Бои за текстил

  • 150 151
  • 397
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 103
Интересувам се с тези бои може ли да се рисува върху чадър и ако може как става запечатването?
Bulechka™
 
, това яке шушляково ли е? Как го направи?

# 301
  • Мнения: 2 180
Едва ли ще стане върху негладещи се материи, защото няма как да се фиксира боичката с ютия.  newsm78 Якенцето ми се вижда памучно, на него добре се е получило.
Е, не пречи да се изпробва през кърпа или хартия за печене на парче шушлеков плат /или стара дреха от подобна материя/, но като знам как моментално изгаря и се сбръчква при допира на ютия, не съм оптимист, че ще се получи.

# 302
  • Мнения: 103
Това е добра идея, ще потърся стар плат!  newsm78

# 303
  • Мнения: 283
Интересувам се с тези бои може ли да се рисува върху чадър и ако може как става запечатването?
Bulechka™
 
, това яке шушляково ли е? Как го направи?

Не съм пробвала, но все се каня и тъй като вече ще използвам чадърче за количка ще покажа какво съм сътворила! Wink

Якето не е шушляк, платнено е. Просто рисувах направо с тубичката върху якето, фиксира се с гореща ютия през памучна кърпа! Прането, препоръчвам да е на ръка и да не се извива след това!

# 304
  • Мнения: 2 180
Аааа, чадърчетата за колички не са шушлекови като тези за дъжд.  Peace Е, поне на Чиполино са някаква материя подобна на тентите. Вероятно ще се получи.

# 305
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,
имам една любима бяла тениска със щампа ,която още след второто изпиране избледня страшно много..дали мога по някакъв начин да засиля цветовете на щампата... било аз, или някъде професионално да го направят?

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ще се наместя и аз между вас. Момичета кажете от къде да си купя черна вълнена боя.   bouquet

# 307
  • Мнения: 1
Върху изкуствен плат няма да стане,точно защото неможе да се изглади.

# 308
  • Мнения: 507
Здравейте, много интересна тема, а аз да я видя чак сега. Отдавна ми е хоби рисуването върху текстил.



Ето още неща правени от мен.
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.266269380125315.65698.263665593719027&type=1&l=03a060bf02

# 309
  • Варна
  • Мнения: 758
Larado върха си!!!

# 310
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
larado  Shocked страхотно!!!

# 311
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 955
Леле. Изобщо не бих си и помислила, че това е рисувано.

# 312
  • Мнения: 507
Е, благодаря ви. Много се радвам, че са ви харесали моите творения!

# 313
  • Мнения: 14
Здравейте,момичета
Искам да боядисам едни обувки,велур са според вас нали ще стане с бойте на Марабу или кой ще са най-подходящи.Ако някои е пробвал моля да сподели опит  Simple Smile

# 314
  • Мнения: 507
   Според мен, върху велура проблема отново ще е с фиксирането на боята. Но пък ако прецениш, че обувките не са ти много ценни, експериментирай! (и да покажеш крайния резултат Grinning)
   Аз съм си правила експеримент с едно парче плат (бърша си четките в него) и го пуснах да се пере на 90 градуса, без да го фиксирам и не мръдна боята. А също и с една от тениските ми (прясно нарисувана - на 10 часа и също с не фиксирана боя), която по грешка бях събрала с прането, и тя не се изми. Ето я за доказателство:


Успех в творчеството!

Общи условия

Активация на акаунт