Седмокласници 2023-2024 - Тема 2

  • 32 861
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 088
За мен парите платени за Уча.се са най-добре похарчените пари. И тримата ученици вкъщи го ползваха. Сега остават двама ползватели.
Днес отворих Школо и ми стана едно такова малко носталгично. От тази година имам само един регистриран ученик там.

# 61
  • Мнения: 685
И аз май ще правя абонамент в уча.се. След преговора по биология тази вечер направо утре ще ми е първата работа като стана. Пък дано го отваря повече от предишните години...
Помагала сме купили 6 по математика. Учебни тетрадки и учебникът са на Архимед. Помагалата са това





За сега това са поръчали по математика, по БЕЛ са още толкова, но учителката ги купи, та ги нямам снимани.
По АЕ започва да харесва новата учителка, което ми подсказва, че май няма да е много взискателна, но ще видим.
А бе зора ще е голям, а мързелът още по-голям, та да видим.

# 62
  • Мнения: 428
И аз май ще правя абонамент в уча.се. След преговора по биология тази вечер направо утре ще ми е първата работа като стана. Пък дано го отваря повече от предишните години...
Помагала сме купили 6 по математика. Учебни тетрадки и учебникът са на Архимед. Помагалата са това





За сега това са поръчали по математика, по БЕЛ са още толкова, но учителката ги купи, та ги нямам снимани.
По АЕ започва да харесва новата учителка, което ми подсказва, че май няма да е много взискателна, но ще видим.
А бе зора ще е голям, а мързелът още по-голям, та да видим.
Всички тези помагала за училище ли ги искат?

# 63
  • Мнения: 9 909
Не, нямаме интерес към уча.се. нсдрастна го по мое мнение. И най-малкият и на него няма да го включвам, то си слуша е училището, втори клас е.
За мен, 4-5 до 6 клас, уча.се е полезно. Извън тези класове, нямат интерес

# 64
  • Мнения: 271
Костадинова, всичко това за училище само ли е ?? На нашите деца освен учебната тетрадка по математика и работните листи по бел ,не видях да има други помагала ,които ще купуват / при нас събират парите и правят обща поръчка за всички уч.тетрадки и помагала / .

# 65
  • Мнения: 9 909
За училище им искат учебна тетрадка 1 и 2 към учебника, а за частните уроци е сборникът на Архимед, независимо кое издание. Ние имаме от баткото от 2017 или 2018. Госпожата каза, че ставал. И че в новите издания имало някакво допълнение, което мога да намеря и принтирам от интернет като стигнем до там. Също ми каза, че нейна ученичка миналата или предната година, не разбрах, само по Архимед се е готвила, нищо различно. И детето имало 99,5 точки на матурата.
А като го видях тоя Архимед - той наброява към 400 страници. Хмм... 100 да реши от задачите със средна трудност, ще я вземе таз матура. Ми тя да не е кой знае какъв изпит за влизане в Харвард, все пак. Simple Smile

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 6 651
Най-сетне се сдобих с програмата и аз - всеки ден имат математика като в четвъртък са даже два часа - един ният е ИУЧ. Отделно от това ще имат и допълнителни 2 часа, в който ще се готвят само за матурата.
В училище искат УТ 1 и 2 и книга за ученика на изд. Архимед. Третото помагало, което ще е точно за допълнителните часове си нямам и идея какво ще е - там госпожата им щяла да го поръчва.
БЕЛ имат 5 часа седмично, като в единия ден са два часа. Допълнителни 2 часа седмично ще имат също, в които ще се готвят за НВО. Помагалото и там не знам какво ще е - поръчката ще е от училището. Това, което искат за часовете са помагалата на Калоянов и на Донка Кънева (БГ учебник).
Вкъщи налично съм взела ето тези, дано и да ги изреши Joy
Първите две помагала на втория ред се повтарят, защото имам и от племенника. Някой ако ги иска - да драсне на лс (има решавано в тях).

# 67
  • Мнения: 291
Здравейте. Пиша по повод помагалата за тези, които са от София. Вчера отидох до Учебникарницата на Ботев, за да купя помагала. С изненада видях, че отпред пред книжарницата има оставени учебници и помагала и родители оставяха от предишните години на децата им и си взимаха каквото им е нужно, ако го има налично. Така се сдобих със сборници и част от нужното по Бел безплатно/ после св върнах да оставя нашите от миналата година, защото живея много близо, но това не е задължително ако нямате какво да връщате/. Взетите сборници и помагала  са почти чисто нови.

