Всичко за всички марки гел лакове - тема 51

  • 23 091
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8
Здравейте, поздравления за темите и активността. Обмислям поставянето на гел лак вкъщи. Прочетох първия пост, написан е супер изчерпателно, но като човек, който никога не си е мислил да се лакира вкъщи има някои неща, които не са ми съвсем ясни. Със сигурност ще прегледам по-обстойно, но бихте ли могли да ми кажете приблизително каква първоначална инвестиция ми е нужна, като разбира се изключим самите лакове? Интересувам се от бюджетните материали, лампи и пили, тъй като ще е за пръв път и за проба. Ако остане това като хоби, мисля тогава да инвестирам в по скъпи уреди. Трудно се ориентирам все още и предполагам, че на някой, който вече се занимава вкъщи ще му е по-лесно да даде примерна сума, за достъпни продукти, които, разбира се, са годни за употреба. Разбирам, че въпросът ми е доста субективен, но ще се радвам на всякакви съвети.

# 721
  • Мнения: 641
. Перфектно и … много моето. Кои са продуктите?

Благодаря! База и топ на Коди, стикери от Шейн и ето тази млечно Бяла база



Но изобщо не съм доволна от нея, повторила съм четири пъти и леко се разлива.

# 722
  • Мнения: 233
Здравейте, записвам се в темичката. Simple Smile Дълго време ходих на гел лак, но напоследък доста увеличиха цените и реших да се пробвам сама.
Три пъти слагах, но явно или не направих нещо както трябва или развих алергия.
Струва ми се, че си направих онихолиза. В доста ранен етап, но реших да спра лака, за да не стане по- зле.
В момента изрязах всичко до дъно и капвам чаено дърво 1-2 пъти дневно, не виждам резултат, защото израстват пак отлепени.
Нещо друго мога ли да мажа/ пия ?
Четох за киснене на ръцете в топла вода със сода, но не съм пробвала.
Благодаря ви! Simple Smile

# 723
  • Мнения: 2 727
Нещо класическо в червено и още един маникюр на майка ми.

# 724
  • Мнения: 7 611
Violetka, много неприятно! Прочети информацията за алергиите в заглавния пост, има доста изчерпателни обяснения и съвети.
За онихолизата стандартното "лечение" е изрязване на ноктъте до дъно и мазане с масло. Зависи колко зле е положението. Ако отлепването е много навътре, може да се наложи и да отидеш на медицински маникюр, за да ти зачистят правилно ноктите.

# 725
# 726
  • Мнения: 233
Violetka, много неприятно! Прочети информацията за алергиите в заглавния пост, има доста изчерпателни обяснения и съвети.
За онихолизата стандартното "лечение" е изрязване на ноктъте до дъно и мазане с масло. Зависи колко зле е положението. Ако отлепването е много навътре, може да се наложи и да отидеш на медицински маникюр, за да ти зачистят правилно ноктите.

Много благодаря! Отивам да чета. Малко е, успях да изрежа всичко и си имам нокътчета, дори не си личи, че има проблем. Мисля, че го хванах в начален стадии.  Просто ми се иска много бързо да реагирам, преди да стане по- зле.

# 727
  • Мнения: 7 611
Ноктите ти изглеждат съвсем нормално. Други симптоми имало ли е - зачервяване, сърбеж, лющене на кожата, балончета?
И какви лакове използваше? Китайски?

# 728
  • Мнения: 113
Здравейте, поздравления за темите и активността. Обмислям поставянето на гел лак вкъщи. Прочетох първия пост, написан е супер изчерпателно, но като човек, който никога не си е мислил да се лакира вкъщи има някои неща, които не са ми съвсем ясни. Със сигурност ще прегледам по-обстойно, но бихте ли могли да ми кажете приблизително каква първоначална инвестиция ми е нужна, като разбира се изключим самите лакове? Интересувам се от бюджетните материали, лампи и пили, тъй като ще е за пръв път и за проба. Ако остане това като хоби, мисля тогава да инвестирам в по скъпи уреди. Трудно се ориентирам все още и предполагам, че на някой, който вече се занимава вкъщи ще му е по-лесно да даде примерна сума, за достъпни продукти, които, разбира се, са годни за употреба. Разбирам, че въпросът ми е доста субективен, но ще се радвам на всякакви съвети.

