разбра от Мерием за снимката,която й показа.Тя позна,че е от родния й край и й каза,че е от 2009 г.,а не от 2008 г.,както са написали отзад,тъй като е била бременна.Накрая на епизода Мира я показа на родителите си и ги попита в прав текст,че ли са истинските й родители.От фрагмана за 10 еп. те ще разберат,че истинската майка е пред тях.А Мира май ще прави ДНК тест.За Зейнеп и Джюнейд...се разбра,че не спят в една стая.Той не може да се докосва до никого след травмата когато е бил малък и е изпуснал ръката на майка си и тя се самоубива пред него!На сутринта той излезе и завивиките останаха на дивана.Дойдоха Фейза и майка й рано,рано на кафе и ги видяха.Хасна даде бурканче с една смес за Джунейд,разбирайте за какво...Зейнеп го скри.По-късно Фейза влезе в дома,потърси спалнята,гледа чаршафите сменени,после в коша за пране и видя,че няма оцветено.Така разбра,че вечерта Зейнеп и Джунейт не са спали заедно.Още мога да пиша,но тъй като не гледате ще спра...

от финала на епизода..
- Снимката не е направена през 2008 г. Направена е през 2009 г., когато трябваше да си бременна в осмия месец.
- Коя е истинската ми майка?


1 фрагман за 10 еп.


https://www.youtube.com/watch?v=Hdly_v0yvCU

с руски субт.
https://turkrutv.tv/krasnye-butony-10-seriya.html

репликите отделно
ПРЕВОД⬇⬇⬇
- Като видях това място...това е нашият край. Бях бременна.
- Ами какво ни интересува твоята бременност?
- Не крещи на жената!Чие дете съм аз?
- Ами ако един ден тя разбере цялата истина?
- Не говори глупости!
- Какво означава да изхвърлиш момиче на улицата посред нощ?
- Какво направи дъщеря ви?
- Какво може да направи дъщеря ми?
- Вие ще оправите този въпрос,господине.
- Джунейд ще се отърси и ще стане от масата.А ти за цял живот ще останеш с това клеймо!
-Да видим, аз съм благороден потомък на кралицата или на Муса (пророкът (мир на праха му)), който беше хвърлен в двореца.
-Какво ще стане сега?

А рейтингът показва,че 9 еп. наистина беше интересен!Какво покачване в АВ групата,която е най важна за рекламодателите!Отвяхме и Сървайвър...


на сериалите от снощи
Скрит текст:
▪TOTAL:

1. #КрасныеБутоны - 6.85% (+0.43)

3. #СалахАдДин - 5.42% (-0.43)

7. #Омер - 4.15% (-0.10)

▪АВ:

1. #КрасныеБутоны - 9.30% (+1.20)

5. #СалахАдДин - 4.16% (-0.35)

6. #Омер - 3.69% (-0.45)

▪АВС:

1. #КрасныеБутоны - 9.21% (+0.36)

3. #СалахАдДин - 5.11% (+0.11)

7. #Омер - 4.26% (-0.42)

за сериалите довечера
''Моето име е Мелек“

Скрит текст:
НА КРАТКО какво се случва в еп. 117 на „Моето име е Мелек“, който може да гледате от 21:00 часа на 5 март 2024 по Diema Family. 2024 по Diema Family.

Алпай се дразни, когато вижда Мелек и Халил в едно кафене в друг град и се кара с тях. Фунда се чуди защо Алпай все още се интересува от живота на бившата си съпруга.

От друга страна Джумали упреква Халил, че докато той се шляе с Мелек, те губят бизнеса си.

Халил веднага се връща и се интересува кой ги е съдил. Той няма доказателства, но е сигурен, че Кенан и Алпай са го направили, защото те няма други врагове.

Дефне се изправя срещу дядо си! Тя се опитва да установи връзка със Сеит Али, за да бъде своеобразен мост за среща между Мелек и Сеит Али.

