Париж - 19

  • 31 272
  • 694
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 1 380
Това забравих да кажа, че дами и мъже над 50г. са скъпо облечени, марково и с вкус, младите са оле,мале...

# 421
  • Мнения: 1 868
То и в козметичните и фризьорски салони са основно бабенца...
Но пък и младостта е красива сама по себе си. Не е нужно да се мацоти и цапоти толкова.

# 422
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Снощи пристигнахме с късния полет на уиз.
Шатъл и метро и мн удобно се придвижихме до наетия апартамент.
Съветвам да си купувате билети през приложението. Неудобство е,че не можеш да вземеш няколко. На децата се наложи да са на пластика. Таксуваха ни я по 5 Е.
Вече няма гартиени карнети от по 10 билета- питах на летището и Порт Майло.

# 423
  • Мнения: 7
Единични хартиени билети продават ли се?

# 424
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Да, ние такива си взехме.

# 425
  • plovdiv
  • Мнения: 130
Някой да е ходил до Астерикс парка ако може да сподели как се стига до там с градски транспорт. Има ли изобщо такава опция? Че кола няма да наемаме.
Ние ходихме 2014 първо с метро и после с автобус специален до парка. Не си спомням с точност.

# 426
  • Мнения: 7
Навсякъде ли ги продават и по конкретно като слезем от шатъла на Порт Майо?

# 427
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
За Астерикс ние взехме Bolt от последната спирка на линия 13 (университет Сен Дени) Чакахме bla-bla car автобус, но той закъсня ужасно много. Дойде, видяхме го тъкмо когато се качвахме в колата. Излезе ок. 40Е в посока, ние бяхме 4 човека, така че мисля, че беше добре, не вярвам автобусът да ни вземе по-малко.
На 30-ти март паркът празнува 35 години, ще откриват и нова атракция - гигантска 40-метрова въртележка.

# 428
  • Русе
  • Мнения: 7 804
Влязохме в метрото и имаше атомати. На Порт Майо също има метро станция и в нея ще си вземете билети. От другата страна на конкресния център е.

# 429
  • София
  • Мнения: 1 843
17 квартал добре ли е за нощувки? Единият апартамент е на 500 м. от ЖП гара Porte de Clichy. Другият - до спирка на метрото Rome. Вторият май е по-добре като местоположение.

# 430
  • Мнения: 240
За стигането до Версай - RER C е много удобен, спира много близо до входа на двореца. Слиза се на спирка Versailles Chateau Rive Gauche.

# 431
  • Мнения: 1 036
Здравейте, планирам пътуване до Париж, но малко се обърках с транспорта. Тъй като планирам спане в Дефанс /близо до спирка Esplanade de La Défense/, разбрах, че това се води друг департамент. Нали билетите Т+ важат за там? Само за метро говоря

# 432
  • София
  • Мнения: 160
СпешноRelaxed

Здравейте, детето ми ще пътува с паспорт, няма лична карта, връща се от Париж на 7.04., а паспортът е валиден до 30.04.2024

Трябва ли да го подновя експресно?

ПС
Ето това намерих в egov, но някой може ли да сподели от личен опит?

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 23:51 от isita

# 433
  • plovdiv
  • Мнения: 130
СпешноRelaxed

Здравейте, детето ми ще пътува с паспорт, няма лична карта, връща се от Париж на 7.04., а паспортът е валиден до 30.04.2024

Трябва ли да го подновя експресно?

ПС
Ето това намерих в egov, но някой може ли да сподели от личен опит?
Моят е до 27 март и нямаше проблем от Италия , пътувах на 03 март. Мисля , че трябва да е валиден към датата на пътуването в ЕС.

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 00:54 от arev

# 434
  • София
  • Мнения: 171
За ЕС не е валидно правилото за 1 месец до изтичане. Само за трети страни трябват повече от 1 месец.

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 10:20 от Pleione

Общи условия

Активация на акаунт