Ню Орлиънз и Мексиканският залив

  • 291
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 747
Обмислям пътуване в Мексико, с евентуално начало US. New Orleans ми е бил  мечта от доста време, но вчера прочетох, че  градът държи първо място по убийства, въпреки че са концентрирани в по-бедните райони. Затова сега преоценям, има ли посещавали и какви са ви препоръките?

# 1
  • Мнения: 1 047
Имам мил спомен от пътуването  с мъжа ми в New Orleans през март 2015. От Канада сме и говорим и френски. Отдавна ни беше в плановете и при една чудесна промоция на Air Canada купихме самолетни билети и си резервирахме хотел в туристическата част за 4 нощувки. Разхождахме се пеша из френския  квартал, Bourbon street, возихме се на hop on -hop off,  също с корабчето Nachez по Мисисипи.
Беше пълно с туристи въпреки че беше минал Mardi Gras.
Дори използвахме градския транспорт за да посетим NOMA и гробището.
Музеят на изкуствата(NOMA) има и забележителна европейска колекция. Едвар Дега е живял известно време в града.
Нито за миг не сме се чувствали в несигурност. Случайно се запознахме с други канадци в  едно джаз заведение. Те също споделиха, че са приятно изненадани от New Orleans.
Дано тук се разпише някой, който е бил скоро.

# 2
  • Мнения: 763
Аз бях там миналата година. По туристическите места е безопасно. Но по улиците има доста бездомници, които определено са с психически проблеми и разминаването с тях е много дискомфортно като усещане. Не са агресивни, но може просто да съм имала късмет. Един такъв индивид ходеше след мен и ми заставаше в кадрите на снимките в парка Армстронг....нищо не ми направи, нито ми говори, но ме следваше през цялото време. Страшничко си беше, защото точно в този ден обикалях сама с фотоапарат. Такива неща могат да ти се случат там с доста голяма вероятност. Мисля, че пълен игнор е правилната стратегия.

Бърбън стрийт вечер е някаква безумна лудница, но пък веднъж трябва да се види и да се преживее това. Аз не бих повторила. Може би някога, много отдавна, това е било страхотно място, но сега - не.
За музика и хубаво преживяване аз харесах Frenchmen Street.
Не пийте от полулярния коктейл Hand Grenade, който ще видите по улиците - гняс, пълна със захар и главоболието на сутринта ще е тежко. Но определено пийте коктейли в хубави барове и клубове - има страхотни и много оригинални. Това е интересно да посетите https://www.sazerachouse.com/
Повечето музеи си заслужават, зависи какво ви вълнува и колко време ще имате. Има дори музей на вуду магиите и има много хубави турове с водач из града, който ще ви разкаже за вудуто и какво общо има с града. Безплатни са туровете - потърсете в нета.
В неделя, на площад Конго, понякога се събират хора и пресъздават онова, което се е случвало там в миналото, когато на робите се е позволявало да потанцуват и да попеят по своя си начин, за който именно се твърди че е в основата на джаз музиката. Много е интересно, дано да имате късмет да погледате.
Има и турове за всичко, свързано с робството - посещават се имения и разказват. Заслужава си.
Корабче по Мисисипи - има и някои с джаз оркестър - плавате и слушате музика на живо....танците не са забранени също Simple Smile
Много писатели са живяли там - има книжарници и къщи-музеи, като например къщата на Фокнър и т.н.
Постоянно се снимат филми, защото е много фотогенично. При моята седмица престой, попаднах на два снимачни екипа, които снимаха на улицата. Много е вероятно да попаднете на подобно нещо.
И накрая храната - яжте от всичко, много е вкусно почти навсякъде. Има местни специалетети, които са задължителни направо.

Като цяло ще усетите, че обстановката е леко притеснителна, на места е леко криминална, но ако не се отдалечавате много от туристическите места ще сте в безопасност. Заслужава си да се посети при всички случаи. Аз със сигурност ще отида пак при първа възможност.

Хубаво пътуване пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт