Бързо ли родихте при първо раждане?

  • 8 657
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 864
Първото ми раждане мина много бързо и лесно,а синът ми се роди 4кг.,а с второто бая се поизмъчих.При всеки е различно.

# 16
  • Мнения: 4 668
Ами , май бързо родих , но не и лесно . Приеха ме в 19ч. - нямах никакви болки , после към 21 ч. започнаха болките , в 22 ч. ми изтекоха водите ( с помощта на доктора ) горе - долу тогава започнаха силните болки , но търпими  Confused И от 23 до 01ч. когато се роди малкия си беше гадничко наистина ... Rolling Eyes Но поне се отървах без нито един шев  Wink

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 973
Според мен да! Приеха ме в 00,30ч. и бебка се появи в 02,30ч. Най-силни болки бяха при разширяване на шийката на матката, за получаване на нужното разкритие! При мисълта за бебчо всичко се изтърпява! Бързо и безболезнено раждане! Успех!

# 18
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В 17.20ч. ме приеха с 1см. разкритие и контракции на 5 мин.В 20ч. родих без никакви упойки.Мога да кажа, че беше бързо и лесно.

# 19
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Смятам,че много зависи от лекаря,който наблюдава и по-късно изражда бебето.Първият път два дена си бях в къщи с леки болки(водите ми не бяха изстекли).Когато отидох в болницата започнаха силните,настаниха ме в стая,където си стоях 9 часа,накрая можех и да си родя там,но тъгнах да тярся акушерка,та така след 10 часа стана работата.Това преди 15 години.През 2005 за второто раждане си ангажирах лекар и за час и половина бях готова.

# 20
  • Мнения: 2 015
Аз си мисля, че по голямата част от жените раждат за около 8-м часа.(поне аз така си мисля)В болницата ни приеха три момичета с еднакво разкритие от 1см.След осем часа бебета започнаха да излизат едно след друго.Но наистина си е доста индивидуално Peace.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
След като ми сложиха системите,започнаха силните контракции.Към 20.00 часа.В 22.45 се роди малчо Grinning

# 22
  • Мнения: 3 069
Първото ми раждане протече за 15,30 часа а второто продължи около 20 часа.С третото бях секцио Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 248
Водите ми изтекоха в 22.20, тогава започнаха и болките. Отидох в балницата с 8 см. разкритие. В 00.35 родих сина си, без нито един шев.
Леко раждане и на теб. Peace

# 24
  • Мнения: 314
от изтичането на водите до самото раждане минаха 25 часа.от сърце ти пожелавам твоето да е по-кратко.

# 25
  • Мнения: 393
  При мен не беше бързо-от изтичането на водите до раждането 18 часа.Но водите ми започнаха да изтичат,а болките започнаха след 6 часа и то през 40 минути.Най-силни бяха през последните 2 часа преди раждането.Надявам се и това раждане да е такова.

# 26
  • Мнения: 11 607
Първи признаци за раждане - 3ч след полунощ, събудих акушерките - 3,30ч, в предродилна бях вече към 4ч, обадих се на доктора - дойде към 4,30, в 5,30ч ми спукаха мехура и се чудиха дали да не ме оперират,но решиха да пробват нормално и в 6,13ч бях родила Вили.

# 27
  • Мнения: 27 524
Много рано сутринта ме преразя първата контракция. Към обяд бях в болницата да проверя ще раждам ли. Казаха ДА и останах там. Имах леки и редки контракции, така че не броя раждане още от сутринта. Стана ми тягостно и болезнено (но търпимо  Simple Smile ) около 16 часа, а в 18 и 27 бях родила. Казаха, че съм родила бързо, лесно и като по учебник  Hug Освен това си раждахме аз и мъжа ми сами, накрая дойде една акушерка да поеме бебето  Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 3 064
Леки контракции от сутринта през целия ден. Вечерта се регулираха и станаха доста болезнени, в 3 часа през нощта ме приеха - имах  5см разкритие, спукаха ми мехура, сложиха ми система, родих в 7.50. При мен доста продължи изгонването, след пълно разкритие - може би два часа, или повече, не помня точно.

# 29
  • Мнения: 2 567
Шест часа продължи раждането ми. В 3 през ноща влязох в предродилна и родих в 9 и 10  Simple Smile
Като за първи път мисля, че е нормално дълго.

Общи условия

Активация на акаунт