За любителите на корейски и китайски сериали - Тема 8

  • 22 640
  • 733
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 791
The Glory наистина е страхотна драма. Заслужено е в топ 3 глобално.

# 676
  • Мнения: 36 911
За съжаление не мога да го гледам - чух доста гадни неща за него, а аз избягвам такива сюжети.

# 677
  • България
  • Мнения: 6 298
Ех, тази Yang Zi пак ще се облажи.
Не можах да я харесам, имам повече актриси, отколкото актьори в списъците, но тя не е там.
Започнах Lost You Forever (2023) с горната и един куп красиви актьори.

Дано да не са всичките влюбени в нея, че ще ми е много странно.
Достатъчно странно беше в Ashes of Love (2018).
Все още съм на първи епизод, много тъжно начало, обаче декорите са отлични.

# 678
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 805
За съжаление не мога да го гледам - чух доста гадни неща за него, а аз избягвам такива сюжети.
И аз съм като теб, този тип сюжети не ми допадат, затова ще го пропусна.
Благодаря за пояснението за "Джакпот". Аз го търсех със същото име на английски и се чудех защо не намирам нищо Joy

Моарейн, един от красивите актьори от новия ти сериал го гледам в момента (Tan Jian Ci) - хубав, че и хубаво пее.

Видях, че продуцентите на The Park's Marriage Contract е трябвало да се извиняват заради плагиатство. В сериала става въпрос за съвременен дизайн на ханбок и дават Главната как скицира супер модели. И се оказало, че моделите са почти същите като на съществуващ дизайнер на ханбок, даже са били представяни и на модно дефиле. Неудобно някак си.

# 679
  • вятърничава
  • Мнения: 1 931
Роца, то пък колко може да се префасонира един ханбок.
Роуон може да е кифльо, ама е сладък кифльо. Кроасанчо. Kissing Heart
Имам да ви пиша и за Ким Йонг де, но трябва да подготвя снимков материал.

bb6, познай кого видях днес в The Story of Park's Marriage Contract - ей тоз сладур Grinning
Познат сладур, заедно с малкия от Hospital playlist.

# 680
  • Мнения: 36 911
Като споменахте модерен ханбок, се сетих за 90 дни до сватбата - за втори път има двойка американка и кореец. Тя си беше поръчала корейска сватбена рокля (обаче си е точно ханбок, не знам дали е сватбен) и рева, защото горната част е със златисти цветя, а тя мразела златно (не стана ясно къде е гледала, като поръчва).
Много са смешни - той я нарича пиги на галено, защото според него е дебела, а тя е прекалено свита, за да го накара да млъкне. Американската публика групово й съчувства:


На семеен обяд го питат "Какво мислят хората в Корея за американците?", а той вика - "Че ядат много мазна храна и всички са дебели.". И цялата компания гледа в шок. Комедиант.

# 681
  • Мнения: 791
За съжаление не мога да го гледам - чух доста гадни неща за него, а аз избягвам такива сюжети.
тежък е, да. В сюжета си има физическо и психическо насилие. Героите са "счупени". Не е от сериалите, които човек може да изгледа за един ден. Даже самите Нетфликс бяха разделили на 2 части епизодите.

# 682
  • гр. София
  • Мнения: 1 614
Тази американка какво търси с този, който публично я обижда, а що се отнася до изразеното мнение май не само корейците си го мислят, но все пак не казваш всичко, което мислиш.
Аз изгледах първа серия на The Matchmakers и започнах The Story of Park's marriage contract.
Чакам си новите серии на My demon и се чудя дали да гледам сега Sweet home 2, първият сезон ми хареса и нямах търпение за вторият сезон, но сега съм с друго настроение Simple Smile

# 683
  • Мнения: 6 963
.............................................

Видях, че продуцентите на The Park's Marriage Contract е трябвало да се извиняват заради плагиатство. В сериала става въпрос за съвременен дизайн на ханбок и дават Главната как скицира супер модели. И се оказало, че моделите са почти същите като на съществуващ дизайнер на ханбок, даже са били представяни и на модно дефиле. Неудобно някак си.
Интересното обаче е, че от екипа на сериала отдавна са се извинили, но това някак си удобно е пропуснато в информацията излязла първоначално в медиите. Така де, няма лоша реклама Wink. И, който не е чувал за този дизайнер, вече е научил Smirk.