Махмуд е ядосан, че баща му не иска да разбере, че като е съсипал бизнеса на брат си, той го е направил, за да го върне отново у дома.

Махмуд и Мелек се срещат на гроба на майка им. Какво ще си кажат, което е свързано с Митхат?



подробно на линка-https://www.potv.bg/a/moeto-ime-e-melek-ep-117

за ''ПС''

Ани, Къванч няма да постави газова инсталация,но за да не са на студено ще изпрати печка и камион с дърва.Фериде ще е бясна!
Скрит текст:
НА КРАТКО какво се случва в еп. 47 на турския сериал „Преплетени съдби“, който може да гледате от 22:00 часа на 5 март 2024 по Diema Family.

Дженет казва на малкия Халил, че домът на майката е в сърцата на децата ѝ.

Зейнеп става случаен свидетел на разговора между Халил и Али Фуат. Халил казва, че Зейнеп има право да знае истината. Зейнеп задава въпрос на Али Фуат за каква истина става въпрос, но той не знае как да ѝ отговори. Халил отговаря вместо него като казва, че става дума за живота ѝ.

Зейнеп е разстроена от Али Фуат, че не ѝ е казал за заплахите от Сефер. Халил и ѝ казва, че всичко са направили за нейно добро.

Зейнеп е много обидена не само на Али Фуат, но и на Халил. Тя дори чувства, че и двамата са я изоставили.

Йълмаз дава на Бирсен ножа, с който Юсуф е намушкал чичо си.

Кадер подарява шал на Йълмаз, а Къванч изпраща дърва и печка за Фериде.

Халил приема предложението на Али Фуат.
подробно на линка-https://www.potv.bg/a/prepleteni-sudbi-ep-47

Желая ви приятен ден!


Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 10:00 от Zlatina3

# 442
  • Мнения: 36 794
Здравейте момичета Hug

Злати да ги изгледам, ама не трябваше да допускам да се съберат толкова много епизоди....Мислех, че ще има преводи.......
А днес
Скрит текст:
ми се отели вола....Наумих си да направя колети на децата за задушница.....Измислих какво да приготвям и днес първо хукнах да пазарувам и след обяд започнах....Обади се дъщеря ми и аз й казах какво съм намислила, тя взе, че си каза предпочитанията, които не съвпаднаха с моите намерения....Та утре отново ще трябва да докупя някои работи и да ги приготвя, че в четвъртък да ги изпратя, защото незнам дали в събота куриерите работят.....В четвъртък последно ще направя баницата и изпращам колетите....И трябва да се подготвя за раздаване тук....

Тази вечер незнам аз ли гледах сериалите, или те ме гледаха....
Мислех, че съм видяла всичко на каквото е способен Йълмаз, но се оказа, че не е така.....Не разбрах какво стана с газовата инсталация за принцесата Фериде.....Ако Къванч наистина я направи много ще ме разочарова.....
Гледах разговорите на Халил с Али Фуат...Много ми е жал за този добър човек...А някъде прочетох, че ще го убият, но доколкото разбрах не го убива брат му...Жалко ако това се случи......

Имам още малко работа и ще лягам......

# 443
  • София
  • Мнения: 3 499
Добро утро, мили приятелки!
Ани, набързо ще ти отговоря на въпроса  за Къванч, който ми е любим песонаж. Няма газ, а изпрати един камион с дърва и печка. Фериде беше бясна. Това заслужаваше. Къванч помага  на Бирсен, като я назначава при него на работа /приготвя и разнася чай и кафе на служителите/. Тя е много доволна и благодарна, защото  най-после може да живее независима от никой. Напуска катила и наема жилище за нея и децата.
За Али Фуат, наистина зануляват този чудесен образ и артист. Убийството доста се разнищва, като най-напред се смята, че е Джем /осиновителя на Зейнеп/, след това, че се е самоубил като се е удавил, бутнат от яхтата в морето от  брат му, който е бил влюбен в жена му. Али Фуат има още един брат  - отвратителен тип, който е безкрайно алчен и който е причина за трагедията в живота му. Аз не зная как е в романа, но доста набързо го убиха и тогава се писа, че това е поради политическите убеждания на артиста - прекрасен артист и прекрасна беше ролята му, Мехмет Асланту е щял да се кандидатира за депутат от Работническата партия - "кемалистка"  - опозиция на Ердоган.