# 68
  • Мнения: 24 535
Къде точно на Ботев?

# 69
  • Мнения: 291
https://maps.app.goo.gl/AnTsYXFYJWbU2B8y7?g_st=ifm

Бул. Христо Ботев 129

В гугъл пишете учебникарница ботев и ще ви излезе.

# 70
  • София
  • Мнения: 311
Здравейте и от мен!
Записвам се и аз в седмокласната тема, едвам ви изчетох.
Нямам време да се отбележа и аз тук, все си мислех, че ще го раздам по-спокойно в началото, обаче с два броя седмокласнички (близначки) и организацията около тях, направо ми идва от сега да се скрия някъде...
Започнаха и те курсове по БЕЛ и МАТ, не че нямаха да се справят и сами с подготовката, обаче както си ги знаем днешните тинейджъри, трудна работа.
Имаха ударно 3 дни поред преди 15.09 и започнаха с преговор от 5 и 6 клас. Видя им се нанагорно с домашните по МАТ, но ще трябгва да се свиква. Ще ходя по 2 часа през седмицата, защото аз изрично търсих школа, в която заниманията да са и през седмицата.
От тази година ще са само първа смяна, защото нямат много паралелки в училището в горните класове, а даже май не сасформирали и такава от тази година в 8 клас.
Имат нови учители по Биология и Физика, като биоложката е на 23 год., прясно завършила и като мен миньонче, обаче била много нахъсана и взискателна. Нещо не я одобриха. Ще видим по-натам.
От школата ни поискаха 5 помагала по БЕЛ и 3 по МАТ. Аз тъкмо поръчах за училище и част от школата и на родителската онзи ден , хоп още 5 броя и сега айде пак ходене по мъките.
Май и аз ще се замъкна до Ботев до учебникарницата да видя какво е останало.
Лудницата е пълна.
Търся Примерните тестове по български език и литература за 7 клас за външно оценяване и прием в гимназия (БГ учебник) и Пробните изпити за НВО на Регалия:
Скрит текст:
Скрит текст:

Засега това е от нас.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 451
Malechka, или други майки на близнаци - школите правят ли отстъпка за две деца и в какъв размер (усеща ли се или е само замазване на очите)? Моите племеннички сега са в първи клас, но времето лети, та ми беше любопитно. Няма кой знае какви облекчения за близнаци по принцип. Аз се шегувам да напъваме едната, а другата да се ползва от предимството на близнака Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 6 023
А при нас О, Чудо ! Щерка ми е харесала химията в първия им урок по химия... Grinning  не я бях чула да харесва нещо от доста време, какво остава да харесва нещо свързано с училище и учене... ! Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 332
А при нас О, Чудо ! Щерка ми е харесала химията в първия им урок по химия... Grinning  не я бях чула да харесва нещо от доста време, какво остава да харесва нещо свързано с училище и учене... ! Grinning

И моята снощи ми разказва половин час много въодушевена за химията, кабинета и учителката. И аз за пръв път я чувам да харесва нещо в училище. Интересното е, че скоро ми говореше да станела аптекарка, защото не се сещала какво друго, но никога не е проявявала интерес към тези науки. Току виж се окаже, че наистина й харесва (пу пу, дано дано).

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 4 145
Привет и от мен с още един 7-класен мързел Simple Smile

Най-голямата новина при нас беше, че кошмарът на щерката - учителката по БЕЛ, от която толкова се оплаквах миналата година е сменена (с няколко майки лобирахме миналата година за смяната й, но в крайна сметка не зная по каква причина е друга). Това стана ясно около 12-13.09 и наборката направо отиде на училище с песен. Засега много харесва новата учителка - имала различен подход, много систематизирано правят преговора... изобщо... дано е все така.

Учителките по физика, химия и биология са нови и ме утрепа от смях, че едната й се струва много страшна, защото са й нарисувани веждите ("Аз как да разбера дали е доволна или ядосана с тея вежди?!"), а другата приличала по прическа и маниера на старата по БЕЛ и веднага й станала антипатична Bowtie

Имаме Уча се и ние - доста го използват за разказвателните предмети и даже почти няма неизгледан урок и тест.
Още от понеделник има планирани 11 контролни вече... Днес мина първото входно по биология

Общи условия

Активация на акаунт