В сравнение с някои други драми за отмъщение, The Glory не е нещо екстремно като изключим моментите, в които тормозят главната като ученичка. Пентхаус, Пандора, Eve са доста по-високо в класацията с неприятни за гледане моменти.

# 684
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 805
Роца, то пък колко може да се префасонира един ханбок.
Роуон може да е кифльо, ама е сладък кифльо. Кроасанчо. Kissing Heart
Хахахаха, Кроасанчо Grinning Heart Eyes

Доколкото видях, има и осъвременени варианти на ханбок. В момента чета един уебтуун и там Главната (потомка, или превъплъщение на божеството на зачеването и майчинството) носи точно такъв "съвременен" ханбок Wink :


2в1, на мен инормацията ми излезе по някой от фийдовете и после погледнах в МДЛ, та в статията беше представено, че едва ли не се е установило по време на излъчването (но не съм задълбавала много в подробности). Но пък дизайна ми хареса Wink

# 685
  • Мнения: 36 911
И аз се чудя на Девин (момичето от 90 дни - наистина се казва Девин) какво му харесва на този, но тя твърдо е решила, че ще се жени.
А той май наистина си мисли, че това с пиги е шега - дори пред родителите й я нарича така. Бащата го попита защо я нарича по този начин и не смята ли, че я обижда, а той вика - "В началото се обиждаше, но аз повтарям галеното й име често и тя вече свикна".

В Джакпот чак към средата на трети епизод се появиха главните герои. Май за първи път гледам сериал, в който има толкова много съдба (в буквалния смисъл - предопределение). През няколко минути се затвърждава под някаква форма, обикновено свързана с игри на късмета.

# 686
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 805
И аз се чудя на Девин (момичето от 90 дни - наистина се казва Девин) какво му харесва на този, но тя твърдо е решила, че ще се жени.
А той май наистина си мисли, че това с пиги е шега - дори пред родителите й я нарича така. Бащата го попита защо я нарича по този начин и не смята ли, че я обижда, а той вика - "В началото се обиждаше, но аз повтарям галеното й име често и тя вече свикна".
Unamused Rolling Eyes
Каквото сам човек си го направи...
Не гледам предаването, ама понякога и аз се чудя на участниците в реалититата. То, ясно е, че е сценаризирано, ама чак толкова ли им плащат, че да стават за посмешище...
Всъщност, те накрая длъжни ли са да се оженят?

# 687
  • Мнения: 36 911
Не, но обикновено го правят.

Много зрители предполагат, че драмата между двойките е фалшива и понякога е така, но за съжаление понякога не е. Примерно имаше една Деван (разликата в имената им е една буква, мисля, че и двете се произнасят Девън, но не съм сигурна), която също се омъжи за кореец, даже отиде да живее там, 2-3 години се мъчиха да потръгне, имат детенце. Накрая тя се върна в САЩ и се разделиха по грозен начин.

# 688
  • Мнения: 6 963
Роца, то, точно така излезе информацията, че се извинили след като се излъчил епизода, но някъде прочетох, че не било баш така. Не, че много ме вълнува в интерес на истината, но както винаги и навсякъде скандалът продава повече.

# 689
  • Мнения: 6
Започнах Only For Love, на 7ми епизод съм. Голяма скука. Само за някви компании, инвестиране, придобиване, ... Не ми допада дотук. Ще стане ли по-интересно? Някакво действие, драма ще има ли?

Общи условия

Активация на акаунт