Всичко добро и до скоро.

Последна редакция: ср, 06 мар 2024, 10:02 от Nina NN

# 444
  • Мнения: 41 937
Добро утро,момичета!



Ани,всеки ден по един епизод ще гледаш и за една седмица си готова! Simple Smile
За Фериде аз писах още вчера в сутрешния си пост за сериала след краткото резюме от нета.
Скрит текст:
Захванала си се за трудна работа.Не е един,а два колета.Моите деца си ги знам какво обичат,но снахата и зетят са с различни вкусове и изобщо няма как да стане.Много ми е трудно,когато ги каня на гости по празниците. Grinning




диалога на руски ез.
Скрит текст:
— Если она войдет в тот дом, то обратного пути нет.
— Есть!
— Джунейд не сможет прикоснуться к Зейнеп. Он ни к кому не может прикасаться. У него психологическая травма. Обсессивно-компульсивное расстройство.
— Давай сделаем так. Я уверен, что они даже в одной комнате остаться не смогут. Доверься мне.
— Как мне тебе доверять? Что я говорю человеку, который только что спас мне жизнь…

Актрисата Мелиса Доуу се присъединява към сериала "Червени пъпки",в ролята на Айза.
Беше в ролята на Асуман в ''Забранената ябълка/Опасно изкушение''


за сериалите довечера
 "Моето име е Мелек"

Скрит текст:
НА КРАТКО какво се случва в еп. 118 на „Моето име е Мелек“, който може да гледате от 21:00 часа на 6 март 2024 по Diema Family.

Мелек споделя на Митхат, че лечението ѝ не е дало резултат и го моли, ако се случи нещо с нея, да са погрижи за децата ѝ.

Въпреки здравословните си проблеми Мелек подкрепя брат си, който е решен да се ожени за Сейран, въпреки възраженията на баща им. Сватбата се провежда тайно и на нея присъстват само Мелек, децата ѝ и техните приятели.

Алпай, разбира, че се подготвя празник за сюнета на Сейит Али, без никой да го е питал. Какво ще направи?

Дефне убеждава Йомер да отиде и да поговори с дядо си, преди да влезе в казармата, а Махмуд, по настояване на баща си, се среща с Митхат и му дава парите за счупената си количка. Как ще реагира Митхат?
подробмо-https://www.potv.bg/a/moeto-ime-e-melek-ep-118

за ''ПС''

Скрит текст:
НА КРАТКО какво се случва в еп. 48 на турския сериал „Преплетени съдби“, който може да гледате от 22:00 часа на 6 март 2024 по Diema Family.

Къванч съветва Джанер, че е важно да се запознае с бащата на момичето, преди да се ожени за него.

Йълмаз е трогнат от подаръка на Кадер и я кани на среща.

Али Фуат поднася цветя на Зейнеп, за да се извини.

Бирсен е притеснена, защото Юсуф не се е прибирал. Халил я успокоява и ѝ предлага да го търсят заедно.

Юсуф е на гроба на баща си, където го намира Халил.

Халил разкрива пред Юсуф истината за миналото на майка му и го убеждава да се върне.
подробно-https://www.potv.bg/a/prepleteni-sudbi-ep-48


Желая ви приятна сряда!

ПП Докато подготвях поста се появи този на Нинка Hug.Прочетох го,и тя е обаснила
 за Фериде и Къванч.Благодаря за инфото за Али Фуат! Flowers Hibiscus


# 445
  • Мнения: 36 794
Здравейте прекрасни

Нинка, Злати - вчера нямах сили да прочета какво се случва в сериалите, а и ги гледах между другото...

