Седмокласници 2023-2024 - Тема 2

  • 34 420
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 946
Моят е харесал физиката, което не ме изненадва. Мислех да го запишем някъде с физика след 7-ми клас, но баща му отсега е против. Какво щял да научи с тази физика, че у да работи после ... ще видим. Simple Smile Класната вчера ни заяви, че щяла да им пази при себе си личните карти, за да не ги изгубели. И са можели да се явят на матурата. Аз докато асимилирам, че не съм съгласна, защото си я ползваме за състезанията - и една майка като скочи, като взе да говори някакви наредби за лични документи, закони и подобни, и всички се слисахме. То и аз съм на мнение, че ученическата лична карта, трябва да стои в децата. Или в мен. Не очаквах да чуя предложение да стои у класната. Още повече след това пък - лекция защо не може да стои у класната Simple Smile

# 76
  • Мнения: 6 549
Стандартно отстъпки където сме ходили за второ дете(не близнаци) са били 10 до 15%

# 77
  • Мнения: 319
И аз съм в паника за личната карта. Даже днес мислех да купувам една резервна и да я прибера. Малката миналата година загуби нейната и на състезания ходеше с международния паспорт...
Но като се замисля, той реално ще има вече лична карта за матурите - навършва 14 началото на февруари. Би трябвало и нея да приемат, като документ за установяване на самоличност.
Разорих се аз с тези помагала. Постоянно нещо се купува... Тетрадките по английски език от Pearson с 6 лв доставка. Добре, че са две.... На петокласничката за учебници по английски в школата ми искат 198 лв. Съвсем са откачили всички.
Нещо се оплака днес наборът от учителката по БЕЛ. Тази от миналите години обяснявала по-добре. Не е доволен от смяната. Засега няма натрупана умора и не се оплаква. Домашните от училище определено са малко. Учителката по История днес я нямало и имали свободен. Добре им започва годината Rolling Eyes
В Междучасие отстъпката за второто дете (две години по-малко) ми е 50%.

# 78
  • Мнения: 779
В училище сборника на Архимед по математика, уч. тетрадка по химия и за сега толкова.
За подготовка вкъщи съм взела тези.
Скрит текст:

# 79
  • София
  • Мнения: 1 938
aniK, моите близнаци се оказаха записани в ОТ, не го бях планирала. Само по БЕЛ. При плащане на първата вноска се изненадах приятно - казаха, че има отстъпка. Сега изчислих, около 45 % е намалена вноската, което е екстра!

Момичета, умишлено купих няколко ученически карти. Ако на някой му притрябва особено около НВО и не може да намери - на линия съм Blush

# 80
  • Мнения: 24 774
Като ви чета се плаша, а това е основната причина да не ги харесвам тези отчетни теми....
Каква е тази истерия още от първата седмица? 11 теста планирали...Защо?! Кому е нужно да им вземат акъла?

При нас е супер лежерно, което ме радва. Даже помагала само по математика съм купила т.е. като се замъкна до книжарницата в почивните дни, подозирам че ще се стресирам от сумата, но няма как

# 81
  • Мнения: 690
А при нас О, Чудо ! Щерка ми е харесала химията в първия им урок по химия... Grinning  не я бях чула да харесва нещо от доста време, какво остава да харесва нещо свързано с училище и учене... ! Grinning
БРАВО! Ако съдя по моя това си е чудо от всякъде!
При нас мина входното по биология, а аз мислих, че няма да има входно, понеже е нов предмет🤣🤫🙄Справил се е идеално. Чете предната вечер цели 20мин.
И при нас учителите им повтарят постоянно колко е важна тази година и как НВОтата са супер важни и нямат втори шанс.
Провели сме вкъщи с детето разговор на 4 очи и съм му обяснила, че да важни са, че не са страшни, че е ходил на супер много състезания и единодушно мислим двамата, че това всекидневно натякване е излишно.
В крайна сметка, каквото направи.

Последна редакция: ср, 20 сеп 2023, 23:15 от GoSSipSs

# 82
  • Мнения: 466
Аз започвам мързеливо годината - още не съм купила никакви помагала. Чакам да минат всички предмети и учителите да уточнят дали/какви учебни тетрадки и помагала ще трябват. Не ми се тича на час по лъжичка да поръчвам.
Мисля обаче, че трябва да потърся някакъв спорт за наборката - за момента сме фиксирали 1 път седмично плуване, може би 2 пъти, но е малко. Мисля си за някакви спортни/латино танци, защото по принцип има интерес. Ще съм благодарна за идеи за добри школи Flowers Hibiscus

# 83
  • Мнения: 4 240
Ех, змейковица, де такъв късмет при нас. Учителят по математика си ни остава същият, толкова е зле с дисциплината при него, че детето и да иска (а то не е от много искащите) не може да чуе, камо ли да разбере нещо. Учителят по БЕЛ е добричък, но милият си живее в собствен свят - на РС влиза, цитира с патос някое произведение и си излиза. Не случи на добри учители дъщеря ми, но каквото - такова.

