Париж - 19

  • 27 682
  • 619
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5
Щом сте с бебе, дали пък няма да се забавлява в зоологическата градина. И двете (малката в Жардин де плантс и голямата в bois de Vincennes са ви относително близо (30-40 мин пеша) Покрай Айфеловата кула (тя е на края на 7-ми, до 15-и и 16-ти арондисмон) не е район, известен с вкусната си храна, казват че повечето ресторанри там са туристически капани - високи цени за посредствено качество. Като квартал за добра храна (и го потвърждавам от опит) се води най-вече Маре, или Латинския, като и двата са сравнително близо до хотела ви. За Лувъра не си представям с бебето цял ден, освен ако не спи. Ще му стане горещо, ще се превъзбуди, абе, според мен ще си излезете след 1-2 часа. Всъщност Париж е много хубав и само за разходки, без забележителности. Накъдето ви заведат краката Simple Smile Покрай Сена по мостовете, в Латинския, в Маре, в Монмартр, в парковете. След като вече сте били веднъж, защо пак да обикаляте най-туристическите места, наистина усетете града. Дано времето е хубаво.

Благодаря за идеятя за зоопарка🙂
И аз мисля, че няма да издържим до края на деня в Лувъра, въпреки че той ще има задължително едно спане, но все пак не мисля.
Ще потърся тогава места в тези квартали за храната.
Наистина градът има страхотна атмосфера, ще се разхождаме повече този път, това искаме и ние.
Времето го дават утре до 29°, другите дни от 26° до 28°. Изглежда да бъде приятно.☺️

# 76
  • Мнения: 1 023
Идеално е времето. Само сутрин е студено до към 10-11ч. После е приятно и към 19 вече пак е хладно.

# 77
  • Мнения: 5
Идеално е времето. Само сутрин е студено до към 10-11ч. После е приятно и към 19 вече пак е хладно.

Имате ли някаква информация за новините за дървеници? Аз малко се притесних, постоянно ми излизат статии за тях, че имало нашествие и т.н. А аз знам, че може да се пренесат и ако това се случи борбата с тях била много трудна?
Някой има ли съвет, освен да проверя първо матраците и покрай дървените рамки на леглата?
Ох, доста ми е свит корема в момента.

Последна редакция: нд, 08 окт 2023, 01:46 от radinche91zm

# 78
  • Майничка
  • Мнения: 12 630
За по-сигурно, ползвайте вакуумиращи торби, но от онези, от които въздухът се изтегля с навиване, не с прахосмукачка или найлонови пликове с цип. Чистите дрехи и друг текстил - в такава торба, вадят се и веднага се затваря. Всичко носено, сложено в куфара - също, открит текстил да няма. Като се приберете, веднага перете на високи градуси и после пускате почистващ цикъл на пералнята.

# 79
  • Мнения: 1 023
Аз сега разбрах за дървениците. Бяхме там около 22ри септември

# 80
  • Мнения: 1 847
Винаги е имало дървеници в Париж. Не го мислете.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 6 142
И плъхове също.

# 82
  • Виена
  • Мнения: 924
Здравейте! Ще имаме само 1 ден за Дисниленд Париж, разумно ли е да купим билети и за двата парка или само Дисниленд без студиото ще имаме време да обходим? Струва ли си студиото?

# 83
  • Мнения: 1 847
Здравейте! Ще имаме само 1 ден за Дисниленд Париж, разумно ли е да купим билети и за двата парка или само Дисниленд без студиото ще имаме време да обходим? Струва ли си студиото?
То Дисниленд така е направено, че има атракции и за малки и за големи и в двата парка. Целта е да похарчиш повече пари.
Ние успяхме двата парка да посетим за един ден, тъй като на бебешките атракции не сме се возили. Ако ходите събота или неделя има опасност да са големи тълпи и по-добре си вземете за официалния парк.

# 84
  • Мнения: 2 104
Здравейте, предстои ни пътуване във вторник за Париж и сме притеснени от новините днес за евакуации и последна степен за опасност от терористични заплахи. Тинейджърите не искат да тръгват, ние с мъжа ми като че ли сме ОК, има ли някой в момента там, да сподели впечатления каква е ситуацията, дали медиите в БГ са обективни.

# 85
  • Мнения: 18 663
Здравейте, предстои ни пътуване във вторник за Париж и сме притеснени от новините днес за евакуации и последна степен за опасност от терористични заплахи. Тинейджърите не искат да тръгват, ние с мъжа ми като че ли сме ОК, има ли някой в момента там, да сподели впечатления каква е ситуацията, дали медиите в БГ са обективни.

Вчера се върнахме от Париж, съвсем спокойно е. Правя сравнения през годините - няма нищо общо с преди 8-10 години примерно, когато беше апогей на терористичните заплахи, пълно с полиция и военни, патрулираха с автомати, пускаха коли със сирени по улиците, за да създадат усещане за видимост и "по-близо до народа" и пр. В момента е спокоен за туризъм град. Това с нападението в Арас от вчера все още не е свързано с Близкия изток - не че не се нагнетява напрежение по тази линия, но все още не е нещо, което поне мен би ме спряло да пътувам в момента. Подгответе се за повече проверки, особено по летищата, запасете се с търпение и това е.

# 86
  • Мнения: 54
Здравейте,
Билети за Айфеловата кула се купуват само с кредитна карта, нали?😭

# 87
  • Мнения: 1 023
Може и на място. Става бързо.
С ТЕЛК, таксата се намалява с около 5 евро

# 88
  • Мнения: 508
Не, може и с дебитна, а може и на място с евро Simple Smile

# 89
  • Мнения: 54
Моята не я харесват Cold Sweat или пак трябва да пробвам безброй пъти?
Пфуу голям зор, два часа се моля да ме допусне до плащане и накрая, нищо.

Общи условия

Активация на акаунт