Музикален инструмент

  • 13 669
  • 114
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 932
Ех пианото, интЕлЕгентна работа, но смятам да го поотложа...

# 16
  • Мнения: 6 390
Пиано би било чудесно, обаче не забравяй, че и в къщи трябва да се упражнява... а то е доста масивно... и цените са по-високи от нормалните играчки  Wink
Иначе китара, акордеон и духовите инструменти ми се виждат най-подходящи  Peace
За барабани винаги съм си мечтала да имам, но сега като родител...не искам и да си помислям за тях  Crazy Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 7 242
Защо не сложиш и отговор "Не смятам, че е необходимо"?
Ако детето ми не проявява някакъв специален интерес към музиката /какъвто е нашият случай/, не смятам, че е нужно. Просто времето на детето ми е кът и има други неща, които са с приоритет - езици, спорт, рисуване. Иначе е чудесно да можеш да свириш на някакъв инструмент, но това освен желание и талант, изисква и много време и усилия. Предпочитам да ги посвети на друго.

# 18
  • Мнения: 8 505
Необходимо-не.Ако има желание и талант-да.Инструментът ще си избере сама,моето желание няма значение.
Аз като малка много исках да уча барабани.Да,но родителите ми не искаха,предлагаха ми почти всичко друго,но не и това.В крайна сметка не свирих на нищо-нито моето,нито тяхното желание (което всъщност беше пиано) се изпълни.Така че ако детето ви изка да свири на чинели или на туба,не го спирайте Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 228
Мисля, че инвестицията определено си струва.
Аз самата свиря на китара, започнах в трети клас. Синът ми проявява огромен итерес, непрекъснато пита кога започва уроци  Simple Smile Само дето според мен е още малък. Но при всички положения ще се постарая да има досег с музиката ... особено класическата музика. Тя дава допълнителни възможности за изява, защото в синтез с тишината далеч надхвърля силата на общуване с думите.
Ще си позволя да не се съглася с тези от вас, които считат, че непременно е необходим талант за запознаване с музиката: талант е необходим, за да стане човек музикант; за да се докосне до музиката е необходимо само желание   bouquet
Колкото до шума - винаги има начини да не пречим на съседите ...
Лично мнение - за деца до втори - трети клас, може би китарата не е най - удачния инструмент, защото е един от най - трудните и може без време да скапе музикалните амбиции  Simple Smile. Може би не е лоша идея да се започне с пиано - доста по - достъпно е. Пък след това детето да си реши.
По повод на инвестицията - не мисля, че музикален инструмент (има китари за 60 - 70 лв., ел. пиана по 600 - 700) е по - лоша инвестиция от луксозна играчка или пък пластмасова къщичка с пързалка в стаята ...

# 20
  • София
  • Мнения: 555
И според мен много обогатява досегът с класическата музика, особебо сега, когато отвсякъде децата се заливат с чалга и да ме простят почитателите, но не мисля че е чудесно това да са идолите на децата ни.  Може би пианото е най-достъпно като за начало, но ако детето има друго желание трябва да го оставим да избере. Разбира се, ако не иска да свири, няма смисъл да настояваме.
Аз съм свирила на пиано, така че имаме вкъщи, засега е интересна играчка, пък ще видим като порастне.

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Интересно ми е какво е вашето мнение по въпроса.  Добра "инвестиция"  ли са уроците по музикален инструмент?  Споделете опита си!
[/quote
Най-добрата инвестиция. Иска се обаче доста труд и последователност. Убедена съм, че развива концентрацията и обема на внимание, което пък помага в училище. Помага и на самочувствието на детето. Покрай моята дъщеря доста от приятелчетата и се запалиха по пианото. Не е нужно на всяка цена да има в къщи класическо пиано, но синтезатор с динамична клавиатура. А ние ходим в близкия синдикален дом и използваме техния инструмент, а в къщи имаме само детско електронно пиано, на което само в редки случаи се упражняваме.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
"Добра" инвестиция за кого и защо?