Г-жа Рамацоти, и аз това се чудя. Като знам какво прегаряне ни чака още февруари - март, не ми се мисли, ако отсега ги почнат. Към май вече на никого не му пука, и деца, и майки искат просто да минава.

Аз и преди съм писала - голямата изкара чудесен бал, влезе си по първо желание на първо класиране, при все, че можеше навсякъде, където поиска. Обаче изобщо не й харесва там, където е. Училище все ще се намери, важното е да имат късмет в него, а пък най-важното е да са здрави и да им съхраним, доколкото може, психиката.
И последно да кажа - много се надявам да видя и в училище към МК как е. Защото МОН за 12 години не спира да ме изненадва.

# 84
  • Мнения: 333

Аз и преди съм писала - голямата изкара чудесен бал, влезе си по първо желание на първо класиране, при все, че можеше навсякъде, където поиска. Обаче изобщо не й харесва там, където е. Училище все ще се намери, важното е да имат късмет в него, а пък най-важното е да са здрави и да им съхраним, доколкото може, психиката.
И последно да кажа - много се надявам да видя и в училище към МК как е. Защото МОН за 12 години не спира да ме изненадва.
Напълно съм съгласна ,най - важно е детето да се чувства на мястото си.
Помагала и аз още не съм вземала, освен тези таблици които поръчах , но и не мисля да поръчвам много .По математика ще поръчам книгата за ученика на Архимед / ще взема и книжките с решенията / , а по бел още лятото поръчах една христоматия с произведенията за матурата и ще взема помагалото на Кънева .

# 85
  • Мнения: 385
Сега обърнах внимание,  че сме се посъбрали малко мами от групата на родените Май 2010. Драго ми е да ви видя тук, дами ✌.

За сега единствената госпожа която не му хареса е тази по Химия . За другите нови каза ,че стават. Господина по Физика му хареса , което ме радва. Тази по математика била строга, но обяснява много подробно, другите са със статут "Става".

Синът тази седмица ще пропусне урока по БЕЛ и г-жата ми се обади снощи да ми каже да се стараем, да не се повтаря повече 😳. За първи път ми се случва 🤯 , даже не знаех как да и реагирам .

# 86
  • София
  • Мнения: 402
Аз започвам мързеливо годината - още не съм купила никакви помагала. Чакам да минат всички предмети и учителите да уточнят дали/какви учебни тетрадки и помагала ще трябват. Не ми се тича на час по лъжичка да поръчвам.
Мисля обаче, че трябва да потърся някакъв спорт за наборката - за момента сме фиксирали 1 път седмично плуване, може би 2 пъти, но е малко. Мисля си за някакви спортни/латино танци, защото по принцип има интерес. Ще съм благодарна за идеи за добри школи Flowers Hibiscus
Ако сте от София бих препоръчала Латин форс. Имат две локации - в Изток и в центъра някъде около Мол София. Дъщеря ми ходи там на КПоп танци и това е най-хубавото нещо в живота й. Имат страшно много варианти за избор - латино, модерни, балет, зумба. Аз искам да се запиша там на Суинг, но мъжът ми отказва, а не ми се търсят нови мъже на тези години.

# 87
  • Мнения: 9 946
И моят вчера проспал часа по БЕЛ, но ще иде днес.
По Математика РП ни се падна една, която ни успокои, че нямало да им дава домашни (?!?) и също така щели да решават от някакъв си сборник (не знаеше кой, понеже последните 4-5 години не била водела този предмет и била позабравила, ама да не се притеснявам - тя ще си припомни)./
МНОГО БЛАГОДАРЯ за идеята за явяване на състезания с международния паспорт. И моят има, но никога нямаше да ми хрумне Wink Лична карта обикновена, няма да има, понеже е роден след датата на матурата.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 4 492
Синът тази седмица ще пропусне урока по БЕЛ и г-жата ми се обади снощи да ми каже да се стараем, да не се повтаря повече 😳. За първи път ми се случва 🤯 , даже не знаех как да и реагирам .

Права е - всяко неходене е пропуск на материал, а групата върви с някакво темпо и ще изостане. Тази година няма уикенди и почивки - подреждаме програмата според уроците Laughing Да не се случва да се разболеят Hands Pray

# 89
  • София
  • Мнения: 6 069
Никакви планове не правя тази година, евентуално за междусрочна ваканция за 3 дни нещо, понеже видях графика на школата, че няма да имат занятия тогава. За първи път зимата няма и да правя резервации за лято/ море/ чужбина и т.н. Ще си ходи всяка събота на занятия,  та хоро ще играе... Тя моята и без това не може да се съсредоточи в нищо, остава да пропусне занятие... После ще е голям зор да "потегли" и двойни домашни...
Само ако е болна нещо бих я спряла Head Band
С нагласата съм да се фокусираме в подготовка и да издържим до края на юни. Шля се цяло лято, та стига й Grinning

Общи условия

Активация на акаунт