Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 75

  • 29 738
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 4 094
А наемът някой ти го подарява ли? Или за него си спокоен, щото и да закъснееш, никой няма да ти го търси. Или както си живеете живота нашироко, без антидепресанти, и не могат да ви връчат едномесечното предизвестие за напускане?

# 676
  • Мнения: 2 321
А наемът някой ти го подарява ли? Или за него си спокоен, щото и да закъснееш, никой няма да ти го търси. Или както си живеете живота нашироко, без антидепресанти, и не могат да ви връчат едномесечното предизвестие за напускане?

А ако Ботев беше с каска какво щеше да стане? Казвай бързо!

# 677
  • София
  • Мнения: 4 094
Сега пък Ботев намесихте! Sweat SmileSweat SmileSweat Smile
 За пари говорим тук. Имаме вноска по кредит 2000лв и наем 2000. И в единия , и в другия случай плащате. След 10 години може цените да са по-ниски или същите, но може и да не са, не е сигурно. Сигурно е, че след 10 години ще сте изплатили половината от кредита. Ако нещо се случи и временно не можете да изплащате кредита, банките ще разсрочат, ще предоговорите. Хазяинът надали. За последните 30-ина години има един отрязък от няколко години, в който имаше някакъв спад на цените. Може пък точно такъв да се падне и сега.

# 678
  • Мнения: 2 321
Сега пък Ботев намесихте! Sweat SmileSweat SmileSweat Smile
 За пари говорим тук. Имаме вноска по кредит 2000лв и наем 2000. И в единия , и в другия случай плащате. След 10 години може цените да са по-ниски или същите, но може и да не са, не е сигурно. Сигурно е, че след 10 години ще сте изплатили половината от кредита. Ако нещо се случи и временно не можете да изплащате кредита, банките ще разсрочат, ще предоговорите. Хазяинът надали. За последните 30-ина години има един отрязък от няколко години, в който имаше някакъв спад на цените. Може пък точно такъв да се падне и сега.

Не говорим за Ботев, а за хипотетичните сценарии в твоята глава, които нямат място в темата. Огромна част от цивилизования свят живее под наем.

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 6 236
Вчера докато разхождах кучето, срещнахме момиче в предтийнейджърска възраст. Много лъчезарно дете, лепна се за кучето, то за нея, голяма взаимна любов. Казах й, че вече й е време за куче. "С мама сме под наем и не ни дават домашни любимци". Стана ми жал за детето. Мерси съм за такъв живот.

# 680
  • София
  • Мнения: 4 094
Еее, така кажи! Щом огромна част от цивилизования свят живее под наем, с това темата се изчерпва. Няма какво повече да се добави. SmileySmileySmiley

# 681
  • Мнения: 41 947
но поне докато си върви живота го живееш, а не се влачиш по корем гълтайки антидепресанти и страхувайки се непрстанно за раб. място и заплата не смеейки да си погледнеш децата болни ... дане би кредита да остане ...

Тук е мястото на анализа. Защото я има и опцията после да си пенсионерка и пак да гълташ антидепресанти и да трепериш дали с пенсията ще успееш да платиш наема, ако излязат някакви скъпи лекарства. А и след пенсията има живот и трябва да се живее. Обикновено докато работиш имаш повече опции за печалба и растеж на доходите, но всеки смята за себе си.
А и наполовина изплатен апартамент може да се продаде и да си вземеш внесеното, докато от наема те гонят и толкоз.

# 682
  • Мнения: 2 321
Вчера докато разхождах кучето, срещнахме момиче в предтийнейджърска възраст. Много лъчезарно дете, лепна се за кучето, то за нея, голяма взаимна любов. Казах й, че вече й е време за куче. "С мама сме под наем и не ни дават домашни любимци". Стана ми жал за детето. Мерси съм за такъв живот.

Спрете да промивате мозъците на децата с кучкарските си мании, моля!

Еее, така кажи! Щом огромна част от цивилизования свят живее под наем, с това темата се изчерпва. Няма какво повече да се добави. SmileySmileySmiley

Мисълта ми е, че когато изборът е между наем или заем сметката не е толкова проста, както я представяте вие. Например - да ще ме изгони хазяина, но пък и аз мога да се махна, когато си реша. А пък вие сте вързана за 30 години с шумните съседи отгоре и миризливите отдолу и ипотеката.

# 683
  • Мнения: 7 168
Черна станция но мога да бъда пенсионерка където си поискам, а не е задължително след цялата робия да седна да трепрея накрая и на местоположението и да насмогна на разноските за него.

# 684
  • Мнения: 41 947
Черна станция но мога да бъда пенсионерка където си поискам, а не е задължително след цялата робия да седна да трепрея накрая и на местоположението и да насмогна на разноските за него.

Ако си немска пенсионерка - да. Можеш да отидеш в евтина страна. Ако си българска обаче няма накъде.
А ако имаш предвид на село - мерси. Там, дето няма магазин, няма болница, ходи се по разкопани пътища... Не, че не е опция, ама не е моето.

# 685
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 750
jedinait, едни мои клиенти за година и половина купиха ап., изпокараха се със съседите от долу, продадохме го сега сега са в къща.
Аз самата за 30 години смених 7 жилища в 2 града. Всеки един имот, можеш да го продадеш и да приключиш , ако искаш. Не си закотвен, ама въобще. Средно отнема около 3 месеца, от излизането на пазара до парите са по сметката. Няма драма. Да, освобождаването на квартира е само с 1 месец предизвестие.

# 686
  • Мнения: 7 168
важно е парите да се въртят и да има за всички включени ... може на всеки 3м. по веднъж. Няма драма.

# 687
  • Мнения: 356
На мен от излизането на пазара до парите в сметката ми отне точно 2 месеца без 4 дни т. е. 56 дни, без брокер бе продажбата и от двете страни. Продажбата стана благодарение на моята упоритост и противно на това което казваха брокерите - от листчетата разлепени в района на имота.Във всеки случай беше добър опит за мен всичко това което преживях от комуникацията със знайни и незнайни брокери.

# 688
  • София
  • Мнения: 4 094
Мисълта ми е, че когато изборът е между наем или заем сметката не е толкова проста, както я представяте вие. Например - да ще ме изгони хазяина, но пък и аз мога да се махна, когато си реша. А пък вие сте вързана за 30 години с шумните съседи отгоре и миризливите отдолу и ипотеката.

А аз не мога ли да се изнеса някъде и да дам моя апартамент под наем? Или щом е с ипотека, не може да се отдава?

# 689
  • Мнения: 2 890
Същото е и с квартирите. Има колкото искаш. Наем или заем се смята много лесно, защото и а установени правила и принципи. Само в България те не се зачитат, а се промотира мантрата, че наема е загуба на пари.
Примера, който редовно се лансира, че  нямаш жилище и си принуден да купиш е много далеч от истината. Масово се купува за разширяване, второ, трето, Нто жилище, за инвестиция или спекула/страх.

Общи условия

Активация на акаунт