Пиете ли алкохол по време на бременност?

  • 23 498
  • 361
  •   1
Отговори
# 15
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, тук никой няма намерение да чете лекция по морал, а става въпрос за здраветто на собственото ти дете.
А авторката би могла да направи анкета, за да си подаваме гласовете анонимно  Wink
С подобни теми винаги се стига до скандал и заключване на темата.През много такива съм минала и го знам!

# 16
  • Мнения: 657
Не.Аааааааааааа излъгах Embarassed,много ми се пиеше бира и си пиех често по една  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, вино в началото по чашка, лятото бира. Случвало се е рядко и по едно малко - факт!

# 18
# 19
  • Мнения: 999
позволих си два пъти
първият беше на сватбата ни........
а вторият на нова година......

# 20
  • Мнения: 766
Пия, ако може да се нарече пиене 20 г. вино смесено с някакво безалкохолно или компотче; кафето го отказах категорично от самосебе си /а преди пиех по 4-5 на ден  Blush/, но с цигарите съм зле  EmbarassedСтрашно ми се допушва и понякога си дърпам по-малко от цигарка. Embarassed Rolling Eyes Много добре знам колко е вредно .... Embarassed

# 21
  • Мнения: 330
позволих си два пъти
първият беше на сватбата ни........
а вторият на нова година......
Все пак всеки сам си преценява.

# 22
  • Мнения: 497
Алкохол не пия, защото не ми се пие! Иначе бих си позволила по половин чаша червено вино може би  newsm78
Но и аз като там-там имам проблем с цигарите и си дръпвам по малко от на мъжо  Embarassed

# 23
  • Мнения: 1 183
 Пиех от време на време по една чашка бира  Simple Smile

# 24
  • Мнения: X
През първите 3 месеца, не съм си позволявала и глътка. След това- бира- рядко. Сега като ми се допие гледам да е безалкохолна.По няколко глътки вино съм си позволявала. Цигарите ги спрях още преди година.

# 25
  • Мнения: 305
На Нова година-бейлис,два пъти по полвин чаша вино и веднъж 20грама ракийка.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 787
За първи път пийнах алкохол в 5 месец-една глътка шампанско на Нова година.И по някоя чашка бира,основно безалкохолна.За цялата бременност ми се събират 2-3 чашки.
Цигара не съм и помирисвала.Не ми е миналвало през ума дори да пуша Sick

# 27
  • plovdiv
  • Мнения: 199
понякога съм си позволявала по една глътка ракия или водка,като сме ходили на гости.Но за сметка на това не пуша.от време на време пия малко винце или биричка.Но всичко в умерени граници.

# 28
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Кафе пия - почти всеки ден по едно, преди това се консултирах с акушерката и тя каза, че няма проблем. Малко бира, но от нея имам киселини. Червено вино от време на време по 20-30грама, ракия - по една глътка за наздраве, когато сме на гости. С цигарите проблем нямам - спрях ги още преди да забременея. Смятам, че стресът от крайното въздържане е също така вреден за бебето.

# 29
  • Мнения: 1 138
Пиех по малко бира като влязох в деветия, въобразявах си че ми помага на гадните киселини Blush

Общи условия

Активация на акаунт