Париж - 19

  • 26 164
  • 584
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7
Здравейте група искам да попитам билета за метрото т+ дали важи за всички зони или само за 1-ва както пише и дали добавени 10 билета в една карта могат да се ползват от двама души

Последна редакция: пн, 25 сеп 2023, 18:27 от Krasiboy85

# 61
  • Мнения: 550
Здравейте, препоръчайте ми квартал , може и хотел, които да е приятен за разходка, да си има атмосфера и да не е безумно скъпо .. Латинският квартал ли е най предпочитан ? Аз харесах един хотел до катедралата в Монтмартър, като мислех че е хубав район, но отзивите в букинг са че е опасно нощно време.

# 62
  • Мнения: 1 829
Доста е отдалечено от центъра също така. Аз харесвам 11 район, разгледайте там.

# 63
  • Мнения: 610
Извинете, а от кои сайтове резервите билети за кулата, за версай  за.лувъра

# 64
  • Мнения: 264
Здравейте, препоръчайте ми квартал , може и хотел, които да е приятен за разходка, да си има атмосфера и да не е безумно скъпо .. Латинският квартал ли е най предпочитан ? Аз харесах един хотел до катедралата в Монтмартър, като мислех че е хубав район, но отзивите в букинг са че е опасно нощно време.
Ние бяхме в квартала монмартър, много е приятен и не сме имали ситуации Ввечер да разгледате Монмартър е съвсем различно от това през деня .

# 65
  • Мнения: 3 422
Извинете, а от кои сайтове резервите билети за кулата, за версай  за.лувъра
От официалните им сайтове:
https://www.louvre.fr/en/
https://www.toureiffel.paris/en
За Версай не съм купувала билети, но бих купила пак така от офицалния сайт.

# 66
  • Мнения: 4
Здравейте!
И на мен с приятелка и децата ни предстои пътуване до Париж,. Ще съчетаем посещение на Дисниленд и града.
За сега не се ориентирам добре за две неща:
1.летим до Бове и мислим да закупим билети за шатъла от летището и обратно,но навръщане ще преспим последната вечер в близост до летище Бове,т.е. ще ползваме шатъл един ден по-рано от полета ни. Та тук въпросът е шатъла с конкретен полет и час ли е обвързан, или се купува билет за конкретна дата(без час и иоределен полет) и се хваща просто един от автобусите от Порт Майло?
2.за седмичната карта navigo weekly какво ни е нужно... Пластика, снимка? Дали може да се изкара на Порт Майло?

Благодаря предварително на отзовалите се! 🥰

# 67
  • В офиса
  • Мнения: 4 024
Валидността на билета Буве-Париж и обратно е за 1 година,можете да го ползвате когато решите, по никакъв начин не е обвързан с полета.
За седмична Навиго ви трябва само снимка, те ви дават пластика, снимката си я лепите вие, няма да ви я поискат на гишето при издаване, но при проверка при пътуване, ако нямате снимка, могат да ви глобят. Да, в метрото на Порт Мейо има гише, от където може да си я извадите.

# 68
  • Мнения: 170
Здравейте! Предстои ни пътуване до Париж в началото на ноември. Ще ни е за пръв път (и аз като много други тук ще сбъдвам мечтата си). Ще сме с ММ и детето на 4,5 г. По принцип двамата много пътуваме и се оправяме сами. Много чета в темите тук и наистина благодарени на всички пишещи, успяваме да направим невероятни спомени. Сега ще е различно, защото за първи път ще сме с детето. Малко ми е притеснено, затова съм решила да не рискувам и да се възползвам от услугите на Иво за взимаме и каране до летището и да ползвам автобусите Хоп он хоп оф. Прочетох цялата предна тема и тази, но ми останаха няколко въпроса.. ще имаме два цели дни, мислехме един Париж, един Версай, но с детето ще е трудно и ще сме само в Париж. Затова моля за препоръка: кои от автобусите на Хоп он Хоп оф препоръчвате? (Май Жаки ги бе ползвала). Има няколко различни фирми, между другото някои от линковете в началото на темата не се отварят. И препоръчайте ни бюджетен хотел, апартамент в близост до АК. Идеята ми е да може пеша да се приберем до нея. Благодаря на всички отзовали се.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 6 879
Момичета, при купуването на билети за Дисни парковете, трябва ли да се прави нещо допълнително след това? Да се регистрират допълнително за конкретна дата?
Заради този надпис питам - Détails importants du billet

Valable 1 jour pour le Parc Disneyland ET le Parc Walt Disney Studios. Billet valable à partir du lendemain de la date d’achat et pendant 1 an.
Ce billet donne accès aux Parcs Disney s’il est accompagné d’une réservation à la date choisie sur notre plateforme dédiée.

