Първокласници - 2023/2024 - Тема 2

  • 21 706
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 5 411
Направо ме шашнахте.
Домашно нямаме/ което ме радва/ всичко, което трябва да се напише през седмицата, си го написва в занималнята. Не смятам вкъщи да я карам да трие и да пише отново.

# 76
  • Мнения: 13 950
А как ви казват какво е домашното?

# 77
  • София
  • Мнения: 5 411
Домашното се пише в занималнята. Трябва госпожата да го знае.
Ако има недописано / още не се е случвало/ предполагам, че ще каже.
В Школо имаме едно съобщение, в него имаме за задача да работим някакво упражнение в Помагало по Безопасност да движението/ ползват го в час на класа . И това е.
Предполагам, че с напредването с материала и социализацията на децата в клас , нещата ще се променят, но на този етап, това което виждам, че правят е напълно достатъчно!

# 78
  • Мнения: 2 474
При нас досега не бяха давали домашно, защото всичко пишеха в училище следобяд в занималнята (нали това е и целта?!), но вчера госпожата каза, че има две страници по математика да реши вкъщи. Първо си помислих, че е защото го взех по-рано, но после се оказа, че и децата, които са били до края също го имат за домашно. За мен е излишно и вкъщи да ги караме да пишат домашни, ама...

Засега и аз съм малко разочарована, защото наистина очаквах някаква обратна връзка. За тези 4 дни видях госпожата един единствен път и то защото излезе да ме попита дали сме дали пари за стола. Един ден я потърсих два пъти по телефона, защото имах въпрос, но нито вдигна, нито ми върна обаждане. Госпожата от занималнята не я и виждам, защото синът ми излиза сам от училище. Само й звъня да го пусне, ако е готов, но нищо повече...Може би моите очаквания са били други, от там и разочарованието ми.

Децата пишат с химикалка, а не с молив, защото, ако използват молив ще знаят, че лесно могат да изтрият обърканото и няма да се стараят. Поне това разбирах от сина ми. Гледам в тетрадките, че госпожата следи и поправя с червен химикал, когато нещо не е както трябва. А и се вижда как в началото на реда синът ми пише старателно и правилно, но явно на края му омръзва и изкривява написаното.
Гледам ги и аз тези картинки, които трябва да дорисуват или нарисуват. Ами то на мен ще ми е трудно. Синът ми не обича да рисува и даже се притеснява по изобразително, защото си мисли, че от него се очаква да е велик художник. И аз хич не го обичах този час.

Още не знаем коя е платформата, в която ще се отразява информацията за учениците. Не е Школо, само това знам.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Домашното госпожата беше започнала редовете в тетрадките и отделно писа във Вайбър. Мойто даже не помнеше какво домашно има. През седмицата всичко пишат в занималнята, сега дадоха упражнения за вкъщи заради дългия уикенд.

# 80
  • София
  • Мнения: 23 093
Малкото зарази каката. Защо ли съм очаквала и друго... Та пожелайте ми успех, ще я обучавам цяла седмица и то след работа. Ще се измъчим и двете, ама няма как... А за картинките в буквара на някоя врачка трябва да пратя смс, за да ми ги разтълкува. 🤦‍♀️

# 81
  • Мнения: 13 950
Sea по кой учебник сте?

И моят подкашля, от два дни правим инхалации, иначе друго няма.

# 82
  • София
  • Мнения: 23 093
Просвета. Влязохме сега в Уча се- майко мила. Някой си е оставил ръцете в уроците по български. Повтарят се, пълен хаос.
Тя е със задна хрема и почне ли я, я държи минимум 10 дни, като по учебник ми боледува. Кашля като за световно, иначе, ако беше нещо леко, щях да я пусна да си ходи. Ще ходим да пускаме утре носен, че на  брат и му излезе бактерия и да я видим и нея.

# 83
  • гр.София
  • Мнения: 1 653
И моят син е сополив от вчера и ще пропуснем следващата седмица. Малко рано ми се струва, че започва с боледуването Sad Надявах се да устиска до октомври.

# 84
  • Германия
  • Мнения: 3 452
Моите и двете подкашлят от вчера, съответно от днес, но иначе нищо им няма, утре ще си ходят, кой на училище, кой на градина. Изобщо не искам да започва да изпуска материал от сега.

Ние използваме едно много хубаво приложение, Anton, за сега само по немски и математика. Задачите са елементарни, с много повторения, но понеже е като игра, дъщеря ми ги прави с удоволствие и виждам как запаметява нещата без да се усети.

# 85
# 86
  • София
  • Мнения: 23 093
Повярвайте ми и аз изобщо не искам, но тя кашля нонстоп, няма как да я пусна, не е като да има лека хрема.

# 87
  • Мнения: 11 533
Малчо днес няколко път плака с глас, че нищо не разбирал в училище - коя тетрадка за кога е, пък имал само една в шкафчето, а трябвало да са две, пък миналата седмица объркал цяла страница, и изобщо - голямо страдание и драма! Обещах му да звънна на госпожата по занималня, за да я помоля да му покаже на място тетрадките.

# 88
  • София
  • Мнения: 23 093
От утре е аз ще плача. Една майка, чието дете отсъстваше сряда и четвъртък, вече се оплака, че нищо не разбира. 🤣

# 89
  • Германия
  • Мнения: 3 452
Повярвайте ми и аз изобщо не искам, но тя кашля нонстоп, няма как да я пусна, не е като да има лека хрема.

Ох, бързо да се оправя!

Общи условия

Активация на акаунт