Злати
Скрит текст:
права си, че се заех с много трудна задача....Нямам никаква помощ - да пазарувам, да приготвям....измивам съдовете и пак ги изцапвам....но се справих....Днес изпратих колета на дъщеря ми. Утре имам само да направя една баница и докато изстива ще ходя да купя подарък на снаха ми. Магазина от който ще купувам ми е далече, но ще си взема такси, за да мога по-навреме да занеса колета, че може би заради 8-ми март на Еконт имаше много хора тази вечер....Сладкиша ми стана много хубав, соленките също..Купих халва, локум и сладки изкушения за внука - такива, които обича.....Трудно ми е, но ще се справя, само да съм жива и здрава що годе.....Като съм си наумила, трябва да стане.....

Нинка и на мен Къванч ми е любим парсонаж....Много се радвам, че не ме разочарова и не направи газова инсталация на принцесата....Ама тя как лъже баща си за Къванч.....Искал да им купил къща, но тя не искала....А пък Къванч направо я разби, когато говориха по телефона....Джанер чак се ошашави Joy
Много ми се искаше да доразвият образа на Али Фуат, но изглежда скоро ще се разделим с него.....за съжаление.....Кофти, когато политиката се намесва в изкуството, спорта, но така е на всякъде....Силните на деня опрадалят дневния ред на обществото.....
На Бирсен не й стана хубаво, когато Халил й каза, че отдавна е загубила Юсуф - но това е самата истина....Дядо му го купи с един костюм и е щастлив, че Юсуф ще стане негово копие. Ще бъде интересно как Халил ще го върне в правия път.....

Злати

Цитат
Актрисата Мелиса Доуу се присъединява към сериала "Червени пъпки",в ролята на Айза.
Беше в ролята на Асуман в ''Забранената ябълка/Опасно изкушение''

Аз гледах Изкушението от тук от там, но Асуман не беше ли майката на Йълдъз? Актрисата която виждам на снимката изобщо не си прилича с майката на Йълдъз - ако тя е Асуман.....

Аслъ в нова реклама на банка  QNB Finansbank





До утре момичета

# 446
  • София
  • Мнения: 3 499
Добро утро, мили момичета!
Ани открих български превод на ЧП при "Нерон" и ги слагам тук. Надявам се да се отворят.
https://neronbgbezplatno.blogspot.com/2024/01/blog-post_37.html
Ще се насиля и аз да ги гледам, въпреки, че превода не ми е проблем, а сюжета. Започнах да гледам "Бахар" и ми хареса за сега.
Ани, набързо ще ти кажа, че Халил открива Юсуф на гроба на баща му и му разказва, че майка му няма никаква вина и, че тя е нещастно омъжена още като дете. Той започва да се усеща за манипулациите на Йълмаз. Момчето ще разбере кой е прав и няма да "премине" на страната на катила-изверг. Халил ще го вземе да работи при него в ресторанта.
Предстоят доста интересни събития и ще видим катила- младоженец. Вероятно Злати ще сложи предстоящите събития подробно и да довечера.
Хубав ден.

# 447
  • Мнения: 41 937
Добро утро,момичета!



Цитат
Аз гледах Изкушението от тук от там, но Асуман не беше ли майката на Йълдъз? Актрисата която виждам на снимката изобщо не си прилича с майката на Йълдъз - ако тя е Асуман.....

Ани, същата актриса е!Само,че на снимката,която пуснах е по-слаба.За някои роли актьорите напълняват,за други-отслабват,сменят прически.Знаех,че разликата м/у нея и Еда Едже/Йълдъз е малка и проверих.Мелиса е родена през 1981 г.,а Еда-през 1990 г.!Разликата им е 9 год.!

