Да родиш на 20/21

  • 9 813
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 352
Щом ти е важно мнението на хората, значи ти е рано Grinning
Пълнолетна си от няколко години, съответно нямаш нужда от разрешение за действията си.

# 61
  • Мнения: 3 259
Казахте, че свекървата, приятелките са родили на толкова години.
Но после стана ясно на колко години са в момента - на около 50, т.е това се е случило преди 30 години.
Само да отбележа, че сега животът е доста по-различен от този преди толкова време.

# 62
  • Мнения: 21 771
Преди 30-40 години на толкова са раждали жените, до 25 вече  две деца, студентски бебета, или учене задочно с поотраснали деца. Сега вече времената са други, обаче, искат по-добро образование и стабилни доходи, което трудно се съчетава с раждане веднага след завършване на средно образование.

Но пък и не всички могат и трябва да учат. Само не разбрах авторката има ли си професия и собствени доходи, които не зависят от мъжа. Защото при него има поне една черна точка - зрял мъж да му шарят очичките по осмокласничка не ми звучи хич добре.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 14 924
Да, приятелката ми например роди в края на древната 1996 г. Тогава за секса се знаеше малко и сексуалната култура цялата се придобиваше до 20. Wink

# 64
  • Мнения: 10 775
Аз родих на 24, ММ беше на 26. НО преди това бяхме заедно 5-6 години.
Майка ми ме е родила на 22, свекърва ми ММ - на 18
Баба ми - на 20...
Ако има градивна връзка в поколенията 😁
Сега сме на 40+, децата са големи и ангажиментите покрай тях са доста по-различни, отколкото ако трябваше тепърва да гледаме бебета..

# 65
  • Мнения: 5 174
Кое му е различното, че като отидеш в детската градина не можеш да различиш коя е майка и коя баба.
Ако имаш стабилни родители зад гърба си раждай.Едно е да тичаш след дете на 20+, друго е на 40.

# 66
  • София
  • Мнения: 29 106
Ако можеш да носиш отговорност за дете, няма значение дали родителите ти са стабилни. Ако не можеш да носиш отговорност за дете, значи не ти е време за дете.
А ако на някого му е важно някоя жена дали е майка или баба на детето, да ходи да я пита.

# 67
  • Мнения: 3 259
Че тези стабилни родители не са ли си изгледали техните деца вече?
То голяма стабилност да не научиш детето си, че това, което си го  направи, то ще го тегли.
Допускай маме идиотски грешки - мама и тате са насреща. Как пък не.

# 68
  • Мнения: 334
Можеш ли да гледаш сама себе си, преди да тръгнеш да гледаш дете?

Лично за мен на такава възраст е много рано да се създават деца.
Със сигурност мога да се гледам.
Дали разбра какво попитах?
Дали финансово може да се издържаш напълно сама без чужда помощ?
Напълно ви разбрах, и двамата сме финансово стабилни.

Баси, кажете кво бачкате, че ми стана любопитно. "Невероятната" ми програмистка заплата още не може да ме издържа, пък уж е 3 пъти по- голяма от средната за страната... да взема да се преквалифицирам нещо.

Пък тва с първите връзки и използването ми е голяма глупост. Ми, вие щом сте от 5 години заедно, то той е бил вече мъж, когато си била на 15-16. Толко сте се използвали, че сте си свикнали вече просто и е минало на сериозното.

За мен също отговорът би бил не, щото съдейки по себе си мога да ти обещая, че не сте още готови да гледате дете. Накрая ще се наложи вашите да ви го отгледат, пък тва не е честно за никого, освен може би, ако майка ти не иска да го играе баба или нещо такова.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2023, 22:16 от murcinhum

# 69
  • Мнения: 2 995
Много хора виждат само хубавото да имаш дете , но това е отстрани , реалността е друга . Има много време за деца . Сега много от  жените и на 30 г вече нямат нито едно дете .

# 70
  • Мнения: 10 775
Тя е инфлуенсърка, той е футболист 😁

# 71
  • Мнения: 3 974
Природата е решила, че може да имаш дете на тази възраст.
Има и поговорка, че няма родено неотгледано дете.

Защо питаш във форума, обаче. Особено, ако си финансово осигурена?



# 72
  • Мнения: 5 174
Да чака докато стане клиент на репродуктивните клиники.Тогава спестяванията ще отидат там.

# 73
  • Мнения: 2 352
Хич не искам да гледам в чуждото канче ама някой ако ми каже, че взима 3x 1800лв(мисля, че около тази сума се върти средната работна заплата за страната) и не може да се издържа ще му кажа, че има много лоша финансова култура...
За бебе определено трябва много пари. Дори още преди да се роди започват разходите за прегледи. Пък и после се увеличават значително.

# 74
  • Мнения: 10 775
Ми не, за едно бебе не трябват много пари. И с двете си деца, когато бях по майчинство, спестявахме най-много. Като започнаха да растат градина, училище... Еми тогава започват разходите.
Иначе има списъци с 1001 ненужни вещи за бебе, а реално 90% не трябват. Ама пък са яки, що да не...

Общи условия

Активация на акаунт