Мъжът ми осакатил двете ми драцени !

  • 6 033
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 794
Тази тема ме подсети да обера изсъхналите листенца на моите две.... Wink

Според мен не ги пипай, ще си се възстановят...

А колко често поливате вашите?

# 16
  • Мнения: 9 095
ами аз моята си я поливам на 2-3 дни, по малко, по- рано по- често я поливах ама й пожълтяха листата newsm78

# 17
  • Мнения: 4 668
Аз ги поливам веднъж в седмицата , понякога и веднъж на 10 дни . Добре си живеят ... докато не се сети мъжът ми да ги оскубе  Confused

# 18
  • Мнения: 35
Ако не ти се гледат проскубани, имам едно хубаво растение, което ми се повтаря, но не му знам името  newsm78. Хайде ги разменим  Joy

# 19
  • Мнения: 4 668
Ако не ти се гледат проскубани, имам едно хубаво растение, което ми се повтаря, но не му знам името  newsm78. Хайде ги разменим  Joy
Ами пусни снимка , ще го разгадаем какво е  Wink
Но аз гледам само палми ... Другите видове не оцеляват в къщи ... нещо много бързо им виждам сметката  Sad

# 20
  • Мнения: 794
Пак съм аз с поливането...  Rolling Eyes

А използвате ли пулверизатор за да им връскате вода  в листенцата?

Аз изливам директно в корените....



# 21
  • Мнения: 4 668
Преди използвах пулверизатор , но в последно време - не  Rolling Eyes много не им обръщам внимание на цветята си  Confused за което ме е срам де ...

# 22
  • Мнения: 35
Понеже ме мързи да снимам и после да хоствам някъде снимката, за да се вижда, порових в изображенията на гугъла и открих едно растение, което много прилича на моето.  Естествено, моето е по-хубаво :) и листата  са му с пет връхчета, а не със седем като това.

Ако някой знае как се казва, да ме ограмоти, моля :)



# 23
  • Мнения: 258
явно палмите са ви слабост Laughing

Драцените НЕ са палми.

Ако някой знае как се казва, да ме ограмоти, моля Simple Smile

Мисля, че е Fatsia. 
Виж тук!

Последна редакция: чт, 01 фев 2007, 20:43 от bubble

# 24
  • Мнения: 1 426
моя преди години я одряза, за да се разклонява и присажда и ......накрая успях да спася само едно клонче и от тогава има вето над цветята ми.

# 25
  • Мнения: 35
Бабъл, благодаря за инфото, много е полезно. В знак на благодарност няма да те тормозя за имената на останалите ми растения. От 11 различни, знам само 4  Sunglasses Със сигурност имам китайска роза, бамбуково дърво, алое вера и фикус. Голям съм ботаник,  хаха!

# 26
  • Мнения: 258
Бабъл, благодаря за инфото, много е полезно. В знак на благодарност няма да те тормозя за имената на останалите ми растения. От 11 различни, знам само 4  Sunglasses Със сигурност имам китайска роза, бамбуково дърво, алое вера и фикус. Голям съм ботаник,  хаха!

Няма проблем. Ако те интересува някое друго растение, питай!  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 6 461
Моята драцена по същия начин  е осакатена.Само не знам кой я е оправил така .Все някой от в къщи ще да е... ThinkingОскубани са  и листата.....направо горката стана една рахитична #Crazy
И не знам още какво и се е случило ....изсъхна и я изхвърлих.

# 28
  • Мнения: 4 668
Със сигурност имам китайска роза, бамбуково дърво, алое вера и фикус. Голям съм ботаник,  хаха!
Браво на теб  Grinning
Аз не мога да кажа същото за мъжа ми  Confused  Гледам , че и Дими си има скрит специалист в къщи ...

# 29
  • Мнения: 35

Браво на теб  Grinning
Аз не мога да кажа същото за мъжа ми  Confused  Гледам , че и Дими си има скрит специалист в къщи ...

Не съм много за хвалене, честно  Confused Но при положение, че на жена ми не и се занимава с тях, аз съм човека. Поливам растителността само веднъж седмично, макар че предполагам някои от тях обичат по-често, други по-рядко. Но вече съм ги дресирал и са свикнали на режима горките Embarassed Единствено на фикуса му обръщам по-специално внимание - забърсвам му листата от време на време, понеже е с мене от над 10 години, мъкнал съм го при всяка смяна на жилището, и така да се каже, знае всичките ми тайни, скъп ми е Blush

Общи условия

Активация на акаунт