Скрит текст:


Категория „Кратък преглед на епизода от нашия админ. Послевкус от поредицата🌪"
„Нула не съществува, има интервал между плюс едно и минус едно.“
Теорията на размитата логика.
на руски език в скрития текст
Скрит текст:
1.Зейнеп ,Мерьем ,Левент .
Серия начиная с эмоционально тяжелой сцены .Пытки Мерьем бандитами ,отчаянные слезы Зейнеп.К счастью Левент во время подоспел с полицией и с первой помощью .У девочки истерика. Она, не дожидаясь какого-либо результата, бежит прочь ,чуть не угодив под машину .Теперь Зейнеп знает страх потери матери.
Далее следуют препирательства Мерьем и Левента .Зейнеп просит отвезти ее домой,при этом подразумевая их совместный дом с Джунейдом .

2.Джунейд и Зейнеп
Левент рассказывает Мерьем о проблеме Джунейда (тем самым нарушает тайну доктора и пациента ,ради Мерьем(?)): «Джунейд не сможет прикоснуться к Зейнеп ,Джунейд не может прикоснуться ни к кому» .Левент заверят Мерьем, что болезнь Джунейда ни за день лечится ,и у них в выигрыше есть время, говоря: «…уверен, что Джунейд не сможет даже находиться в одной комнате с Зейнеп» и оказывается прав. «Я знал что ты не хочешь, и то, что ты вернешься, знал .Смотри ,ты пришла» его интонация, когда он говорил эти слова…… Глупо было бы верить ,что такой проницательный человек ,как Джунейд, не заметит как «рада» браку девушка .Он скрыл побег Зейнеп ,вернул в дом ее мать ,и можно предположить ,надеялся на мирное соседство вдвоем .Но, к сожалению ,злосчастная паста подаренная Хасной и козни Фейзы всколыхнули этот брак.Плюс давление Сади,который в упор не видит какие стертые в кровь раны на сердце племянника оставляют его слова.Левент тоже не спешит с помощью,да и ему тоже не легко открыть дверь доверия Джунейда .Недоразумение набирает обороты ,и вот он уже противоречит своим словам: «если не станешь спрашивать у кого-то «как ты?», ему не придется лгать, отвечая «в порядке». Кажется, ломая банку в дребезги ,он ломает вместе с тем что-то хрупкое в ее душе.

3.Наим.
Наша Лара Назира ,таки сбросила свои оковы ,сломав палку в ночь, когда отдал дочь в чужой дом ,а жену выпроводив «на родину».Чем дальше в лес ,тем больше дров ,тем больше Наим падает в бездну своих страстей.Придя к Надире с аурой альтруиста ,он растерял весь свой флер и стал демонстрировать легкую бытовуху домашнего тирана и абьюзера.

4.Бесте ,Левент и Ханде.
В будущей перспективе вижу конфликт между Бесте и Ханде .Он уже назревает.
Бесте, руководствуясь своим девизом «не попробуешь ,не узнаешь», может манипулировать «дочерью» ,не брезгуя ни чем на пути к цели .Очень противоречивый персонаж,который принесет много головных болей своей «семье».Очень занятным вышел разговор с Суави ,где нам сделали намек на возможное появление «другого мужчины».Подобно тому, как Фейза строит козни союзу Зейнеп и Джунейда ,Бесте будет (уже) мешать сближению Левента и Мерьем.

5.Мерьем ,Мира и Зейнеп.
Мира все больше отдаляется от Бесте ,при этом ненароком становясь ближе к Мерьем.Сама того не ведая наверстывает упущенную материнскую ласку ,прося то сказку ,то колыбельную .Как нежно соприкоснулись их души в этих разговорах .Мира искренне прониклась биологической матерью ,о чем она рассказывает Джану и зовет ее теперь исключительно «госпожа Мерьем».Далее она дарит книгу Зейнеп ,со спойлерами от сценаристов .
6.Джунейд и Джан
Эта встреча свояков была легендарной )
Интересно что сцена шла параллельно диалогу сестер .Фраза «король этих здешних мест» просто 10 из 10))) Далее Джунейд по своему обычаю, словно сканирует Джана ,выдавая очередную базу .Вообще ,учитывая какие спойлеры принесла Мира в виде книги,я верю в положительный конец для всех из этой четверки .