Едва ли щерката ще стане велик пианист, но все пак - харесва й да свири и ходи на уроци по пиано. Намирам го за ОК. Сама поиска, ние се съгласихме.
Баща ми 1000 години ме молеше да уча някакъв инструмент... Ми не ми харесваше нищо и така си останах муз. лаик (инвалид). А може би е трябвало. Сега съжалявам, че не е "натиснал" повечко, макар аз да не си насилвам децата за нищо.

# 23
  • Мнения: 2 381
Ako детето проявява интерес -да.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 20:24 от daisy_st

# 24
  • Мнения: 1 210
Аз съм на мнение, че интереса се създава у детето от родителите или друг авторитет.

Лично за мен музиката дава много. Това, което някои възпитават чрез спорта, други възпитават чрез музика - търпение, постоянство, самообладание (тренировки, организираност - за да има време за всичко, опит пред хора - за едните състезания, за другите концерти). Казват, че музиката помага на математиката (без майтап), а аз през цялото време се чудя защо и едното и другото ми вървят. Свирила съм 11 години на пиано. Към 7 клас залитнах към специализирано обучение по музика, но се усетих че не е за мен. Станах инжинер  - може да се каже другата крайност но не е така.
Обичам музиката. Обичам да се наслаждавам на всеки звук - особено когато се опитвам да слушам само един инструмент от оркестъра или групата.

Иска ми се да кажа много неща, но ми се струва че на някой може да му се стори префърцунено.

Обаче още не знам как бих се справила с интереса към музиката чисто организационно в София. Колко време ще бъде загубено в придвижване от една точка до друга и т.н.

Замислям се все по-често за вариант Back to the cave.

# 25
  • Мнения: 192
Изобщо не звучиш префърцунено и напълно съм съгласна с мнението ти! 

# 26
  • Мнения: 3 360
Ако и когато пожелаят аз  ще съм "за"Според мен какъвто и допир да имат децата с изкуството все ще им е от полза!А моята работа като родител  е да ги насърчавам/и се опитвам,ама кой знае какво ще излезе newsm78 Laughing/

# 27
  • Мнения: 146
моите свирят на пиано. избрах пианото най-вече, за да зарадвам свекърва ми, която е учител по музика и свири на пиано. иначе смятам, че каквото и да е занимание с музика е полезно. освен всичко друго, развива и математическото мислене - според учените музиката и математиката се случвали в един и същи участък на мозъка, за което имам и пример - свекърва ми изключително лесно помни цифри с всякъкви дължини Simple Smile.
Вярно е, а аз като човек говорещ пет езика ще допълня, че и способността да изучаваш чужди езици е в същата тази част на мозъка. Така че съм много благодарна на родителите ми, че ме записаха на пиано като малка. И ми купиха пиано без да ги моля много.
Човек с музикален слух е в състояние много по-добре да научи чужд език от останалите.
Както и обратното е вярно деца говорещи няколко езика често имат и музикален слух. Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 819
Не считам, че е необходимо, но ако решат да свирят на муз. инструмент ще ги поощря.
Насила не може да се свири  Naughty

Абсолютно съм съгласна с теб Peace Аз като малка имах голямо желание да свиря на пиано, ходих на уроци 1 година, но нашите не можаха да ми купят пиано и трябваше да се откажа, беше ми много мъчно (сигурно затова ме няма никаква в математиката)! Sad А детето ако иска да - свири, ако не иска - няма да я насилвам. Виж, за спорта вече съм категорична - няма не искам Mr. Green

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 15:15 от Пети

# 29
  • Мнения: 891
Много важно и детето да го иска а не само родителите да го натискат.
Стига да има желание да свири на музикален инструмент, аз съм ЗА  Peace Но само ако тя самата иска
Ходила съм години наред на уроци по пиано, без желание и знам колко е неприятно да свириш, не защото ти харесва, а под натиска на родителите.
 

Общи условия

Активация на акаунт