Добре дошла. Наистина е субективно и ако четеш в темата, ще видиш, че материалите могат да струват и 2 и 200 Simple Smile

Като за начало, задължителните неща и с много груби сметки: 
лампа - 30 лв.
обезмаслител и праймер - 10-15 лв.
база и топ (примерно на Claresa) - 16-20 лв.
четки или клечки (най- малкото за почистване, избутване) - 5-10лв.
ацетон - всякакъв става
лакове - 2-3 броя за пробата - 15-20лв.
пила - не е задължителна в началото, можеш да сваляш с ацетон. ако решиш да купуваш - примерно от 60лв. нагоре са тези, които вършат работа и са на нашия пазар

Аз за тези неща се сещам.

Да използвам момента и да питам и аз - има ли съществена разлика между ацетона и разтворите за сваляне на геллак? Гледам, че и те са на ацетонова основа, но има и други добавки вътре. До колко по- ефективни са?

# 729
  • Мнения: 233
esmeralda23, много съм ги изпилила в момента, за да премахна отлепването. Чак живеца ми се вижда и ме понаболява. Като свалих последния гел лак се бяха надигнали и жълтееха. Не съм имала зачервяване или сърбеж. Може механично да съм ги наранила? Иначе използвам марките: nailcocktail и canni. Купих си kodi също, но още не съм ги използвала. Абе, за всеки случай ще почина известно време и ще мажа с масло и ще пробвам пак.

Последна редакция: нд, 22 окт 2023, 10:50 от Violetka91

# 730
  • Мнения: 958
Едит: качвам и новия маникюр от днес.

Един изравняващ слой кавър база на Коди с частички. На палеца понеже нокътя е голям и количеството гел е по-солидно ми остана неизпечен гел в дълбочината на поклитието, та го свалях и нанасяв втори път. Сега като ги гледам обаче, има леки неравности по периферията на ноктите заради самите частички, та ще буферирам всички нокти и ще сложа наново топ, за да ми е идеално стъклено. Grinning





Паолина, абсолютният минимум за мен е:
Лампа
База и топ
Цвят
Избутвач
Пила и буфер блок
Чист ацетон или лакочистител с ацетон (+ памук и алуминиево фолио, които вероятно имаш вкъщи)
Спирт от аптеката
Всичко на всичко за под 80-100 лева можеш да си набавиш стартово нещата - ако цената е определяща просто за да пробваш.
С ацетона сваляш гел лака и обезмасляваш нокътя, преди да нанесеш новия гел лак. Спирта е за почистване на лепкавия слой, но ако топа ти е без лепкав - нямаш нужда и от спирт.
Ако пък си сигурна че ще продължиш да се занимаваш купи си малко по-хубави база, цвят и топ, за да не се окаже пък че евтините гелове ти се отлепват, повличайки нокът.

Силвър, течностите за сваляне с две думи са скъп ацетон. Повечето които съм пробвала свалят по-бавно и по-трудно, отколкото с чист ацетон. Причината е, че тези допълнителни съставки реалдо намалят концентрацията на ацетона в разтвора, който (ацетона) е съставката, която всъщнаст сваля гела. Тези допълнителни продукти обичайно са сложени уж за да не изсушава толкова кожата, но моите наблюдения са че е по-добре 5 мин с чист ацетон, отколкото 20 мин с някакъв препарат, който уж не изсушава.

Последна редакция: нд, 22 окт 2023, 15:49 от HoneyBee33

# 731
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 796
И моят обикновен, чак прост маникюр Stuck Out Tongue Winking Eye

# 732
  • Мнения: 1 809
Кой е цвета, много е як Heart Eyes

# 733
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 796
Ако е към мен въпросът, телесно е Claresa, Nude 111

# 734
  • Мнения: 1 809
Да, благодаря ти Blush

Общи условия

Активация на акаунт