Примечание :некоторые из сцен в дальнейшем ,будут рассмотрены отдельно. Нам очень интересно узнать и ваше мнение и теории в комментариях : )

и тук май ще започне нещо...м/у Ханде(сестрата на Левент) и Сечкин(приятел и колега на Левент)


Какво прави Наим,когато изпрати Мерием за родния край.Парфмира се,облече ново сако...и как е когато Мерием се върна обратно...Grinning


за сериалите довечера...
''Моето име е Мелек''

Скрит текст:
НА КРАТКО какво се случва в еп. 119 на „Моето име е Мелек“, който може да гледате от 21:00 часа на 7 март 2024 по Diema Family.

Аслъ, момичето, което Керем защити идва, за да му благодари. Какво Аслъ ще признае на Керем?

Юнзиле е съсипана, когато разбира, че Митхат се е оженил за Сейран.

Йомер отива при дядо си, за да му се извини, но за съжаление Джумали не е склонен да отстъпи.

Йомер подарява пръстен на Дефне.
подробно-https://www.potv.bg/a/moeto-ime-e-melek-ep-119


за ''ПС''

Скрит текст:
НА КРАТКО какво се случва в еп. 49 на турския сериал „Преплетени съдби“, който може да гледате от 22:00 часа на 7 март 2024 по Diema Family.

Халил иска да плаща образованието на Серай.

Йълмаз разбира, че Халил и Али Фуат са съдружници и ще отворят заведение. Йълмаз побеснява, че Халил е решил да постави друг мъж на мястото на баща си.

Али Фуат казва на Джем, че се е отказал от делото, но не и от Зейнеп.

Халил предлага работа на Зейнеп като негов адвокат. Дали тя ще приеме?

Фериде следва съветите на баща си и се опитва да манипулира Къванч с бременността си, но какво ще се случи?
подробно-https://www.potv.bg/a/prepleteni-sudbi-ep-49


Желая ви приятен и успешен ден!

ПП Докато пишех се появи поста на Нинка !Благодаря за споделеното!Дано по-бързо успеят с бг.превода.Сега са пуснали 4 еп.,излъчени са 9 епизода на турски.

# 448
  • София
  • Мнения: 3 499
Добро утро, мили приятелки!
Да пием заедно празничното кафе:
Да празнуваме 8-МИ МАРТ - МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА ЖЕНАТА!
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Хубав ден и хубав празник.

# 449
  • Мнения: 36 794
Добро утро момичета

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК 8-МИ МАРТ - на всички, които считат днешния ден за празник.
Бъдете здрави, щастливи, обичани и красиви Ние сме по-добрата част от човечеството! Ние сме майки, съпруги и работещи жени и успяваме да съчетаем три в едно - Жени!



Злати Flowers Hibiscus Нинка Flowers Hibiscus

Вчера не успях да се включа.....
Скрит текст:
Към 19 часа ми се обади  една приятелка, че един колага с когото съм работила 27 години е починал внезапно. Разстроих се много, последваха много телефонни разговори....Вдигнах кръвно...дрогирах се....Тази сутрин като станахпък кръвното ми е 88/48....Измерих го преди малко, пък беше 147/86......

Трите сестри и Мелек ги гледах между другото.....Гледах Съдбите....

Както вече писах Йълмаз не спира да ме разочарова. Такава жестокост към Бирсен и Халил, дори не мога да си представя.....Как Джанет е изтърпяла този насилник 38 години....Как е гледала как унижава Бирсен и Халил и не е можела нищо да направи.....Само Фериде е била пощадена от насилието на баща си......
Харесва ми, че Бирсен вече не премълчава на Фериде.......
След разговора с вуйчо си, на Юсуф започна да му светва какъв е дядо му.....
Фериде се опитва да изнудва Къванч, но мисля, че няма да й се получи.....Висля си, дали Фериде няма да го види със секретарката на Зейнеп и това да я стресне....
Ще гледаме и ще видим......



Желая ви щастлив и усмихнат празничен ден

Общи условия

Активация на акаунт