Водих моите деца преди години и нямам спомени такива.

Сега правя услуга и купувам 6 билета, затова искам да съм наясно.

# 70
  • Мнения: 1 829
Пише, че трябва резервация на дата да направите в системата им.

# 71
  • Мнения: 1 002
Здравейте,
От един месец гледам периодично самолетни билети за февруари-март 2024 г.
Може ли да ме насочите кога да очаквам най-ниски цени? Интересува ме пътуване петък-понеделник като на този етап за 2-ма човека (1 възрастен и 1 дете) най-ниската цена е 350-380 евро

# 72
  • Мнения: 14
Здравейте, чета ви с интерес от вече може би три месеца и тъй като ми предстои пътуване в края на ноември, бих искала да попитам някой от тези, които в момента са там или вече са се върнали-как стои проблемът с дървениците? Наистина ли положението е толкова зле, колкото го изкарват по медиите?

# 73
  • Мнения: 5
Здравейте,

в неделя заминаваме за Париж за 3 нощувки. Опитвам се да съставя план. Имаме резервация в хотел Le Patio Bastille ( 289 bis, rue du Faubourg Saint Antoine, 11.Бастилия - площад Република, 75011 Париж, Франция • 350 метрa от спирка на метро (Reuilly — Diderot) • 3,0 км от центъра )
Това е от букинг информацията. С добри отзиви е, надявам се да е в хубав квартал.
Ще ходим за втори път, но първият път ходихме и в Дисни Ленд, а сега сме вече и с бебе на 10 месеца и искам да останем повече в града.
Доста четох и тук, решили сме да се придвижваме с автобуси, понеже ще си вземем и количката. Имате ли опит с тях? Миналият път ползвахме Рар и метрото, един път само автобус, но доколкото знам, има място за количка в автобусите, а в метрото има много стълби.

Искам този път да се насладя на атмосферата на Париж, без да бързаме много, колкото видя толкова, а  и сме с бебе. Купих билети за Лувъра за понеделник. Какво бихте ме посъветвали за там? Часът ни е от 12:30, понеже най-ранният свободен беше от 11:30, а не бях сигурна как ще успеем да стигнем и как ще се оправим с бебчо. Да го броя ли целия ден там?
 В неделя ще пристигнем около 15:00 в хотела. След това се колебая какво да предприемем. В главата ми се върти да отидем до градините на Тюйлери, през моста Pont Alexandre, Шанз Елизе, Арката, Кулата, но този път без изкачване на самата кула и Арката, без корабче, това го правихме миналият път и сега ми се иска просто да се разходим покрай тях. Според Вас постижимо ли ще е? И накрая да вечеряме някъде около Кулата? Или да ми предложите други идеи?

За вторник съм купила билети за Кулата Монтпарнассе с час 18:30, мисля да отидем към 13:00- 14:00, за да се разходим в квартала.
За този ден все още не сме решили какво още да направим до обяд. Гледах музеят на восъчните фигури, има налични билети онлайн, но се колебаем.

А в сряда изнасянето ни е от 12:00. Не знам дали е постижимо да се отиде някъде с бебчо.

Вие какво бихте ми предложили, има ли пътували като мен с бебе и как се организирахте? Четох, че не навсякъде може и да се храним с бебето, понеже местата са доста тесни.
Очаквам мненията ви. Hug

# 74
  • В офиса
  • Мнения: 4 024
Щом сте с бебе, дали пък няма да се забавлява в зоологическата градина. И двете (малката в Жардин де плантс и голямата в bois de Vincennes са ви относително близо (30-40 мин пеша) Покрай Айфеловата кула (тя е на края на 7-ми, до 15-и и 16-ти арондисмон) не е район, известен с вкусната си храна, казват че повечето ресторанри там са туристически капани - високи цени за посредствено качество. Като квартал за добра храна (и го потвърждавам от опит) се води най-вече Маре, или Латинския, като и двата са сравнително близо до хотела ви. За Лувъра не си представям с бебето цял ден, освен ако не спи. Ще му стане горещо, ще се превъзбуди, абе, според мен ще си излезете след 1-2 часа. Всъщност Париж е много хубав и само за разходки, без забележителности. Накъдето ви заведат краката Simple Smile Покрай Сена по мостовете, в Латинския, в Маре, в Монмартр, в парковете. След като вече сте били веднъж, защо пак да обикаляте най-туристическите места, наистина усетете града. Дано времето е хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт